• Announcements

• Cosu

Noul RGC.ro   21/04/17

RGC.ro ruleaza acum cea mai noua versiune a Invision Power Board. Versiunea anterioara a Invision Power Board nu mai primeste actualizari de scuritate, acesta fiind motivul principal pentru care am facut upgrade-ul. Functionalitatile cu care sunteti obisnuit ( chatul, sistemul de feedback/rating pentru tranzactii) sunt in continuare functionale dar e posibil ca modul prin care pot fi accesate sa fie usor diferit.   O parte din datele stocate in baza de date trebuie reprocesate si este posbil ca unele informatii sa nu fie imediat disponibile (ratinguri, mesaje private, semnaturi). Reprocesarea va dura aproximativ o zi.   Va rugam sa ne semnalati daca intampinati probleme in a utiliza siteul aici: Cateva modificari/noutati La adaugarea de feedback pentru o tranzactie este necesar sa mentionati un topic. Topicul introduce tastand in casuta aferenta titlul si apo selectand topicul respectiv. In postari se poate folosi caracterul @ urmat de numele unui utilizator pentru a atrage atentia utilizatorului respectiv. In functie de setari, utilizatorul va primi o notificare sau un email. Functia Activity Stream (https://forums.rgc.ro/discover/?do=create) permite crearea de cautari personalizate (topicuri create, postari recente etc).   Va multumim pentru intelegere!   RGC.ro  
    • Cosu

Regulament Mica Publicitate   22/04/17

Pentru a crea o atmosfera cat mai placuta in cadrul forumului, am stabilit citeva reguli care se aplica in cadrul sectiunii de Mica Publicitate: 1. Anunturile sunt permise doar in cadrul sectiunii Mica Publicitate. Orice anunt postat in alta sectiune va fi sters fara notificare prealabila. 2. MARE ATENTIE! RGC nu isi asuma nici un fel de responsabilitate pentru tranzactiile efectualte in sectiunea de Mica Publicitate. Recomandam sa dati dovada de foarte multa atentie atunci cind tratati cu persoane necunoscute. 3. Este OBLIGATORIU ca fiecare anunt sa contina un pret. Daca anuntul este de tipul SCHIMB atunci este obligatorie precizarea obiectelor care pot face obiectul schimbului. Orice anunt care nu respecta aceasta regula va fi sters iar initiatorul anuntului va fi avertizat. 4. Este permis un singur mesaj de tip "UP" pe zi. Va rugam sa raspundeti la toate intrebarile pe cit e posibil intr-un singur reply. Sintem constienti ca nu se poate raspunde cu un singur reply la intrebari primite in diferite perioade ale zilei. Daca ati raspuns deja la intrebari, acel reply tine loc de "UP" pentru acea zi. Nerespectarea acestei reguli duce la stergerea anuntului iar initiatorul primeste avertisment. 5. Anuntul trebuie sa contina cel putin o modalitate de contact. Incurajam utilizatorii sa isi completeze datele de contact din profil. Daca modalitatea de contact se rezuma la mesaj privat (PM) recomandam utilizatorului sa isi seteze tipul notificarii pe Instant E-mail Notification. 6. Nu sint permise anunturile din partea persoanelor juridice. Pentru un contract cu RGC va rugam sa contactati administratorii. 7. Nu sint permise anunturile de tipul Intermediere. Sfaturi: Poze reale ale obiectului in vanzare sint intotdeauna binevenite, deasemenea si inregistrari audio sau linkuri gen Youtube Un link catre pagina oficiala poate lamuri multe detalii. Inaintea postarii anuntului ar fi bine sa verificati daca obiectul vandut are un importator oficial in Romania iar pretul cerut sa nu depaseasca pretul din magazin. In titlul anuntului trebuie sa se reflecte ceea ce se vinde sau sa contina o referinta la obiectele vandute. Mesajele din cadrul topicului e bine sa fie ontopic. Postati numai daca aveti intentii serioase de a cumpara/vinde. Offtopicurile insistente ,poluand topicul, se vor solda cu avertizare. Se poate face un singur topic cu obiectul vanzarii/cumpararii/schimbului, nu se fac doua topicuri separate cu acelasi obiect exprimand intentia de a vinde/schimba. Topicurile duplicate se vor sterge. Pentru a putea scrie mesaje pe sectiunea de publicitate, trebuie sa fiti de acord cu toate punctele enuntate mai sus.  
Sign in to follow this  
Followers 0
sorin65

vând
Doina Concert 2203

21 posts in this topic

combo Doina Concert 15 w - reconstruit. am pastrat doar cutia, sasiul, transformatorul de alimentare si o bucata de cablaj.

preamplifictorul este bazat pe topologia 2203, de la JCM800, cu doua intrari, una low gain, cealalta high gain. i-am mai adaugat un switch care intr-o pozitie pastreaza tonul original, in cealalta sunetul e ceva mai plin, cel putin sweet child o'mine suna direct in amp, 1:1.

se simte foarte bine si cu un procesor in fata, gratie unui switch FLAT care scoare controalele EQ din circuit, plus alt comutator care schimba etajul final intr-unul ultralinear - transformatorul de iesire permite un raspuns linear in banda 30Hz-15 Khz.

