www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel 104 Inscrieri


Razvan S.
 Share

Recommended Posts

*hint*....try G Mixolydian (G major)....

 

:lol: or fi numit aia backtracku D Dorian, dar nu e Dorian nici sa mori :lol: cel putin mie imi suna prea dubios

 

Am tras ceva rapid ca sa exemplific :) pe la... 0.32 m-am prins ca e G Mixo...a dracu! :D Aveam foile in fata cu mai multe

Oh well ... (btw NU particip :lol: , just makin a point!)

 

 

Cmon people! Mai aveti saptamana care vine :P

E o gama chiar frumoasa si fluenta dupa cum se aude

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

e destul de suspendata treaba. merg multe. Parerea mea: daca il gandesti in Re, atunci pui Fa in primele doua masuri, in celelalte doua masuri, ori il eviti ori ii pui un diez. eu l-am gandit ca semidiminuat pe masurile alea... si alteratia cu #4 pe alocuri.

e naspa la d-astea daca nu ai un chord chart... si tehnica de fusionist :(

Edited by CiocanelBloodyCIocanel
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Backing track-ul asta iti da multe variante de a improviza...Eu le vad mai babeste  folosind pentatonic scale.Daca ajuta pe cineva am observat ca se pot folosi mi minor pentatonic, fa minor pentatonic,fa diez pentatonic la major ,la m melodic, am mai trecut scurt prin fa diez major,mi major,la major si prin altele...Sunt convins ca merg si multe altele  :yay:

Am postat o varianta scurta la inregistrarile noastre.

-Nici eu nu doresc sa particip la duelul asta ca am tot participat ,am mai si castigat recent si nu vreau sa va plictisiti prea tare de mine :respect:

Puteti asculta la inregistrarile noastre cum am combinat toate astea..

 

 

https://forums.rgc.ro/topic/35903-impro-gibson-vs-fender/page-3#entry918874

Succes la duel!

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.