www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ibanez Tcm50E


WhiteWidow22
 Share

Recommended Posts

Din ce ai scris mai sus eu inteleg ca nu prea esti multumit de alegerea facuta. In cazul asta nu prea vad de ce mai ceri pareri. Daca noi iti vom spune ca e o chitara buna, te va face sa iti schimbi parerea despre ea si sa o apreciezi mai mult?... nu prea cred. Totul e subiectiv aici, fiecare are propriile lui preferinte in ce priveste chitarele (si nu numai), si e foarte probabil ca ceea ce imi place mie sa nu iti placa si tie si vice-versa. Prin urmare, tu esti singurul care poate da un raspuns la intrebarea asta: tu stii daca iti place sau nu cum suna, cat iti e de confortabil sa canti la ea etc. Numai tu poti decide daca ai facut o alegere buna sau nu - desi mie cel putin raspunsul mi se cam pare evident, din moment ce ai deschis topicul asta...

 

Personal, nu am probat respectiva chitara, dar tot ce pot sa iti zic e sa incerci totusi sa mai canti la ea o vreme pana te obisnuiesti cu ea, sa incerci sa "o cunosti" mai bine, poate ca vei descoperi ceva interesant la ea si poate ca la un moment dat va ajunge sa-ti si placa, cine stie? Asta daca n-ai facut-o deja. Daca dupa toate astea ajungi la concluzia ca nici asa nu te intelegi deloc cu ea, vinde-o si cu asta, basta, n-ai ce face. Insa data viitoare cand iti mai iei o chitara, incearca pe cat posibil sa o probezi inainte sa o cumperi, ca sa stii de la bun inceput daca merita sau nu achizitia, nu sa te trezesti ca nu iti place abia dupa ce ai cumparat-o (presupun ca asta s-a si intamplat acum).

 

Daca am inteles eu cumva gresit mesajul si postarea mea e pe langa, puteti sa o ignorati sau sa ii dati report.

Edited by mike_KidLazy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gasesti pareri aici, aici, aici, pe youtube si tot asa... Nefiind un model foarte popular cu siguranta aici pe forum nu vei gasi foarte multi care au probat-o.

 

Insa cum zicea si lumea mai sus, acu' daca ai luat-o, ce rost mai are intrebarea? Daca iti zic 10 oameni ca e buna o sa crezi si tu ca e buna si vice versa? De obicei intrebarile astea se pun inainte nu dupa :)

Link to comment
Share on other sites

Salutare.

 

Am avut acum cca 3-4 ani un talman. Este o chitara ok, extrem de comoda, poti sa-i faci un setup excelent. La rece ai un sound de cutie de carton, enervant chiar. Insa conectat la amp se schimba situatia. A mea avea o problema, nu pot sa zic ca este o problema a modeluluo, insa zgomotul de fond era unul enervant, S-a rezolvat situatia, i-am facut ecranare la preamp,, s-a redus zgomotul de fond considerabil.

Acum cred ca daca as fi pus o ecranare sub pragus, astfel incat sa pot sa-i fac o impamantare si de acolo s-ar fi rezolvat complet problema. Consider ca la pretul la care l-ai cumparat este o achizitie normala. Macar ai o chitara aratoasa.:)

 

Stima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.