www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu bass-ii nostri :P


Catalin S.
 Share

Recommended Posts

Salutare tuturor:)

Sunt si eu nou p'aci si m-am gandit sa imi arat chitara bass.Este un Ibanez BTB 200...sunt multumit de ea avand in vedere ca sunt mai Newbie in acest domeniu...dar cred ca am timp sa invat avand in vedere ca am doar 13 ani:D (cred ca sunt printre cei mai mici de pe forum) :)

(btw...scuzati dezordinea)

 

 

Cheers! :)

nu cred ca e indicat sa tii televizorul asa de aproape de ampu ala xD s-ar putea sa crape...

just kiddin' misto basuul

Link to comment
Share on other sites

nu cred ca e indicat sa tii televizorul asa de aproape de ampu ala xD s-ar putea sa crape...

just kiddin' misto basuul

 

hehe, mersi :) Intre timp mi-am schimbat si amplificarea. Si din fericire televizorul inca n-a patit nimic. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 6 months later...
Guest Adi *Korby*

Aria Pro 2 Magna Series MAB20/5, plin de praf şi deşte. Urmează întreţinerea periodică.

 

Abţibild făcut mai din topor, de test. Acolo intenţionez să pun un sticker (doar literele, fără fundal) printat. Ştie cineva unde-mi pot face în Cluj? Am de gând să mai fac două pe lângă cel cu nick-u'.

post-14888-1282333799_thumb.jpg

post-14888-1282333816_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Salutare la toti basisti..

Mi-am cumparat anul trecut Ibanez BTB 675 http://www.thomann.de/de/ibanez_btb675ntf.htm ca forma ,cum e echilibrat ,spatiul dintre corzi broad neck cred ca nota 9?DAR..... DAR??? dozele si prempu bartolini mk 2 lasa de dorit.foarte slabe.Am comandat in USA doze de la Nordstrand ,, fat stacks,, http://www.nordstrandpickups.com/bass-pickups/index.shtml ,si e alt ceva.Am citit ce fel de preamp folosesc cei de la Nordstrand bass si am optat..ptr. Aguilar OBP 3

http://www.aguilaramp.com/products_preamps_obp3.htm am obtinut basul pe care il doream, pot sa ma joc cu sunetul sa scot ori ce ton doresc.E altceva....

PS...

Tot chinuinduma cu basul am primit de Mos Craciun<<<s-ai tina Dumnezeu obiceiul<<< un Fender Jazz bass deluxe 5 strings active-custom si m-am hotarat sal pastrez.Si sa vand Ibanezul Cei ce vor sal vada il gasesec la mica publicitate http://forums.rgc.ro/index.php?/topic/54331-vand-bass-ibanez-btb-675/ postez o foto. cu Fenderul meu ,nefiind fotogenic,o voi posta pe fimea.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest malakian

si eu pe aici . aria igb35, si momentan este scos la vanzare:)) 650ron

 

Am acelasi model acasa (chiar si aceeasi culoare) si sunt foarte multumit de el. Are doze active si e si foarte comod. Sus cu Aria :D

Link to comment
Share on other sites

hmmm..eu sunt nou pe aici:)

dar as dorii sa imi postez si eu bass-urile mele:)

Primul meu bass o fost un Jonson (faild!), iar am intalnit un baiat:) ce m-o ajutat sa mi-l fac dupa imaginatia mea:) deci acum e Custom.

al2-lea bass este un Washburn Taurus T15 cu 5corzi:) sunt mandru de el:X

>>

post-16959-0-31695100-1297081737_thumb.jpg

post-16959-0-06807100-1297081753_thumb.jpg

post-16959-0-52048200-1297081918_thumb.jpg

post-16959-0-00998400-1297081948_thumb.jpg

Edited by Reita
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...
Guest Brainwasher Vlad

OLP stingray MODED !

 

 

 

 

 

Ce a ramas original in acest bass e lemnul,doza,si punctele negre de pe griff

 

Modificari :

 

-aplicare diferite substante pt protectia lemnului si a griffului

-refreturire

-relacuire

-custom paint job

-circuit activ pentru doza ( preamp clona MusicMan )

-modificare pickguard

-schimbat absolut tot hardware ul din cromat in negru + controlplate

-anumite reparatii ale lemnului

-corzi noi = Warwick EMP

-straplocks Warwick

-switch pasiv / activ

-schimbare jack

-poturi noi

-ecranare totala interior plus doza cu foita de cupru

-eliminare nume si serie de pe fata si spatele headstockului si am pus semnatura mea

-modificarea cavitatilor la lemn

-gaurile vechi astupate si date altele

 

 

urmatorul pas : nut de os....si o doza pasiva foarte suparata....caut un sunet metalic...cu multe " clang" uri :)....very metal-ish...daca ma puteti ajuta...sau da niste pointuri...astept PM

post-5981-0-34939500-1313056177_thumb.jpg

post-5981-0-72908600-1313056186_thumb.jpg

post-5981-0-34275400-1313056198_thumb.jpg

post-5981-0-48987600-1313056212_thumb.jpg

post-5981-0-35749000-1313056239_thumb.jpg

post-5981-0-10638400-1313056248_thumb.jpg

Edited by Brainwasher Vlad
Link to comment
Share on other sites

OLP stingray MODED !

 

 

 

 

 

Ce a ramas original in acest bass e lemnul,doza,si punctele negre de pe griff

 

Modificari :

 

-aplicare diferite substante pt protectia lemnului si a griffului

-refreturire

-relacuire

-custom paint job

-circuit activ pentru doza ( preamp clona MusicMan )

-modificare pickguard

-schimbat absolut tot hardware ul din cromat in negru + controlplate

-anumite reparatii ale lemnului

-corzi noi = Warwick EMP

-straplocks Warwick

-switch pasiv / activ

-schimbare jack

-poturi noi

-ecranare totala interior plus doza cu foita de cupru

-eliminare nume si serie de pe fata si spatele headstockului si am pus semnatura mea

-modificarea cavitatilor la lemn

-gaurile vechi astupate si date altele

 

 

urmatorul pas : nut de os....si o doza pasiva foarte suparata....caut un sunet metalic...cu multe " clang" uri :)....very metal-ish...daca ma puteti ajuta...sau da niste pointuri...astept PM

 

A iesit foarte frumos, felicitari !

Link to comment
Share on other sites

GMR seamana foarte bine cu basii Mayones. Felicitari pentru rig, cred ca cei mai multi basisti te invidiaza.

 

Salutare si multumesc.Asa este,seamana cu un Mayones.GMR din cate am inteles nu fac decat Custom-uri.

Imi plac foarte mult basurile poloneze.Am avut ocazia sa incerc si cateva modele de la Mayones..Comodus ,Slogan..si un Patriot daca nu ma insel...,si un Jabba mi-ar fi placut sa incerc.Sunt chitari bass excelente.Am mai incercat un GMR Custom tot al basistului polonez Achim Rzichon (cel de la care am si actualul meu GMR)si suna foarte bine.

Am inteles ca si chitarile electrice sunt foarte misto .. Amplificarile facute de ei sunt bune.Colegul meu de trupa Florin Serban a avut un head de chitara La Boga care suna foarte bine.

Instrumentele poloneze sunt foarte calitative dar din pacate nu se prea stie pe la noi despre existenta lor,si mai ales din pacate nu avem posibilitatea de a incerca asa ceva.

Am in vedere o "excursie" pana in Polonia...cand voi avea posibilitatea si sper sa fie in viitorul nu prea indepartat........ :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 4 months later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.