www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Les Paul Sau Sg?


rock_rock7
 Share

Recommended Posts

Tu stii de ce te-ai dus la scoala sa faci master ?

Probabil eram beat când am luat decizia. Sau poate "așa au vrut părinții". Ba nu, am un răspuns mai bun: pentru 50% (sau cât o fi) în plus la salariul minim!

Nu știu cu cine-ți imaginezi că vorbești, cu de-al de Cognek poate.

 

Lucrurile serioase incep cand esti acceptat la doctorat si devii doctorand.

Vorbim la toamnă.

 

Daca tu ai asistat la lucrari jalnice ale doctoranzilor , inseamna ca la nivelul specializarilor (master) trebuie sa fi fost penibili.

E complet eterogen mediul, în special într-un domeniu atât de prost înțeles precum arta și design-ul. Sunt și proiecte bune și proaste, la fiecare nivel.

Lucrarea mea e publică din 2010, așa că ești liber s-o cumperi și evaluezi, pentru a putea vorbi în cunoștință de cauză: http://xonedesign.ro/aspecte/

 

Și după ce terminăm de măsurat diplomele poate aflăm dacă e mai bun LP-ul sau SG-ul. Și eventual dacă-i bună vreo una pentru Death.

Link to comment
Share on other sites

Nu știu cu cine-ți imaginezi că vorbești, cu de-al de Cognek poate.

Un simplu test Anova post-hoc ne face sa consideram ca "webdesign"<>"chitara" , reprezinta un adevar .Implicit ,se respinge ipoteza de egalitate a mediilor comparate. Asta inseamna ca daca avem notiuni de webdesign nu inseamna ca stim sa facem si cooking design, de exemplu. Deci,...deci,... stim exact cu cine stam de vorba ;)

 

Este patetic modul in care incerci sa-ti convingi interlocutorul. Ai dorit sa te impui in fata lui Karpi, fara sa si poti justifica aceasta atitudine.Decat ca ai numele inscris pe o hartie care in niciun caz nu iti este de folos aici . Asta demonstreaza inca odata , daca mai era nevoie , ca ai ceva frustrari care te domina .

Cand o sa te mai maturizezi ,probabil, iti vei da seama ca cu cat iti fortezi mai mult limitele propriei cunoasteri , cu atat vei realiza ca stii mai putine .Nevoia de a scapa de ignoranta , creste. Asa ca nu incerca sa arati o hartie prin care sa convingi ceea ce stii , ci lasa-i pe ceilalti sa-si dea seama de nivelul tau de cunostinte. Asa-ti vei capata respectul dupa care ravnesti atat. Altfel , nivelul de ridicol il vei mentine la cote maxime, ca si pana acum.

 

P.S. Nu uita! Asta nu este un forum de babuini care casca gurile, la orice urangutan !

Edited by ggg
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Asta inseamna ca daca avem notiuni de webdesign nu inseamna ca stim sa facem si cooking design, de exemplu. Deci,...deci,... stim exact cu cine stam de vorba ;)

 

O privire prin portofoliul meu te poate scuti de presupuneri inutile. Scrie și demonstrează precis acolo ce "știm să facem".

PS: simțiți-vă liberi să faceți un split la thread că de asta avem moderatori.

Link to comment
Share on other sites

...pentru ca, evident, portofoliul tau este total relevant pentru intrebarea omului, LP sau SG, nu?

 

revenind: daca vrei, canti metale si pe stratocaster cu single coils, ca Andreas Kisser de la Sepultura, atat timp cat o bagi printr-o amplificare decenta (de orice tip te taie capul, sa nu se agite altii cu "bai, amplificatorul ala e za shit" sau "ba pedala ailalta e za shit" etc)

na egzemplu:

l.jpg

Edited by fixxxer_metalhead
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

"Nevoia de a scapa de ignoranta , creste" - gresit :)

Nevoia TE scapa de ignoranta...

In timp ignoranta scade intrucat este invers proportionala cu nevoia - care creste cand te faci mai mare.

 

1. Les Paul

2. Les Paul

3. Les Paul

4. SG - da' cu "aspect" negru.

Edited by skunky
Link to comment
Share on other sites

Eu am lp100 ... in general am auzit multi care arunca cu noroi in modelu asta... mie imi place noroiu iar chitara care mi-a picat in maini inca nu a comfirmat ceea ce multi au zis... zic si au sa tot mai zica si despre modelu asta si in general despre epiphone si asa mai departe... Si se fac cam 2 ani de cand am luat-o ... deci nu e de azi de maine sa ma trezesc poimaine ca nu mai merge... Am supus-o cam la tot ceea ce se putea... A cazut... a raschetat peretii ... a plesnit lustra... Dat fiind faptul ca nu aveam tremolo indoiam cam tot ce se putea la ea, de la nut pana in cheite tot trageam si bagam parghii intre corzi pana la indoit gatu... asta cam orice dobitoc o face ca e misto... Am f... switchu de doze pana l-a luat dracu doar doar iese ceva a la hendrix... Singura chestie din toata afacerea asta a fost o perioada in care nu prea vroia sa intre una din doze dar in mod bizar dupa ceva timp si-a revenit... Da probabil ca nici astia nu mananca rahat si chiar e un model cam varza, deci nu-ti recomand nimic si n-am sa mai recomand nimanui ce chitara sa-si ia dat fiind faptul ca ateatea idiotenii am vazut pe aici... daca iei la sh e naspa... daca iei de pe siteu ala e naspa... daca iei de la magazinu ala e naspa si totu e naspa si de fiecare data o sa vina cineva sa-ti zica ce si cum si de ce totu e naspa... In concluzie... This is the Lp100 ... there are many more like it but this one is mine...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.