www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Caut Formatie Pentru Nunta :)


Dan Damian
 Share

Recommended Posts

Dragilor, a venit si momentul asta :)

 

In mai 2014 ma insor si caut o trupa care sa-mi cante prohodul. Vreau o trupa de ORIGINALE care suna vesel, upbeat, funky, etc. Ceva gen Chilli Peppers sa zicem. Din motive lesne de inteles nu merg metale cu grohaieli, versuri de spart capul sau taiat venele. Nu vreau sa aud nici un cover, pentru asta exista DJ. Trupa trebuie sa fie profi, varianta cu "invat la chitara si compun 5 piese pana in mai" nu merge. Daca exista pe RGC sau cunoasteti o astfel de trupa, trimiteti-mi va rog detalii pe privat.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

metale cu grohaieli, versuri de spart capul sau taiat venele

Ascult metale extreme de 8-9 ani şi nu am nici cea mai mică idee la ce te referi.

 

Acum, ca răspuns la solicitarea ta, recomand:

Băieţii sunt muzicieni serioşi şi nişte oameni de treabă. De asemenea, fac show.

Link to comment
Share on other sites

Felicitari, casa de piatra, alea alea :)

 

Eu daca as face nunta i-as chema pe Robin And The Backstabbers, o trupa excelenta dupa parerea mea. Habar n-am daca vin sa cante la nunti, nu prea pare genul lor, dar pana la urma ma gandesc ca totul are un pret :)

Oricum nu e o trupa vesela, dar mie imi place de mor. Plus ca i-am vazut in mai multe concerte si suna tare bine live.

 

 

 

Piesele de mai sus sunt dintr-o prestatie acustica, in general suna un pic diferit.

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

Mersi mult pentru sugestii, le-am studiat pe toate.

Eu caut o formatie uber mega happy happy joy joy "hai sa ne iubim cu totii". Un singur vers gen "s-a dus vopseaua de pe cioara" face sa sara acul de pe disc la o nunta. Adica nu e locul potrivit pentru astfel de manifeste. Face sens? :)

Eu ma gandeam la ceva de genul:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Face sens, am zis ca nu e o trupa vesela, ci una de stare mai mult. Destul de complicat totusi la momentul asta sa gasesti trupe romanesti bune si cu mesaje flower power...

 

Ia-i pe Byron atunci

 

 

sau pe Grimus

 

 

sau pe Aproape Unplugged, desi nici ei n-au mesaje prea happy happy joy joy

 

 

Toti presteaza live foarte bine, ceea ce dupa parerea mea e un criteriu foarte important.

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

Casă de piatră, bre, da' chiamă niscai lăutari adevăraţi că ori e nuntă ori e seară de club. N-ai să găseşti Jet-uri şi RHCP-uri româneşti, decât nişte pseudo imitatori cel mult... Ştefan Bănică şi Horia Brenciu?

Trupele de nunţi s-au specializat doar pe coveruri, că aşa lumea nu mai stă atentă să asculte versuri, le ştie deja... e un truc.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.