www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

M&C Musical Instruments Workshop - Ediţia I


Cosu
 Share

Recommended Posts

Are dreptate Malex! Esti toata tot farmecul acestui forum!

Adi Manolovici a folosit printre altele si RG321 ( 1000 RON ).

 

Kiba , Paul si Karol au folosit bass-uri SRX505. Daca veneai, acum taceai si filozof tot nu erai!

 

Nu Malex a postat mai devreme ci Grosmann... :)

Sau mnu mai vad eu bine ? :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 208
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest MrJackson

Nu Malex a postat mai devreme ci Grosmann... :)

Sau mnu mai vad eu bine ? :)

 

Bre, zicea Malex mai demult ca Grosu e sarea si piperu forumului :)

Link to comment
Share on other sites

Bun, deci 321.

Si ce parere o avut despre chitara?

Ar lua una acasa sau ar mai pune bani sa cumpere alta?

Adi Manolovici e un profesionist, sigur poate canta si pe un RG321, pe de alta parte are puterea financiara si motivatia sa-si cumpere chitare de 2000 Euro, vezi RGT320Q-RBB, printre altele! Sigur, pe de alta parte, isi va face treaba profesional si cu un model de 200-300 EURO.

 

De ce nu ai pus intrebarea asta la Coyote?

Link to comment
Share on other sites

Pt. ca acu mi-o venit in cap. Ideea e ca omu de rand nu are atatia bani si el se orienteaza spre modele mai ieftine. Acu' depinde cat de

bune sunt modelele... sau cat de proaste, depinde de caz deoarece pe unele se poate sa fie numai sigla firmei de calitate.

 

Si eu as da bani pe un model Prestige cu lemn AAA.A(A) sa-l pun pe perete, da' mi-i ca ma costa mai putin peretele decat chitara.

 

 

LE2: nu am fost la Coyote

Edited by Iustin
Link to comment
Share on other sites

Pt. ca acu mi-o venit in cap. Ideea e ca omu de rand nu are atatia bani si el se orienteaza spre modele mai ieftine. Acu' depinde cat de bune sunt modelele... sau cat de proaste, depinde de caz.

Ai fost la Coyote?

 

Pentru noi e important sa stim daca o manifestare de genul asta e un plus, nu am incercat sa va convingem sa achizitionati produsele distribuite de noi, cei care au fost acolo pot sa confirme. S-a dorit o intalnire pentru cei ce intradevar sunt interesati sa afle cate ceva despre scule... Din pacate prea putini...Oare merita efortul?

Link to comment
Share on other sites

Ai fost la Coyote?

 

Pentru noi e important sa stim daca o manifestare de genul asta e un plus, nu am incercat sa va convingem sa achizitionati produsele distribuite de noi, cei care au fost acolo pot sa confirme. S-a dorit o intalnire pentru cei ce intradevar sunt interesati sa afle cate ceva despre scule... Din pacate prea putini...Oare merita efortul?

 

Pentru cativa, sigur a meritat ... eu chiar am aflat unele chestii destul de interesante :)

Link to comment
Share on other sites

Pentru cativa, sigur a meritat ... eu chiar am aflat unele chestii destul de interesante :)

Daca vor fi doar "cativa interesati" noi o sa o comitem din nou in primavara! Carcotasii sa stea acasa! Si ca sa se simta bine, pe forum sunt bineveniti!

Link to comment
Share on other sites

Guest John_OttO

Daca vor fi doar "cativa interesati" noi o sa o comitem din nou in primavara! Carcotasii sa stea acasa! Si ca sa se simta bine, pe forum sunt bineveniti!

Domne eu m-am simtit bine desi n-am reusit sa pun mana pe tricou cu Tama sau Sabin plus ca tricoul Ibanez care l-am primit nu ma incapea domne.Oricum prezentarea a fost fosrte ok la absolut tot.Numa ca si Adi (Tetrade) a prezentat un model de Tama de eu tre' sa-mi vand casa ca sa-mi iau un tom si cinele tot asa numa serii de top.As fi vrut sincer sa vad cum suna un set de Tama mai ieftin si de ce nu Sabian seriile b8 sau chiar b8pro serii mai ieftine pe care sa si le permita si studentul din mine.In rest o manifestare la care toata lumea si-a facut treaba bine(nu mai zic de manolovici ca s-a tot zis).Despre locatie...ce sa zic ok ca si club insa sa fim seriosi 6 lei berea :) .Nu m-a incantat perspectiva de a bea foarte mult :) .Astept editia a 2-a si poate iau si eu un tricou cu Tama sau Sabian care sa ma si incapa.PACE!

