www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Protejare Autograf


Guest Beda Bogdan
 Share

Recommended Posts

Guest Beda Bogdan

Salut,

 

Chitara mea, Epiphone LP100 EB(http://www.epiphone.com/Products/Les-Paul/Les-Paul-100.aspx) a fost semnata de Steve Vai si as vrea sa stiu daca exista o metoda (disponibila in Romania) prin care as putea sa protejez autograful continuand sa cant la chitara, sau macar sa ma asigur ca in timp nu se va sterge markerul. Este semnata fix unde mana dreapta ia contact cu chitara.

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Guest Beda Bogdan

Cel mai tare il protejai daca ti-o semna intr-un loc unde nu o atingi in timp ce canti. ;) . Bine ca nu ti-a semnat-o pe spatele neck-ului totusi. :)

Wow, bine ca esti tu destept, trebuia sa te sun inainte ?

 

Multumesc pentru raspuns, foarte util si la subiect :)

 

Da-i un PM lui Avatar2100, poate te ajuta el.

Mersi

Link to comment
Share on other sites

AI putea sa te duci la un magazin si sa iti cumperi lac la spray . scoate dozele si bridgeu , acopera neckul cu hartie si scotch din ala galben care se rupe usor . agat-o undeva afara si da-i 2 3 straturi de lac . ii dai un strat astepti 2 ore si ii mai dai un strat. Inaite sa pui lacul pe chitara exerseaza pe un carton sau ceva de genu ca sa nu gresesti pe chitara . E foarte important sa acoperi cu lac toata suprafata chitarii sa nu fie mai lucioasa intr-o parte si in alta deloc. Bafta. :yay:

Edited by Radu.Sirbu
Link to comment
Share on other sites

AI putea sa te duci la un magazin si sa iti cumperi lac la spray . scoate dozele si bridgeu , acopera neckul cu hartie si scotch din ala galben care se rupe usor . agat-o undeva afara si da-i 2 3 straturi de lac . ii dai un strat astepti 2 ore si ii mai dai un strat. Inaite sa pui lacul pe chitara exerseaza pe un carton sau ceva de genu ca sa nu gresesti pe chitara . E foarte important sa acoperi cu lac toata suprafata chitarii sa nu fie mai lucioasa intr-o parte si in alta deloc. Bafta. :yay:

Fara suparare dar nu mi se pare o solutie foarte profi.

 

Bogdan, vorbeste cu Avatar2100 sau cu EugenRo2001. Amandoi au postari numeroase aici http://forums.rgc.ro/forum/92-diy-minitehnicus/ asa ca poti sa iti faci usor o impresie despre priceperea lor.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Fara suparare dar nu mi se pare o solutie foarte profi.

 

Bogdan, vorbeste cu Avatar2100 sau cu EugenRo2001. Amandoi au postari numeroase aici http://forums.rgc.ro...y-minitehnicus/ asa ca poti sa iti faci usor o impresie despre priceperea lor.

 

Intradevar nu e o solutie profi dar e o solutie buna pentru un buget mic. Eu unu asa am facut la un premier semnat de Thomas Lang, Si arata bine :yay:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.