www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu bass-ii nostri :P


Catalin S.
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
:) pai de ce vrei sa vinzi muzikmanul??????????

 

eu numa ce lam vindut pe al meu shi acum tre sa cumpar altu astept noua editie :)

 

Hihi, indeed, ziceam ca il vand pe cel natur, MM-ul e proaspat luat :(

Chiar, sa ma halesc putin, cu cat ai dat RAY5 MM-ul ?

 

Nu stiu de ce, dar nici nu sunt instiintat de reply la topicuri unde am zis ceva :)

Edited by gicacontra
Link to comment
Share on other sites

Ray5, ma uimesti.. ala nu e Music Man... :)

In alta ordine de idei... hai sa ma "afisez si eu... :(

 

da vad dar iel a zis ca al vinde pe ala frumos .......nu celalalt (pricepi?)

 

Ray5, ma uimesti.. ala nu e Music Man... :)

In alta ordine de idei... hai sa ma "afisez si eu... B)

 

muzicmanul e tot natur uitate bine ca nu e vopsit ci e lacuit de aia e transparent se vede lemnul din care e facut

iar vopseaua pe capul grifului e o optiunenu sint toate vopsite nu mai daca il comanzi(cu plata)

 

Hihi, indeed, ziceam ca il vand pe cel natur, MM-ul e proaspat luat ;)

Chiar, sa ma halesc putin, cu cat ai dat RAY5 MM-ul ?

 

Nu stiu de ce, dar nici nu sunt instiintat de reply la topicuri unde am zis ceva :)

 

lam dat cu 1500e era cu 5 corzi cautal undeva mai in spate shi ai sal vezi

Link to comment
Share on other sites

1. Poza numarul 4 nu este editata ci din alt loc facuta si...

2. Basul nu mai exista ! :)

 

Acum am un Grosmann de mai mare frumusetea. Are si doza pasiva ca la Fender si 2 active. Suna super bine. L-am postat la subiectul cu chitarile Grosmann dar o voi face si aici. Fluffyone, sorry, l-a luat altcineva. :) Pun pozele si aici cu toate ca nu-s cine stie ce bine facute... Cum pun mana pe o camera mai desteapta revin.

 

 

Edit: dozele inca mai aveau tipla pe ele cand am facut fotografiile. Acum am scos-o.

 

Ce bass este acest? arata ca un Ibanez! nu am mai vazut, cine face? poti sami dai informatie despre...?

 

ma uit ca la voi numai cele mai bune base!!!

Link to comment
Share on other sites

Cand am lansat topicul acesta nu ma asteptatm sa aibe atatea "replies"uri (201) si vizualizari (6.721) ! :(

Eh, ce sa zic, m-am simtit pentru cateva secunde si eu un pic util acestui forum. :) Si daca tot m-ati gasit pe aici, sa stiti ca nu am venit degeaba, ci cu cateva poze proaspete.

 

Noua mea jucarie in "persoana" domnului Spector Legend 4 Custom...

 

spector1.jpg

 

...doza piezzo

 

spector2.jpg

 

...EMG - HZ

 

spector3.jpg

 

...un grif minunat

 

spector4.jpg

 

...hardware auriu, pentru ca deh... e Spector Legend 4 Custom si nu Classic... (asta aviz carcotasilor) ! B)

 

Urmeaza, logic... si pozele de grup... ;)

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

9.jpg

 

Am reusit in sfarsit sa le fotografiez pe toate in splendoarea lor. Aparatul nu este cine-stie-ce... mai degraba ceva de jucarie gasit la ofertele din marile supermarketuri. Aseara am pus mana si pe un procesor de rack de la Behringer care daca stii cum sa-l setezi, face minuni. Este vorba de Virtualizer DSP 2024P, un fel de "scula" buna la toate... Acum nah, dac-o legi la un head bazat... ca altfel... (ma abtin) ! :)

 

V-am tzucat... si ne mai vedem pe aici... Ah, si nu in ultimul rand... MULTA VIATA ACESTUI FORUM... sa mentina topicul "treaz". :)

Link to comment
Share on other sites

Bre Bogdane... cred ca tu ai luat sampleul asta de pe net, ca prea suna bine ! :)

 

Eh, lasand gluma la o parte... pentru ca stiu ca asta este soundul basullui... Nu iti pot spune decat... > Felicitari man, am impresia ca ai spart pe multi basisti cu noua achizitie... Sau mi se pare mie ? :)

 

P.S. Stii unde ma gasesti cand te hotarasti sa-l mariti, ok ? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest Wickerman

Noul meu bass, luat de la user Eldrian, colegul meu din liceu (Adi de la 11C pentru prieteni. Salut Adi :) ). Copie de Fender P-Bass marca "Puldin", cu acele doze split single coils de Precision Bass plus una de Jazz Bass. Corzi Fender Roundwound de .040... Nu e chiar cine stie ce scula, dar tonul e chiar frumos. Mie imi place :) . Imi place in special finnish-ul natural in dungi. Makes it look sexy :)

post-1271-1177841446_thumb.jpg

post-1271-1177841451_thumb.jpg

post-1271-1177841457_thumb.jpg

post-1271-1177841461_thumb.jpg

Edited by Wickerman
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.