Link to comment
Share on other sites

Guest Adriani

Bun, deci 321.

Si ce parere o avut despre chitara?

Ar lua una acasa sau ar mai pune bani sa cumpere alta?

Da, cu siguranta. Desi are tremolo fixat, iar eu cant pe chitari cu whammy m-ar tenta o astfel de chitara. Are un sunet bun si nu dezacordeaza. Nu va mai luati dupa carcotasi care au banii bagati in chitari de 3-4000 Euro, chitari care incep cu G si se termina cu ipson. Presupun ca nu ai atatia bani, nu-i asa ? Incerca o chitara de 1000 Ron si iti vei face treaba ok ptr inceput. Eu am venit si cu celelalte chitari ale mele(Ibanez) pentru mi s-a parut normal ca la o prezentare Ibanez sa existe mai multe variante pentru mai multe "buzunare". Nu este vina mea ca firma mi-a pus la dispozitie doar acest model Rg 321 care repet este o chitara ok. As fi dorit sa prezint si o chitara din seria S, eventual un artist model.

Daca ma ajuta unul din administratori va postez cateva exemple video. Din pacate sunt f. mari( peste 50 Mb). Am reusit sa va atasez totusi unul din exemple, cel cu Rg 560.Cel cu Rg 321 are 110 Mb, din pacate.Always_With_Me___Ibanez_Workshop.MPG

Keep On Rockin' !

Adriani

Link to comment
Share on other sites

Guest Adriani

as fi vrut sa vad la workshop un ibanez de 7 mil luat din standul mcmusic si pus Ady Manolovici sa cante cu el si sa-si expuna parerea si s-o impartaseasca si celorlalti din sala. Am crezut ca se prezinta instrumentele care se gasesc la vanzare in standul mcmusicsi nu chitara personala a lui Ady Manolovici care este una de top . Normal la un workshop se vine cu sculele din standul de vanzare si se face prezentarea lor nu se plateste un chitarist cunoscut sa vina cu scula personala de acasa si sa zica ce buna este marca cutare.

cel putin eu asa stiu ca se face afara , si am vazut cateva la Shanghai si la Franktfurt. La Shanghai l-am vazut pe Vai facand reclama la o marca asiatica de chitari , pur si simplu lua o chitara din standul de prezentare ,canta pe ea si apoi isi expunea parerile despre acel instrument.Si era si el platit sa faca asta, dar o facea cu profesionalism . Nu a venit cu chitara de acasa sa prezinte .Si ca el am mai vazut ai alti artisti prezentand workshopuri si prezentari la targuri de muzica.

Pot interpreta pe orice chitara Ibanez deoarece cunosc aceste chitari inca din 1994, an in care nu stiu ce faceau majoritatea chitaristilor de pe acest forum.

Am venit cu chitarile mele ptr ca firma MC mi-a pus la dispozitie doar modelul Rg 321.Probabil a considerat ca acest model se adreseaza perfect la cerinta pietei si a buzunarelor, nu tocmai pline ale celor care au fost la Coyote Cafe.

Nu compara Frankfurt cu acest workshop. La Frankfurt vin sute de firme cu demonstratori, piata de vanzare a produselor este enorma, iar publicul este format din instrumentisti. La noi sunt doar carcotasi.

Multi chitaristi pe forum, putini pe scena.

Adriani

P.S.Oricum, ceea ce a facut MC este de laudat deoarece este deocamdata singura firma din Romania care si-a permis financiar sa suporte atat prezenta unor instrumentisti de valoare din tara dar mai ales a reprezentantului Vox, Freddy De Marco. Gandeste-te la cazare de 4-5 stele, masa, onorarii, clapa Korg arsa din cauza retelei si irecuperabila(costa in jur de 3000 Euro), etc.

 

1. Va fi Cristi Gram.

2. DVD-ul cu Freddy e gratis, va putea fi procurat de la magazinele noastre, saptamana viitoare.

3. Asteptam in continuare sugestiile voastre!

Felicitari pentru noua alegere.

Cristi Gram este un excelent chitarist.

