www.rgc.ro Web analytics

Jump to content
Cosu

Duel 98 - Backing Track Si Inscrieri

Recommended Posts

Unde te-ai bagat ? ca nu vad niciunde ...?! unde sa aascult ?

@Cosu si echipa +@Razvan sa introduca un " test " obligatoriu de "port instrument " ptr a fi acceptat ca si membru cu dreptul a posta " texte " pe " rgc.ro " .

Cine nu are demo de macar 10 piese distincte , originale sau in cel mai rau caz incercari de " cover " care sa fie " äprobate" de o comisie de pe rgc.ro , sa nu aiba dreptul de a posta " TEXTE " deoarece nu are ce sa spuna odata ce nu-i chitarist .Daca-i "bisnitzar de scule " eventual sa aiba dreptul de a posta numai la sectiunea "Vanzari-Cumparari " ,Iar altii incepatori fara demo convingator sa aiba drept de a posta la incepatori numai intrebari de cate o singura propozitie .( dac ase poate clara ).

Poate incepatorii ar trebui sa tot posteze cate un demo pe un BT simplu ..pana ce reuseste sa cante ceva ca apoi sa intre in drepturi la o treapta ,mai "sus" in dreptul de a posta

ca si " chitarist "(in devenire )

Toata lumea are voie sa aiba o parere pe care s-o expuna in "review"-uri la muzica cantata de chitaristi de pe rgc.ro .Nu barfe si aiureli .

""Lutierii"" vopsitorii , schimbatoriii de doze .sa aiba acces doar la o sectiune de " Filosofii in Mitologia Chitaristica " cu diferite orientari ...financiar , stiintific si mitologic .

Chitaristii care nu iau partte la "Duel"' sa nu aiba dreptul de a posta pana la urmatorul duel ,iar daca iarasi nu ia parte ,,se prelungeste treaba ..

Ceva in sensul acesta ar trebui ca sa nu ajunga prea jos rgc.ro .

Arpi ce naiba, e linkul mai sus

Poftim,daca e greu sa intri pe un link sa day play....tss tss

https://soundcloud.com/sarbescu_razvan/meh

Arpi ce naiba, e linkul mai sus

Poftim,daca e greu sa intri pe un link sa day play....tss tss

https://soundcloud.c...escu_razvan/meh

80% foaryte fain !!

Ai niste fraze minunate cu mult feeling ce le omori cu un shredding ..las-o dracului de shred..tu ai mana de chitarist care poate sa CANTE la chitara nu sa faca exercitii !!!

Partile unde faci "craying " si "bombdive " zgomote ..etc sunt OK numa alea de shred strica .cateodata nu peste tot !. .

.BT-ul in primul rand aduce a Dire Straits ..Knopfler ..asa ca partil ecu note lungi merg bestial ...mai ales acele slidin -uri legato sunt foarte faine si bine executate ..

...OK si shred este bine dar cat mai "economic " numai unde are efect ..si atentie ca nu este aceiasi progresie incontinu .si iesi din decor !! sa asculti si BT-ul si sa nu mai inregistrezi din prima si sa postezi ..fa cel putin 4 versiuni sa le asculti ca sa cunosti progresia pe de rost ..sau noteazati-o pe o foaie de hartie .ca te ia avantul si nu esti cu progresia pe care o credeai in spate ... .!!!Sa nu lasi zgomotele accidentale in piesa postata ..inainte o editezi tai ce nu trebuie la inceput si la sfarsit .filezi .

Primesti un " Bine +++ " unul din "+"-uri este ptr incurajare ...hehehe

Edited by karpi
  • Like 2

@Razvan daca si tu , bag si eu una tot semipreparata "onetake" ca d'aia-i improvizatie .Singurl lucru la care am fost "atent" sa nu intru in lick-uri "Knopfler" si "Blackmore" teme prea cunoscute ..trecerea de la modilatie n-am nimerit-o ..hehe

BalauruL.mp3

Edited by karpi
  • Like 7

Dai click pe icoana de aici cu "Special BBCode" , apoi de acolo selectezi "Soundcloud", iar în "Link", faci Paste la adresa de sus din browser .

Atenție, cã dacã editezi postul, tre' sã refaci paºii, altfel nu ți se vede wave-ul, cã nu mai ține minte, tolomacu'...

https://soundcloud.c...stong-1/deci-nu

Btw : Nice jam, mate !

.

Thanks, mate!

• 779581 Total Posts
  • 23708 Total Members
  • Teo Kalla Newest Member
  • 443 Most Online

Curios o fi atati " vanzatori de chitare " ?

Inseamna ca undeva sunt chitaristi foarte multi ...care cumpara chitare de pe rgc.ro

Edited by karpi
  • Like 2

:)) si eu cred ca sunt multi iubitori de instrument , nu chitaristi

ma aflu in oala cu cei multi care au cumparat scule in ideea ca alea is problema si dupa mama mama ce le-oi mai zice din chitara :)))

apoi daca nu iese ...le mai schimbi of course si apoi de la capat :)))

• 779581 Total Posts
  • 23708 Total Members
  • Teo Kalla Newest Member
  • 443 Most Online

Curios o fi atati " vanzatori de chitare " ?

Inseamna ca undeva sunt chitaristi foarte multi ...care cumpara chitare de pe rgc.ro

• Like 3

:)) si eu cred ca sunt multi iubitori de instrument , nu chitaristi

ma aflu in oala cu cei multi care au cumparat scule in ideea ca alea is problema si dupa mama mama ce le-oi mai zice din chitara :)))

apoi daca nu iese ...le mai schimbi of course si apoi de la capat :)))

legat de chestia asta, am gasit o remarca/analogie inteligenta aici(am postat fragmentul pe youtube):

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.