3xECC83JJ / 2xEL84JJ

intrari low si high gain

fx loop

bass / mid / high / presence / volum

switch bright / fat

switch flat

switch ultralinear

standby / power

post-19049-0-06507800-1371548297_thumb.jpg

post-19049-0-57643700-1371548305_thumb.jpg

post-19049-0-12255800-1371548321_thumb.jpg

post-19049-0-45887800-1371548337_thumb.jpg

post-19049-0-46624400-1371548349_thumb.jpg

post-19049-0-69234200-1371548362_thumb.jpg

post-19049-0-54059800-1371548383_thumb.jpg

post-19049-0-92351400-1371548396_thumb.jpg

post-19049-0-28729300-1371548410_thumb.jpg

Edited by sorin65
5 people like this

cu ce difuzor este echipat ?

difuzorul nu este cine stie ce, dar e nou, am dat vreo 70 lei la o firma din oradea. nu am ales o varianta cu un difuzor cu pedigree pt ca tin oarecum la cele pe care le am si, oricum, este destul de fashion ca utilizatorul sa-l schimbe cat de curand.

Senzational cum arata interiorul

merci, n-am vrut sa arunc si placa de baza, pt ca-mi aducea aminte de copilarie mirosul de textolit "prajit" de spirale. asa ca am pastrat-o si am umplut-o cu cose nituite Brossard. exact cate trebuie - niciuna in plus ;)

sursa e pe cablaj, cu reglete solide pt HV-uri si star ground.

Edited by sorin65

Ce semnificatie are inscrisul Concert by Layla Deliiah, nu ca ar avea vreo insemntate in ceea ce priveste pretul, si de ce trebuie vandut un astfel de amp a carui valoare simbolica este mult peste ce se poate obtine material ........scuze

Edited by Ezra

Layla Delilah e numele sub care se comercializeaza produsele firmei mele.

fancy interiorul!

thanks!

fancy??

fancy este star ground-ul din poza de mai jos.

alta doina.. alfa super.

post-19049-0-48547800-1371564648_thumb.jpg

post-19049-0-67855600-1371564663_thumb.jpg

post-19049-0-49031200-1371564679_thumb.jpg

post-19049-0-47731900-1371564694_thumb.jpg

Edited by sorin65
3 people like this

E pacat ca cu toate ca nu iai schimbat si difuzoru sa-i mentii pretul de 12 mil ...cu inca 3 se poate gasi un peavey 112

Umi place foarte mult cum arata ;) bravo

Din cate stiu eu nici pe Valveking 112 si 212 nu sunt dif-uri de super-calitate (Celestion, Eminence). Sunt dif-uri Peavey, probabil Made in China... Un V30 de la Celestion e cam 100 eur. Oricum in 1500 RON iti iei un Bugera de 22w, nu un Peavey.

Plus ca asta e un amp custom. Are ceva "optiuni" pe care nu le gasesti la alte amp-uri in banii astia.

E pacat ca cu toate ca nu iai schimbat si difuzoru sa-i mentii pretul de 12 mil ...cu inca 3 se poate gasi un peavey 112

Umi place foarte mult cum arata ;) bravo

Daca ai ajuns sa compari ce se afla aici cu peavey valveking 112 inseamna ca ai o problema majora. Peavey valveking este un amplificator foarte prost , suna exagerat de oribil la volum redus (ca sa nu zic ca are 100-120W) si cred ca esti prea mic si nepriceput sa stii cum suna un amp de 100 W pe lampa dat la un sfert macar. Apoi peavey valveking are cele mai ieftine componente , de la difuzor care iti zic eu sigur ca e made in china , SI CA DACA ai sa cauti pe internet parerile oamenilor care au avut peavey valveking primul lucru care-l schimba ca sa sune a amplificator este difuzorul si lampile , altfel spus dau 1200-1400 ron pe unul second mai baga in lampi si difuzor intre 500-700 ron si ajungi sa dai 2000 ron pe un amplificator mediocru care tot nu o sa aiba multe plusuri.

Si daca ai impresia ca nu stii ce vorbesc pe langa faptul ca a avut un prieten timp de 1 an peavey vk 112 si l-a vandut , cauta pe internet sa vezi review-uri despre el.

2 people like this

Fiind azi prin Bucuresti cu ceva treaba, l-am sunat pe Sorin si am fost sa vad/probez amp-ul. Acum e al meu... :rock:

E foarte tare si fix ce imi trebuia mie (utilizator inrait - cel putin momentan - de procesor).

Multumesc mult, Sorin!

1 person likes this