Sper sa aveti vanzari la modelele Jem pe masura valorii lui.

Keep On Rockin'

Adriani

Edited by Adriani
Link to comment
Share on other sites

Guest cri050871

Salut Ady

Da pe forum sunt foarte multi carcotasi si mai putini oameni de scena. problema pusa de mine era ca la un workshop firma ar fi trbuit sa aduca cateva modele si din cele ieftine si din cele scumpe pe care sa le prezinte ,nu sa plateasca un chitarist cunoscut sa vina cu sculele de acasa . Am vazut cateva prezentari si workshopuri la Shanghai si Franktfurt si stiu cum se face asa ceva , unul din workshopuri a fost prezentat de Vai.

 

Nu compar nimic dar unde a fost prezentarea descule de care s-a pomenit aici ,adica tot rostul workshopului??? Ca asa lumea te putea vedea pe tine si chitarile tale la orice concert. daca tot s-a facut si bine ca s-a facut asa ar fi trebuit sa se faca .

 

Eu te stiu de foartea multa vreme pe tine ,inca de cand cantai la Floarea Albastra , nu stiu daca tu mai ma stii pe mine si eu cantam pe vremea aia cu o trupa cunoscuta din Buzau, asa ca stiu ce poti , nu de asta era vorba ci de faptul cu a fost realizat workshopul. Peste tot in lume se fac astfel de manifestari cu acelasi caracter de reclama a marcilor prezente ,dar parca la noi a fost reclama pe fata ,adica ia uite ce bine suna ibanez in mana lui Manolovici vin-o si cumpara, nu te mai gandii ca modelel ieftine nu vor suna niciodata asa. Demonstratia si prezentarea de instrumente s-a transformat in reclama platita. Voi avea sansa sa vad cateva worshopuri si prezentari de instrumente cu ocazia Shanghai Music Show de anul acesta unde voi fi prezent la invitatia Gibson China ca si in anii precedenti de altfel, poate voi face cateva filmulete ca sa va arat ce inseamna un workshop adevarat. nu stiu inca ce artisti vor fi prezenti la aceste workshopuri dar cu siguranta vor fi la : Ibanez ,Roland ,Boss, ESP, Jackson,Fender, Gibson

 

Nu este vorba de carcoteala aici sau de vre-un atac asupra cuiva ,este doar o parere avizata a cuiva care a vazut si stie cum ar fi trebuit sa arate si sa se desfasoare un astfel de workshop.

Link to comment
Share on other sites

Guest Adriani

Salut Ady

Eu te stiu de foartea multa vreme pe tine ,inca de cand cantai la Floarea Albastra , nu stiu daca tu mai ma stii pe mine si eu cantam pe vremea aia cu o trupa cunoscuta din Buzau, asa ca stiu ce poti , nu de asta era vorba ci de faptul cu a fost realizat workshopul.

Salut Cristi,

daca-mi spui cu ce trupa ai cantat poate-mi amintesc.

Stiu de o trupa Demos. Avea un tobosar Tahamata, imi amintesc sigur.

Toate cele bune,

keep On Rockin'!

P.S. Nu pot comenta despre organizarea workshop-ului. Stiu doar ca am intrebat daca sunt chitaristi in sala si daca sunt interesati de modelele Ibanez, eventual ceva despre detaliile tehnice. Nu a fost nici o intrebare din partea lor. Au preferat sa discute aberatii pe forum despre cum se numesc chitarile mele. Asta au retinut unii din ei(defapt au venit sa barfeasca). Cei interesati cu adevarat au prins esenta demonstratiei mele: se poate canta lejer atat pe un model scump cat si pe unul ieftin care suna bine si nu dezacordeaza. Conditia este sa ai si mana.

Atentie ptr carcotasi: chitarile nu se livreaza cu maini si nici cu soft de interpretare !

Link to comment
Share on other sites

Guest cri050871

da ai dreptate . Da Demos, nu au intrebat detalii technice pentru ca de fapt au veniit pentru tricouri gratuite ,sa bea o bere si sa barfeasca. Multi cred ca daca citesti pe internet automat si stii despre ce este vorba sau devii mai virtuos.

