www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu bass-ii nostri :P


Catalin S.
 Share

Recommended Posts

Guest Wickerman
e frumusel basul, daca suna pe placul tau e si mai bine

 

cat ai dat pe el?

Pentru ca pe Adi il cunosc de mai mult de un an, si ca era cam singurul prieten mai mare din liceu cand eram si eu boboc, mi l-a dat cu pretul de 100 RON :)

Link to comment
Share on other sites

Guest gogu

uite si pe mine cu fender jazz (custom) -ul meu. :) o sa pun intr-o zin niste poze mai bune si cu restu.

post-768-1178746431_thumb.jpg

post-768-1178746437_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
sa trec si eu pe aci cu noua mea achizitie, un Yamaha BB-STD 1983 asamblat in japan si neck custom Warmoth USA, doze Sadowsky, yeah i know i'm one lucky guy, am pus si un sample cu basu cum suna

 

Salut, chiar suna bine scula asta...O sa pun si eu curand ceva...De abia astept!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

http://photos1.hi5.com/0004/860/280/87o58G860280-02.jpg - that be my bass

fender deluxe series active jazz bass mexican facut in 2000

 

cordar schimbat cu unul mult mai gros, straplocks la fel, finger-restul e si el pus custom de fostu proprietar

 

dozele, chiar si spre surprinderea mea sunt special-design Jazz Bass single-coils cu single pole-piece per string (1995-1999 in US si un an mai mult in MX - mo tinut ceva timp de research inainte sa-l cumpar)

 

cumparat de pe eBay cu tot cu hardcase cu 8 milioane this summer. am fost un pic reticient, dar s-a dovedit a fi a really good bargain. o sa mai pun poze cand fac rost de camera mea foto inapoi.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
uite ca a venit shi la mine mos creciun mai repede ca la altii (lam platit dal dracu......)

scula e o jucarie de camera Ashdwn 60 w (se zice) pun coment despre el la recenzi de scule

un lucru mia placut ca suna fain daca nul vezi nuti dai seama ca e de talie mika

 

 

Faine scule Ashdown...numai ca la un combo de chitara de suta (sau doua daca ai in trupa doi chitaristi), te cam pierzi intre tobe si chitara...Stiu ca vindea si Adi Ciuplea de la VDV unul mai puternic intr-o vreme, si zicea de bine de el, l-a muncit si pe scena si in studio cu rezultate bune.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da sint surprins ca suna bine are un sunet frumos , dar e numai pentru casa sa repet pe o scula care numi explodeaza timpanul shi sa aiba un sunet corect calitatea timbrului e excelenta dar nu sint convins de cei 60 de wati care pretinde iar egelizatorul e pe diesel (face urit) miar fi placut ceva mai mare calitate

post-824-1199072364_thumb.jpg

Edited by RAY5
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest calduramare

deocamdata atat. asta asa mai mult de amintire...noi sa fim sanatosi ca restul se fac.

 

 

 

de fapt asta am vrut sa postez.

post-6168-1200514994_thumb.jpg

post-6168-1200515066_thumb.jpg

post-6168-1200515593_thumb.jpg

post-6168-1200515616_thumb.jpg

post-6168-1200515642_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Frumos Squier am avut...sa-l porti sanatos! Cu corzi Warwick EMP nu l-am "incordat" niciodata...cred ca suna bine, vad ca ai si ditamai boxa...

 

P.S.: ce neam de boxa este? nu pare facuta...si amp-ul?

Edited by bassplayer
Link to comment
Share on other sites

Guest calduramare
Frumos Squier am avut...sa-l porti sanatos! Cu corzi Warwick EMP nu l-am "incordat" niciodata...cred ca suna bine, vad ca ai si ditamai boxa...

 

P.S.: ce neam de boxa este? nu pare facuta...si amp-ul?

 

[ cred ca offtopic]

Ai avut, da, mercic ! si mie-mi place Squier-ul mai ales cu corzile astea... suna criminal. exact cum vroiam. le recomand celor ce vor sa scoata in fata zing-ul metalic pe slap. au crantanitul acela specific de coarda noua pe care vad ca nu si-l pierd nici dupa cateva luni de folosire. ii multumesc inca o data si pe aceasta cale lui Florin Barbu xbass. :) Si dupa ce voi trece pe activ cu dozele, ne-om gasi pe undeva sa te inbolnavesc. :) Boxele... [ ca am doua] sunt Vermona 250 w 6, 0hm , facute prin RFG acum 30 ani si au slujit la un camin cultural de unde le-am salvat de la chinuri lautaresti.Cam naspa cand vrei sa le cari pe undeva ca risti ceva hernie. :) Amp-ul e Philips, de voci, cu mixer, 400w, impedanta variabila, final pe transformator. Acum lucrez la un preamp cu borcane de Darclee. mai am niste Marshall-uri in garaj,tavalite pe la nunti, dar nu le arat ca sunt naspa.dupa ce le scot de la reanimare si despaduchere poate ma dau mare, sa vedem cum ies.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.