www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

4 piese Voodoo


dass101
 Share

Recommended Posts

Uite ca am reusit sa terminam primul nostru demo. 4 piese pentru toti cei care ne asteapta de atita timp :)

Pentru toti cei care ne-au incurajat sa mergem pe drumul asta, :)

 

Astea sint variantele finale, rog pe toti cei care au variante alpha sau beta sa le inlocuiasca cu astea :)

 

Sinteti invitati sa le share-uiti, sa le dati la prieteni, la dusmani, etc.

Voodoo___Evadezi.mp3

Voodoo___Viata_fara_sens.mp3

Voodoo___Mai_bine.mp3

Voodoo___Zbor.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest ady_w3t

suna bine

felicitari

 

spune-mi si mie ce ati folosit pt inregistrarea chitarilor ...amplificatoare chitara ..procesor ...tot

Link to comment
Share on other sites

Foarte fain, Dragos. :) Vorba lui glass, sound-ul e incredibil de bun, cel putin pentru partea instrumentala.

Dar...vocea, ce facem cu vocea? Ca, desi e buna, tot romaneste suna (sau cel putin asa mi se pare mie, s-ar putea sa ma insel). Parerea mea... :)

 

Nu e vorba de calitatea inregistrarii ci de stilul vocalului. Iar asta tine de gust, zic eu...

Link to comment
Share on other sites

Felicitari Dagos,Micky,Cristea & Fabian ! Treaba Buna ! :)

Am ascultat zilele astea de o groaza de ori melodiile,mi-au placut la nebunie! Si calitatea inregistrarii e super!

Link to comment
Share on other sites

Guest CoolRock

:)VOODOO :(

 

Soundul este foarte bun :) iar inregistrarea la fel, iar vocea lui Fabian are un timbru aparte si se potriveste la fix pt acest gen de muzica. Ma bucur ca v-am cunoscut si sper sa mai facem inca un concert la RESITA.

 

Felicitari !!! & :)

Link to comment
Share on other sites

Multumesc tuturor care au ascultat, si celor care au criticat, pt ca e evident ca sintem in faza in care orice parere e binevenita.

 

Glass: Nu stiu cit de mult ii place lui Fabian de Cornell, dar ai intuit bine ca aia e directia in care vrem sa ducem soundul trupei, adica ceva american, cu combinatii de groove si duritate.

 

Pt cei care nu ne cunosc, asta e trupa: Fabian - voce, Dragos (eu) - chitara, Miky - bass, Cristi - tobe

Piesele sint trase in Dec 2006 - Ian 2007 la sala la Rares si mixate de mine.

 

Soundul de chitara pe care il auziti e asa:

Chitara Yamaha AES 720 cu doze EMG 85/60, preamp Koch Pedaltone, puterea 6L6 dintr-un combo Bronx si o boxa Marshall, cred cu GT 75. Preluata cu un SM 58. Mai departe, e secret :)

 

Cipi, multumim pt aprecieri si tie, esti unul dintre cei care ne-a vazut si live, cu prima ocazie de concert vom fi acolo!

Link to comment
Share on other sites

Guest miriapod

felicitari pentru piese :) o sa convingeti multa lume cu ele, sunt sigura

 

si dupa gustul meu fabian canta foarte foarte foarte bine, are o voce puternica si plina de energie fara sa sune nicio secunda chinuita.

hai bafta si sa va vedem pe scene mari! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest o admiratoare

Din formula gasita pana acum (vocal + instrumente + inspiratie + sound = excelente) va lipseste un element - un impresar care sa va duca pe scenele mari unde sigur veti convinge publicul de valoarea voastra. BAFTA! :)

Link to comment
Share on other sites

Din formula gasita pana acum (vocal + instrumente + inspiratie + sound = excelente) va lipseste un element - un impresar care sa va duca pe scenele mari unde sigur veti convinge publicul de valoarea voastra. BAFTA! :)

Un impresar ..... impresar sucks ..... un producator poate , da nu exista asa ceva la noi .... !!!

By the way , si mie imi place cum suna . Felicitari !!!

Link to comment
Share on other sites

Felicitari !! Si la mai mare ! VODOO ROCKS !

Spatele suna bestial si soundul e super. E chiar inedit. Chestia cu vocea, pe primele 2 piese nici mie nu mi s-a parut asa misto, chiar putin fortata, dar poate e doar o problema de mixaj. Insa pe urmatoarele 2 piese mi-a placut mult. Ultima piesa e dementiala cu totul. Mi se pare ca pe acolo e registrul unde vocea lui e cel mai bine pusa in valoare.

Overall ma bucur ca ati reusit sa faceti ceva de care muzica din Romania ducea lipsa. Adica un sound de calitate si muzica buna.

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest o admiratoare
Un impresar ..... impresar sucks ..... un producator poate , da nu exista asa ceva la noi .... !!!

By the way , si mie imi place cum suna . Felicitari !!!

 

My man, cred ca le trebuie un impresar in sensul de o persoana suficient de tare ca sa nu ajunga trupa pe mana unui "producator" care sa le scoata un album, sa mai spele niscaiva bani intre timp si dup-aia sa-i trimita la plimbare. Presupun ca stii ca se practica - uita-te numa' la cate formatii fara voce si fara sound apar si dispar - asa ca le-ar trebui careva sa-i sustina si sa se ia de gat cu "producatorii" (bine, ca n-or veni chiar toti from hell :) )

Link to comment
Share on other sites

Guest Furball

Tare! Si soundu' si vocalu' (bravo, Fabi si bravo, Dragos,Micky & Cristea!).

Tot uitandu-ma la mesaje, as avea o propunere: mai lasati impresarii, producatorii si alte d-astea, fiti baieti de treaba si anuntati si voi pe forum cu cateva zile inainte de a mai canta prin vreun bar. Ca, daca vine poporu' si casca ochii & urechile si-i place, poate mai cresteti un pic pe piata si se mai intereseaza unul-altul de voi...

(Sper ca un atare demers sa nu fie interpretat ca publicitate non-kosher, dar, daca va fi - mailu' si PM-urile la vreo doi de pe forum si ne ocupam noi de restu'...)

Inca ceva: nu dormiti pe voi: ati scos patru piese, ceea ce nu inseamna ca ati rupt gura targului, asa ca... keep up the good work!

'ai, pa!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.