Link to comment
Share on other sites

S-a dorit o intalnire pentru cei ce intradevar sunt interesati sa afle cate ceva despre scule... Din pacate prea putini...Oare merita efortul?

cu tot respectul, dar pt prezenţa modestă la eveniment se face responsabil în primul rând organizatorul, care a gândit prost din start treaba asta. potenţialii clienţi (ca pondere) se numără mai degrabă din rândul angajaţilor sau celor care lucrează destule ore pe zi şi nu au timp mult la dispoziţie precum elevii/studenţii care oricum erau în vacanţă, dacă nu mă înşel, şi la care puterea de cumpărare este infinit mai mică (la urma urmei, ăsta e şi motivul - comunicare, promovare, creşterea vânzărilor, e marketing pur - dar, din păcate, prost executat). printre cei care nu au putut veni din motive de program de lucru mă număr şi eu şi mi-a părut sincer rău şi nu veneam nici pt tricouri, nici pt bere, ci pt eveniment în sine. ok, mergea făcut programul a.î. din cele 3 zile, să se acopere toate zonele orare, adică şi dimineaţa/amiază să se poată veni, dar măcar o zi să fie accesibilă şi celor care muncesc până la 5-6-7. spre seară oricum prezenţa cred că ar fi fost mai consistentă. cât despre locul de desfăşurare, cu siguranţă se găseşte ceva, nu e musai club, sunt atâtea săli mici de spectacole care duc lipsă de activităţi.

 

ar fi frumos pe viitor că pe lângă un număr mai mare de produse accesibile (din nou clientelă ţintă, produse adecvate, zone de preţ, din nou marketing) oferite spre prezentare, să fie înlesnită şi probarea acestora de către public. nu e mare lucru să se amenajeze 2-3 staţii cu un efect acolo şi să-şi ia potenţialul clinet o chitară din stand pe care să o zdrăngănească puţin, eventual şi sub atenta îndrumare a artiştilor invitaţi. mai multă interactivitate ajută toate părţile implicate şi toată lumea are de câştgat.

 

pe mine m-aţi pierdut de client în momentul în care mi-aţi spus clar şi răspicat că modele pt stângaci nu aduceţi sub nici o formă, că nu ştiu ce şi nu ştiu cum. şi nu vroiam un model de 10 mil. şi eram dispus să şi aştept mai mult pt a-mi ridica chitara de la noi din ţară. asta e, măcar dacă mi se spunea într-o formă mai dilpomatică, poate că era altceva. dar mi-e greu să cred că nu se putea face ceva, chiar dacă era nevoie să aduceţi mai multe exemplare la o comandă. se vindeau până la urmă, o puteam da şi în scris, că am destui prieteni stângaci care se plâng de acelaşi lucru.la un moment dat mă gândeam chiar să fac eu o "petiţie" de genul ăsta, să îi adun pe toţi şi să vin apoi să zic, uite domle' ai 6 bucăţi, le aduci? dar mi se pare cam mult pt un client care oricum vine să vă dea banul. asta e, deşi Ibanez este prima mea dragoste, am schimbat producătorul, am ales alt furnizor, produsul cumpărat, deşi ceva mai scump decât bugetul iniţial, s-a dovedit un produs superior a ceea ce vroiam de la Ibanez în acel moment, calitatea e grozavă, dozele net superioare şi una peste alta sunt mulţumit. păcat, deja mă gândesc la o nouă achiziţie şi cred că şi voi aveaţi de câştigat. am rămas totuşi cu un gust amar după experienţa asta, poate sunt eu deplasat, sau obişnuit să meargă lucrurile normal, dar nu îmi pot imagina cum sunteţi voi importatorul oficial sau cum i-o zice, apoi să vreau un model anume la acest producător şi să mi se spună că nu se poate aduce. nu zic să luaţi aminte de la nemţi, că oricum sunt cu 50 ani în faţa noastră, dar măcar la unguri aruncaţi un ochi, să vedeţi cum se mişcă lucrurile.

 

se poate susţine financiar un astfel de workshop, ale cărui rezultate directe asupra vânzărilor risc să afirm că vor fi invizibile, iar o comandă de câteva chitări pt stângaci care se vor vinde poate într-un interval mai lung de timp nu. asta e.

 

toate cele bune si succes.

Link to comment
Share on other sites

Guest Iustin

Pai sa se faca un workshop d'asta cu mai multe branduri. Adica sa invite MC pe langa chitaristi, alte firme care sunt prin Romania si aduc / fabrica scule.

