www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Printre Sticle...


Cognek
 Share

Recommended Posts

Bare with me.. e long story... cer scuze daca ideile sunt mai blurry asa...

Acu ceva vreme nu era criza asta tampita tin minte... lucram in IT & Telecom(afacere de familie hehe...) toate bune si curate...

 

Sunt beat si am sa mai beau d-al dracu doar sa dureze melancolia asta si amintirile vesnic... Tin minte ma trezeam la 6 dimineata... dadeam de mancare la animale si trageam 2 tigari, un shot de jack si o cafea si niste blues-country-rock pana venea masina sa ma ia... Mergeam peste tot prin tara ... munca munca ... distractia distractie. Banii erau relativ frumosi, nu lipsea tigara si bautura seara de seara si prieteni erau multi... Precum orice prost cu bani gaseste o fata asa am gasit si eu "vacarita" mea si totu era super misto... Nu intru in detalii ca le tin pentru mine dar a fost cea mai wild perioada... pana cand (dat fiind faptu ca multe contracte erau facute cu bugetari... nu zic ce ramuri ca nu trebuie...) ... pana cand a inceput sa se imputineze lista de service si instalari... Usor usor am inceput sa taiem din pofte, asta a mea a trebuit sa plece cu ta-su... Eu am ramas ca un prost ce sunt in satu meu sperand la o zi mai buna... da pe dracu!...

 

Usor usor am vazut ca distractia nu mai e ... nici munca... am zis ca hai... Daca tot avem baza americana in sat si eu vorbesc in toate accenturile de-a lungu si latu a marii Us of A sa vedem totusi poate poate ne lipim de ceva ... pe dracu... Am umblat de colo colo cu niste cv prin oras da degeaba... Cu pretena am mai vorbit si chiar azi si e nasoala treaba ... da totusi macar ea si-a gasit pe cineva acolo...

Eu am ramas cu amintiri frumoase niste vin si tuica... vreo 4 tigari din care mai trag seara asta si nu vreau sa vie ziua de maine...

Tin minte ca-mi luasem chitara ca si ei ii placea cum suna chitara electrica si cum cantam 2 note tampite si ne simteam bine... Ce vremuri... Ne gandeam sa ne extindem frumos in sat... poate o mini ferma, poate o familie... poate un viitor linistit... cine stie? Da, sa fii tanar si sa-ti doresti o familie... sa te astepti sa traiesti senzatia de tata si bla bla... mai ales pe ritm de country... Lord have murcy!

 

http://youtu.be/z_383RfBwnA

 

Si uite ca mi-a sarit tandara... Am sa ajung sa imi doresc sa muncesc in oras pentru 700 ron + bonuri de masa de vreo 180 ron... O sa-mi numar fiecare tigara si o sa merg in bar cu ocazii speciale sau daca face cineva cinste... Deja am inceput sa-mi numar tigarile, sa mai iau o doza de bere si sa pun in rama ultima sticla de whiskey care am baut-o... Si la dracu fac 22 de ani vara viitoare da parca mi-am trait viata... Dar daca si traiu simplu de la tara e imposibil... sa-mi bag picioru imi frec o pereche veche de blugi vreo 2 ani prin praf si pe la mese festive (eu nu ma imbrac la 4 ace ... in aceeasi blugi care ma duc la munca merg si la balu mascat hehe...) si pe urma ma trezesc ca vremurile se schimba... Ce-i drept e scump sa ai animale si bla bla doar pentru consum propriu dar si asa... Mai bine mor dracu de foame decat sa devin sclav la McDonalds...

Tin sa le multumesc hotilor din politica.... precum tuturor romanilor care se duc la vot ca trebuie si a celor care pupa in cur sa le fie bine... Le mutlumesc celor de la oras care se plimba de acasa la mall si napoi si care fac 10 facultati si pleaca in strainatate ca iau bani multi si lucreaza pentru straini ... Cred ca nu-s singur da regret ca felul meu de a fi e de un prost naiv care lucreaza si e corect si se asteapta ca si ceilalti sa fie la fel... Pastele masii! Dar nu vreau sa dau vina pe alte persoane... Eu sunt de vina ca n-am fost mai bun... asa ma mint... Dar nu ma ajuta... So thank God she left the whiskey!

 

http://youtu.be/90OSdsDhcDk

 

Gata acu ma duc afara sa ma uit la ceru far de stele... mai trag o gura de tarie, mai scot o tigara si mai vars o lacrima intr-un moment in care nu ma vede nimeni... Pasti pe masa de treaba ca timpu trece si nu gasesc solutii ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pentru toti au fost vremuri mai bune, urmate de vremuri mai de restriste... c'asa-i viata...

Dar vestea buna este ca dupa vremuri grele intotdeauna urmeaza o "redresare", asa ca: priveste inainte ! din amintiri nu poti trai, sunt bune si ele, nimic de zis, dar ce a fost a fost, viata merge inainte...

 

Iar la varsta ta, chiar nu stiu de ce iti faci probleme... ca tre' sa renunti pentru moment la niste chestii ?... asta e.

 

Bafta si "succesuri" .

 

P.S. Bea si pentru mine un whiskey :respect:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.