www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

O noua chitara Gibson


estebe
 Share

Recommended Posts

Se pare ca oamenii de la Gibson au baut multa cafea intr-o dimineata si au facut asta:http://www.music123.com/Gibson-Les-Paul-BFG-Guitar-i753896.music

http://www.gibson.com/Products/GibsonElect...s%20Paul%20BFG/

 

Desi chitara pare destinata din start unui anumit segment de oameni, ideea mi se pare interesanta: un burstbucker 3 in bridge si un P90 in neck+un kill switch(nu prea vad care e rostu, dar asta este)

Butoanele sint iarasi odioase(arata de parca cineva ar fi furat minerele de pe un dulap) iar

chitara (topul) nu este finisat(a), evident pt a taia din costuri.

 

Cu toate astea mie mi se pare o alternativa interesanta pt un LP Studio...

 

PS. Am aflat ulterior de pe un forum american ca BFG vine dintr-un joc (Doom) si inseamna Big Fuckin' Gun

Link to comment
Share on other sites

shit faced guitar daca ma intrebi pe mine... parerea mea e ca un gibson va ramane intotdeauna un gibson (in primul rand prin sound) in al doliea rand prin frumusete, simplism si un finish extraordinar...

 

nu poti lasa asa ceva in spate si sa apari cu o chestie de genul asta... ce, au ramas brusc fara cumparatori???

Link to comment
Share on other sites

Chitara mi se pare oribila... nu arata deloc .. arr .. armonios .. zici ca se imbina 2 lumi acolo si iese un mare *****.

Offtopic .. iap .. doom 3 rules. pana devine plictisitor, dra na e shooter nu ai ce cere prea mult. si BFG-ul mai apare intr-un jos .. in Sacred ( care nu are nici cea mai mica legatura cu shootere-le)

Link to comment
Share on other sites

Hmmm .. am intors imaginea aia pe toate partile .. si tot nu am gasit ceva scare sa imi placa ... sorry .. Gibson ptr mine ai facut o chitara oribila ... oricum nu mi-as lua gibson niciodata. ... foarte multi bani pentru o chitara buna ... dar cu un renume ce face de 4 ori valoarea ei reala.

 

De fapt doom 3 are o mare legatura ... e luata seria doom de la inceput intr-o alta fata, ceva mai complex ( in doom 1 si 2 nu prea au existat posibilitati de a transpune cartea - ca parca asta e ... o carte - in joc) oricum nimeni nici acum nu pot uita fata insangerata cand ajungeam la viata mica , sau ochii galbeni din punctele de glorie ... :) si ce ma enervau demoniii aia invizibili .. ca atunci aveam un *** de monitor si nu iii vedeam bine .. si trageam cu cartusele si le iroseam

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.