Link to comment
Share on other sites

Dap a zis-o bine Kiko. Am avut doar de doua ori de-a face cu Mc Music, o data am vrut sa probez un amp vox iar a doua oara am intrebat de o pedala Ibanez. De ambele dati am fost tratat intr-un mod foarte "nediplomatic" ca nu zic mai multe.

 

Cu pedala mi s-a spus intr-un mod foarte taios ca nu au si nici n-or sa aduca vreodata pedale ibanez, nici chiar pe comanda (desi sunt reprezentanta ibanez), iar cu ampul, nu mai intru in detalii, destul ca a fost cea mai scarboasa experienta de genul asta pe care am avut-o pana acum. Mi se pare ca tipul ala cret care s-a pozat cu satriani era tartore p'acolo.

 

In fine, daca oamenilor li se pare suficient de interesanta doar ideea de a lucra la un magazin de muzica si nu ii ispiteste sa mai si vanda produse.... treaba lor.

Link to comment
Share on other sites

Guest Iustin

deja e targ/expozitie de instrumente muzicale ce doresti tu :)

 

Aaaa, da. Chiar, workshopu era cu vanzare ? Puteai cumpara chitara lu' Manolovici :) ?

Totusi un targ mare cu instrumente si cu toate brandurile de scule si cu niscaiva trupe la cantare, eventual cu un Guitar Battle cu amatori + premii :) , nu ?

Link to comment
Share on other sites

Da, cu siguranta. Desi are tremolo fixat, iar eu cant pe chitari cu whammy m-ar tenta o astfel de chitara. Are un sunet bun si nu dezacordeaza. Nu va mai luati dupa carcotasi care au banii bagati in chitari de 3-4000 Euro, chitari care incep cu G si se termina cu ipson.

Keep On Rockin' !

Adriani

sa iau asta ca pe un atac la persoana mea?

@grossmann:tu de ce nu ai venit la workshop?si daca nu ai fost de ce critici in necunostinta de cauza?

@vektor:sala de la preoteasa suna tare prost,e imposibil de sonorizat

Link to comment
Share on other sites

1. Imi pare rau pentru cei care au venit azi la Muzica sa ia DVD-ul cu Freddy. Este numai vina mea ca nu a fost gata, imi cer scuze! In ultimul moment m-am gandit sa facem un fel de rezumat al acestei actiuni, pe langa prezentarea lui Freddy, sa includem si pe cele ale lui Rares, Adi, Kiba si Paul care nu au fost cu nimic mai prejos. Probabil va mai dura cateva zile.

2. In legatura cu chitarele Ibanez, lasa-l in pace Rares ca nu stie ce spune! Probabil, s-a inteles in sfarsit, ca nu degeaba merg unii la Shanghai!

3. Intradevar ne-am gandit si la Preoteasa dar, asa cum a specificat si Rares, locatia e de doi lei din punct de vedere al sunetului.

4. Am luat nota de toate sugestiile voastre, sper ca data viitoare sa fie mai bine.

5. Nici data viitoare nu va fi un targ/expozitie de instrumente muzicale. De asta ar trebui sa se ocupe altii.

6. Va asigur ca de acum incolo veti putea merge la Muzica si proba toate instrumentele. ( am totusi dubii ca a fost altfel pana acum )

 

Cam atat!

Edited by jack
Link to comment
Share on other sites

Guest John_OttO

Ahh o mica precizare la postul domnului Adriani.Demonstratia cu Ibanez Rg321 a fost nu pentru a ne arata noua ca se poate daca ai mana sa faci treaba si cu o chitara mai low-end.Eu p'asta nu o cred nici daca ma bati.Daca am vazut eu bine dumneavoastra beneficiati de un set profi de efecte cat despre amp nu mai are nevoie de prezentari Peavey JSX-ul pe care in posedati.Sincer ma indoiesc cumplit ca RG 321 ar suna la fel la un zoom 505 si bagat in compul de acasa sau intr-un amp de "3 la10 mii".Cred ca era mult mai corect sa ziceti ca se poate face treaba buna cu o chitara ieftina avand macar un amp bun.In fine cu referirea la rares care a avut acel Gibson sincer in combinatia cu maresal pe mine m-a lasat paf si ca ton si ca de toate iar despre modestie chiar aveti ce invata de la Rares.PACE!

