www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Un Ajutor Pentru Un Incepator Complet


Guest Aurelianul
 Share

Recommended Posts

Guest Aurelianul

Va salut pe toti. De curand mi-am cumparat o chitara acustica decenta. Faza e ca nu stiu absolut nimic despre cantat la ea, doar am avut norocul sa ma duc cu un prieten chitarist. El e plecat la timisoara mare parte din timp si nu pot sa fac cu el chitara. Intrebarea mea pentru voi e: cu ce as putea incepe ca sa ma invat la chitara, ce ar trebui sa invat, si daca cunoaste cineva un instructor in Arad ?..postati linkuri si orice cunoasteti si credeti ca m-ar putea ajuta. Va multumesc anticipat tuturor si va urez sarbatori fericite !

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Va salut pe toti. De curand mi-am cumparat o chitara acustica decenta. Faza e ca nu stiu absolut nimic despre cantat la ea, doar am avut norocul sa ma duc cu un prieten chitarist. El e plecat la timisoara mare parte din timp si nu pot sa fac cu el chitara. Intrebarea mea pentru voi e: cu ce as putea incepe ca sa ma invat la chitara, ce ar trebui sa invat, si daca cunoaste cineva un instructor in Arad ?..postati linkuri si orice cunoasteti si credeti ca m-ar putea ajuta. Va multumesc anticipat tuturor si va urez sarbatori fericite !

 

Dute in studiourile de inregistrare si intreaba acolo ..sau in magazine Muzica /instrumente muzicale .

Link to comment
Share on other sites

Crezi ca ar avea atata bunavointa incat sa i raspunda gratis ? :-?

 

Elevii cauta profesor ..profesorii cauta elevi .

 

Chitaristii cauta meseriasi ptr reparatii ..meseriasii cauta chitaristi .

 

Unde se intalnesc cu totii ,sau pe unde trec cu totii ..pe la magazinele de specialitate ..deci la instrumente muzicale si in studio-uri

 

Bineinteles este OK sa intrebe si aici pe FORUM de chitaristi poate mai sunt si useri din ARAD ..de dupa '90 nu mai am idee cine canta prin ARAD ....e departe de Timisoara .

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.