www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

2 Intrebari


Hruban Gustav
 Share

Recommended Posts

1. da

2. din placaj. cauti dimensiunile unui cabinet existent si faci o copie dupa el. eu am ales un cabinet Mesa Boogie 1x12. insa posibilitati sunt multe.

http://www.mesaboogie.com/cabinets--simulators/guitar-cabinets--simulators/compact-series/1x12-widebody.html#weight-and-dimensions

singura problema este ca va costa destul de mult si daca vei vrea sa il vinzi vei pierde destul de mult.

multa bafta

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

De acord cu colegul ( dani_rosu5 ) la pretul la care gasesti aici (http://www.thomann.de/ro/harley_benton_g412a_gitarrenbox.htm?ref=search_prv_4_2) nu prea merita sa iti faci deoarece iesi tot pe acolo cu pretul si exista riscul sa gresesti calculul la incinta si nu va suna bine acel cabinet chiar daca bagi in el difuzoare de calitate.Eu am acest cabinet si nu suna chiar rau pentru banii astia (sigur un cabinet Marshall suna mult mult mai bine dar costa cam de 3-4 ori mai mult) dar in viitorul cat mai apropiat am de gand sa-i schimb difuzoarele cu ceva Celestion ( la fel ca si cabinetele Marshall) si va suna altfel dar gandestete ca doar schimbul difuzoarelor va fi undeva pe la 500 EURO....

Daca te hotarasti sa iti faci sa ne spui si noua ce ai reusit si eventual ceva inregistrare sa vedem cum suna ;)

Daca ai drum la Timisoara contacteaza-ma si poti veni la mine sa testezi cum suna mai ales ca am legat la el un amplif care suna exact ca cel a lui Slash,practic are doua moduri AFD100 si JCM800 ;)

Toate cele bune!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

:) Să meșterești ?!?... Adică, ce, te pui să faci ca olteanu' când o văzut avion prima dată, s-o dus în pădure să-i caute cuibu'? :P

 

Ce combo e ? Și de ce zici ca n-ai ce face cu el, e defect ?

Pai... nu la sensu' ala de mesterit... Este un combo Clifton parca... il am de la un prieten care e basist, si nu are ce face cu el... Si in loc sa il arunce i-am spus sa mi-l dea mie

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.