Link to comment
Share on other sites

Guest Adriani

Ahh o mica precizare la postul domnului Adriani.Demonstratia cu Ibanez Rg321 a fost nu pentru a ne arata noua ca se poate daca ai mana sa faci treaba si cu o chitara mai low-end.Eu p'asta nu o cred nici daca ma bati.Daca am vazut eu bine dumneavoastra beneficiati de un set profi de efecte cat despre amp nu mai are nevoie de prezentari Peavey JSX-ul pe care in posedati.Sincer ma indoiesc cumplit ca RG 321 ar suna la fel la un zoom 505 si bagat in compul de acasa sau intr-un amp de "3 la10 mii".Cred ca era mult mai corect sa ziceti ca se poate face treaba buna cu o chitara ieftina avand macar un amp bun.In fine cu referirea la rares care a avut acel Gibson sincer in combinatia cu maresal pe mine m-a lasat paf si ca ton si ca de toate iar despre modestie chiar aveti ce invata de la Rares.PACE!

Cred ca nu prea ai fost atent la ce s-a intamplat. Probabil erai ocupat cu tricuorile MC.

Am intr-adevar un Peavey si un "set profi de efecte " dar in ultimile 2 zile am cantat cu Rg 321 pe un Zoom 606 si pe spate cu un Marshal JCM 900. Data viitoare uite-te mai bine, prietenii stiu de ce...

In ceea ce priveste referirea la Rares( vezi ca se scrie cu R mare din 2 motive: unu, e prenume personal si doi, apartine unui mare chitarist de blues), daca te satisface mai mult, reformulez:

"Nu va mai luati dupa carcotasi care au banii bagati in chitari de 3-4000 Euro, chitari care incep cu f si se termina cu ender. " sau

"Nu va mai luati dupa carcotasi care au banii bagati in chitari de 3-4000 Euro, chitari care incep cu G si se termina cu uild".

 

E mai bine acu'?

Ai pierdut ideea. Am vrut sa spun ca se poate face treaba si cu o chitara mai ieftina daca ai "mana". Am cunoscut prin '88 un chitarist care se chema Adi Butoi. Acum e in State, lucreaza la firma Dod( face prototipuri de efecte). El canta pe o chitara romaneasca Atlas, modificata de el si pe un efect facut tot de el cu 2 tranzistoare. Era incredibil ce facea cu chitara aia. Daca nu ma crezi, intreaba-i pe "batrani". Ei iti pot confirma. Incearca si tu, vezi daca poti interpreta pe o chitara ieftina. Poate fi un test al capacitatii sau al incapacitatii.

"Studiati, studiati si iar studiati !"

Adriani

P.S. Nu e nici un atac la persoana.

Link to comment
Share on other sites

Guest John_OttO

Cred ca nu prea ai fost atent la ce s-a intamplat. Probabil erai ocupat cu tricuorile MC.

Am intr-adevar un Peavey si un "set profi de efecte " dar in ultimile 2 zile am cantat cu Rg 321 pe un Zoom 606 si pe spate cu un Marshal JCM 900. Data viitoare uite-te mai bine, prietenii stiu de ce...

In ceea ce priveste referirea la Rares( vezi ca se scrie cu R mare din 2 motive: unu, e prenume personal si doi, apartine unui mare chitarist de blues), daca te satisface mai mult, reformulez:

"Nu va mai luati dupa carcotasi care au banii bagati in chitari de 3-4000 Euro, chitari care incep cu f si se termina cu ender. " sau

"Nu va mai luati dupa carcotasi care au banii bagati in chitari de 3-4000 Euro, chitari care incep cu G si se termina cu uild".

 

E mai bine acu'?

Ai pierdut ideea. Am vrut sa spun ca se poate face treaba si cu o chitara mai ieftina daca ai "mana". Am cunoscut prin '88 un chitarist care se chema Adi Butoi. Acum e in State, lucreaza la firma Dod( face prototipuri de efecte). El canta pe o chitara romaneasca Atlas, modificata de el si pe un efect facut tot de el cu 2 tranzistoare. Era incredibil ce facea cu chitara aia. Daca nu ma crezi, intreaba-i pe "batrani". Ei iti pot confirma. Incearca si tu, vezi daca poti interpreta pe o chitara ieftina. Poate fi un test al capacitatii sau al incapacitatii.

