• Announcements

• Cosu

Noul RGC.ro   21/04/17

RGC.ro ruleaza acum cea mai noua versiune a Invision Power Board. Versiunea anterioara a Invision Power Board nu mai primeste actualizari de scuritate, acesta fiind motivul principal pentru care am facut upgrade-ul. Functionalitatile cu care sunteti obisnuit ( chatul, sistemul de feedback/rating pentru tranzactii) sunt in continuare functionale dar e posibil ca modul prin care pot fi accesate sa fie usor diferit.   O parte din datele stocate in baza de date trebuie reprocesate si este posbil ca unele informatii sa nu fie imediat disponibile (ratinguri, mesaje private, semnaturi). Reprocesarea va dura aproximativ o zi.   Va rugam sa ne semnalati daca intampinati probleme in a utiliza siteul aici: Cateva modificari/noutati La adaugarea de feedback pentru o tranzactie este necesar sa mentionati un topic. Topicul introduce tastand in casuta aferenta titlul si apo selectand topicul respectiv. In postari se poate folosi caracterul @ urmat de numele unui utilizator pentru a atrage atentia utilizatorului respectiv. In functie de setari, utilizatorul va primi o notificare sau un email. Functia Activity Stream (https://forums.rgc.ro/discover/?do=create) permite crearea de cautari personalizate (topicuri create, postari recente etc).   Va multumim pentru intelegere!   RGC.ro  
_ManiA_

Bancuri

2,727 posts in this topic

Maria suna intr-o noapte la 112.
- Va rog frumos, veniti repede, sotului meu ii este rau!
La nici 20 de minute, ambulanta vine, medicul ii consulta barbatul si ii spune Mariei:
- Doamna, are febra mare! Trebuie transportat de urgenta la spital!
- Cate grade are? Intreaba Maria.
- 40 doamna! E grav!-raspunde doctorul ingrijorat.
- A… spune Maria, nu-i grav deloc, astea sunt gradele de la vodca, ca sange nu mai are!

1 person likes this

Petiționarii, cei care vor să se repete votul pentru că a fost caz de forță majoră, furtuni și inundații, s-au dus la primarul Londrei să-i ceară sprijinul. Acesta a dat din umeri și a spus:
– ”Vreau să vă spun că îmi pare teribil de rău. Așa a vrut Allah să fie!”

1 person likes this

Imi amintesc acum, un banc din vremea celeilalte diktaturi a PCR-ului.
  Sedinta de excludere a tovarasului Bula din Partid. Ia cuvantul tovarasul Prim-secretar si spune: 
  - Tovarasul Bula este un lenes, nu munceste, este recalcitrant, se cearta cu toti
   colegii, isi terorizeaza familia, isi terorizeaza vecinii, bea, fura, deci propun excludrea din Partid a tovarasului Bula.
  - Tovarasul Bula, daca aveti ceva de spus luati va rog cuvantul. 
  Se ridica tovarasul Bula si spune: 
  - Tovarase Prim-secretar, cititi, va rog, Caracterizarea mea la primirea in Partid. 
  Sigur, i se indeplineste dorinta:
  "Tovarasul Bula este un bun meserias, foarte harnic, foarte bun coleg de munca, un exemplu de comportament in familie, in comunitate, cinstit, corect, vertical etc."                                   Dupa terminarea Caracterizarii, spune Bula: 
  - Ei, vedeti tovarasi, ce a facut Partidul din mine?

Cam asa stau lucruriule si acum, la PCR, rebotezat PSD. Altfel era tovarasul Grindeanu cand a fost numit Prim-ministru si cu totul altfel este acum. Vedeti, stimati tovarasi, ce a facut       PSD-ul din el?
4 people like this

Un om intra intr-un bar si se aseaza pe scaun. Barmanul il intreaba ce doreste sa bea, iar acesta ii raspunde aratand cu degetul un alt om care era intins pe podea:
- Ce a baut si el!

Posted (edited)

Un ascultător întreabă la Radio Erevan:

- E adevărat că a apărut pe marile ecrane filmul erotic "Baba i-o trăgea soldatului" ?

Răspuns Radio Erevan:

- Nu, titlul este "Baba trăgea în locul soldatului", și este un film eroic...

Edited by project
1 person likes this

Posted (edited)

Lenin reînvie în anii '80, si e invitat de Kremlin să vadă realizările comunismului.

Nemulțumit, Lenin zice: "Tovarăși, nu a ieșit bine, trebuie să luăm totul de la început. Deci, eu plec din nou in Elveția..."

Edited by project
2 people like this

Posted (edited)

O domnișoară întreabă la Radio Erevan:

- Se poate, dragostea la distanță?

Răspuns Radio Erevan:

- Da, dacă o are mai lungă decât distanța...

Banc pre '90

Trec oamenii pe stradă, dintr-o curte se aude:

"Cu verdele in sus! Cu verdele in sus!!!"

Se uită unul peste gard:

O companie de securiști planta pomi...

Edited by project
1 person likes this

Posted (edited)

Iese Ceaușescu dimineața pe balcon, se întinde și zice:

"Bună dimineața, soare!"

Uimit, aude:

"Bună dimineața, tovarășe președinte!"

Înnebunit, ii spune coanei Lenuța: "Auzi dragă, până și soarele mă salută!" "Fugi, că nu te cred!' " Dacă-ți zic, vii mâine dimineață cu mine pe balcon și ai să vezi!"

A doua zi, nea Nicu și Lenuța ies pe balcon.

"Bună dimineața, soare!"

O altă voce răspunde:

"Bună dimineața, tovarășe președinte, dar eu sunt Ionescu, soldatul Soare e de rond abia mâine!"

Edited by project

Diriginta îi roagă pe copii să-i spună cu ce se ocupă părintii lor. 
- Spune tu, Gigel! 
- Tata este pompier. El stinge incendiile și salvează viețile oamenilor. 
- Foarte frumos, e rândul tău, Titi. 
- Tata este medic, el ne consultă și ne prescrie medicamente atunci când suntem bolnavi. 
- Minunat! Dar tatăl tău, Bulă? 
- Tata este dansator într-un club gay, dansează la bară, clienții îi bagă bani la chiloți, și dacă plătesc bine tata și-o pune cu ei în boscheții de la Ateneu ....
Oripilată de destăinuirile elevului, diriginta îi trimite pe copii în recreație, oprindu-l doar pe micul Bulă. 
- N-am știut că tatăl tău face asta, copile ...  zice precaută diriginta. 
- Iertați-mă, doamna dirigintă, zice Bulă cu ochii în lacrimi, v-am mințit, tata e "Power Moderator" pe RGC, da' mi-a fost rușine sa spun!

5 people like this

Banc cu Iris, anii '90:

Vine Minculescu la Pralea (i.e. Dumitrescu), și-i zice:

Auzi mă Nelule, dacă fața de la tomul ăsta mare are 360 de grade, aia de la tomul mic cât zici că are?

Stă Pralea cu ochii pe tomuri cam un minut și zice:

Bă, io zic cam 250...

1 person likes this

Nu e banc, da'  e de banc:

Prin 2003, tvr2 făcea niște emisiuni-concert in club a cu marile legende ale rocului românesc.

La Timpuri Noi au fost 2 (doi) spectatori, iar la Doi Galbini, trupa lui Chifiriuc... 1 (unu).

Q:What have a lead blues solo and premature ejaculation got in common....

A: You know it's coming and there's NOTHING you can do about it!!!!

Edited by SLOW MIGRATION & THE HUBA HUBA'S
2 people like this