"Studiati, studiati si iar studiati !"

Adriani

P.S. Nu e nici un atac la persoana.

Deap de greseala cu rares imi cer scuze probabil ca nu am apasat atunci shift dar nu cred ca suntem aici sa ne legam de greseli gramaticale caci daca e asa nici eu n-am auzit de vreo chitara care sa se numeasca Gipson.Ma rog nu asta e relevant ce conteaza este ca eu am ajuns doar in prima zi si doar de prima zi vorbesc si stiu ce am vazut atunci.Cat despre demonstratiile cu Zoom 606 si maresal totusi nu uitati a-ti folosit un head foarte bun pe care enorm de multi membrii ai acestui forum nu si-l pot permite.Combinatia a fost chitara ieftina,procesor ieftine si din nou Amp de calitate deci in continuare probabil ca irelevant desi nu am auzit cum suna si deci nu ma pronunt.Cat despre tricourile date de MC music va anunt ca eu l-am refuzat pe al meu pentru ca am vazut ca sunt mici si stiam ca nu ma va incapea.Totusi cei de la Mc music au insistat si l-am luat acum il poarte mandru fratimiu.Chiar am fost printre cei care au venit acolo sa vada scule si muzica nu sa-si ia tricou gratis.Puteati desigur sa urmati exemplul lui freddy care a utilizat 2 ampuri Vox unul custom made pentru el(mi se pare firesc) si unul de serie si chiar fara lampa.Chiar as fi foarte curios sa va vad pe dumneavostra cantand pe kit-ul Behringer V-pack la care faceti reclama pe un alt forum.Cat despre cei batrani nu va faceti griji a avut grija cineva apropiat mie si pe care l-ati cunoscut foarte bine si dumneavoastra sa-mi arate ce inseamna muzica.PACE!

Link to comment
Share on other sites

Deap de greseala cu rares imi cer scuze probabil ca nu am apasat atunci shift dar nu cred ca suntem aici sa ne legam de greseli gramaticale caci daca e asa nici eu n-am auzit de vreo chitara care sa se numeasca Gipson.Ma rog nu asta e relevant ce conteaza este ca eu am ajuns doar in prima zi si doar de prima zi vorbesc si stiu ce am vazut atunci.Cat despre demonstratiile cu Zoom 606 si maresal totusi nu uitati a-ti folosit un head foarte bun pe care enorm de multi membrii ai acestui forum nu si-l pot permite.Combinatia a fost chitara ieftina,procesor ieftine si din nou Amp de calitate deci in continuare probabil ca irelevant desi nu am auzit cum suna si deci nu ma pronunt.Cat despre tricourile date de MC music va anunt ca eu l-am refuzat pe al meu pentru ca am vazut ca sunt mici si stiam ca nu ma va incapea.Totusi cei de la Mc music au insistat si l-am luat acum il poarte mandru fratimiu.Chiar am fost printre cei care au venit acolo sa vada scule si muzica nu sa-si ia tricou gratis.Puteati desigur sa urmati exemplul lui freddy care a utilizat 2 ampuri Vox unul custom made pentru el(mi se pare firesc) si unul de serie si chiar fara lampa.Chiar as fi foarte curios sa va vad pe dumneavostra cantand pe kit-ul Behringer V-pack la care faceti reclama pe un alt forum.Cat despre cei batrani nu va faceti griji a avut grija cineva apropiat mie si pe care l-ati cunoscut foarte bine si dumneavoastra sa-mi arate ce inseamna muzica.PACE!

Cred ca faci o mare greseala comparand Vox cu Behringer, nu de alta da o strici!

Link to comment
Share on other sites

Guest John_OttO

Cred ca faci o mare greseala comparand Vox cu Behringer, nu de alta da o strici!

Desigur am exagerat.Nu indraznesc sa compar Vox cu behringer pentru ca nu suporta termeni de comparatie.problema era altfel pusa:domnul Adrian Manolovici a facut pe un anume forum un review la setul V-pack si din ce am citit acolo erau numai cuvinte de lauda asupra produsului de mai mai sa ma duc sa-mi cumpar unul daca nu stiam despre ce este vorba.Vox am considerat-o si o consider o firma de top.Ahh si niciunul dintre posturile mele nu sunt atacuri la persoana sau vreo incercare de a defaima o anumita firma.PACE!

Edited by John_OttO
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.