www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

M&C Musical Instruments Workshop - Ediţia I


Cosu
 Share

Recommended Posts

  • Replies 208
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1. Multumim celor care au venit.

2. Urmatoarea manifestare de acest gen va fi primavara urmatoare. Asteptam sugestii din partea voastra.

3. Daca cineva doreste o copie DVD cu prezentarea lui Freddy, va rog sa ne contactati.

Link to comment
Share on other sites

Si mie. Un Jackhammer. Azi. Se mai egzista? Sa nu bat drumul pe jos degeaba, ai naibii cu francofonia lor. :)

 

Pe mine americanu ma cam convins sa imi cumpar un bulldog (pedala :) ), da tre sa mai strang bani :) ... deabia mi'am luat un sm-7 mt-2'u ... :((

 

@ Jack - alegeti alt reprezentant pentru Ibanez ...

Edited by vektor
Link to comment
Share on other sites

1. Va fi Cristi Gram.

2. DVD-ul cu Freddy e gratis, va putea fi procurat de la magazinele noastre, saptamana viitoare.

3. Asteptam in continuare sugestiile voastre!

Link to comment
Share on other sites

1. Va fi Cristi Gram.

2. DVD-ul cu Freddy e gratis, va putea fi procurat de la magazinele noastre, saptamana viitoare.

3. Asteptam in continuare sugestiile voastre!

 

1. Marfa ! Chiar vroiam sa il sugerez, dar nu stiu daca sunt in pozitia de a face recomandari ...

2. O sa trec pe la Muzica (cu tricou' cu VOX ! ). poate iau si un DVD :) (MS de sugestie)

3. Mai vrem Rares! :) O sa ma mai gandesc la alte sugestii, poate mai iese cate o idee .. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Aveti grija mai mare la sunetu pe fata... chiar trebuie tot timpu sa dam difuzoarele la maxim? Era liniste in club, nu trebuia sa il aud pe Tetrade ca si cum era cu capu in premieru lui.

 

Otherwise... good choice cu domnul Gram.

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Am aceeasi observatie ca si MrJackson, Tetrade si Kusak au avut un sunet pe fata insuportabil pentru public... Eu unul m-am tinut cu mainile de urechi ca altfel decolam...si...problema e ca nu am fost singurul... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

N-as vrea sa par carcotas, stiu ca locatia fost aleasa pentru faptul ca este apropiata de magazinul Muzica, insa se putea si mai bine... Multi dintre noi suntem studenti... :) Oricum, gestul este meritoriu... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest cri050871

...... si cat mai multe tricouri gratuite ca poate vin mai multi data viitoare....... si uita de problemele cu mcmusic.......si vreau si eu unul......da original.....nu romanesc, ca asa imi pot face si eu la Mall......

consider ca ati sarit toti in sus asa ca nu mai este nevoie sa umpleti aici spatiul degeaba .cine considera ca am spus un neadevar il astept pe privat sau mesenger la discutii pe tema....

Link to comment
Share on other sites

Noi avem biroul si depozitul la Podul Timpuri Noi, magazinul Muzica n-are absolut nici o legatura! Ne-am gandit sa fie cat mai central, sa fie un club, sa poata fi ascultate instrumentele si amplificatoarele la treaba, pe bune, sa nu fie dubii, stiti voi ce vreau sa zic...

Link to comment
Share on other sites

Nu imi doresc polemica! Acest topic este despre manifestarea organizata saptamana asta, vrem sa o permanentizam, vreau sa fie in viitor asa cum o asteptati si voi, sa invatam toti cate ceva , inclusiv eu!

Probabil ca domnul frustrat, e invidios!

Mai mult, incepand cu noiembrie anul asta, cine cumpara o chitara Ibanez va primi si un tricou gratis!

Alt secret, in decembrie vom primi importul de aprox 400 chitare ARIA, asa ca fiti pe faza!

 

O alta observatie: exista oameni mari care sunt ocupati in timpul zilei si care desi erau interesati de ceea ce se intampla acolo, nu au putut ajunge. Orele de desfasurare nu sunt bune deloc.. Buna ideea cu Cristi Gram. Vreau DVDul si eu :)

Ai dreptate! Nu am putut inchiria Coyote decat pana la 19.00, o sa avem mai multa atentie in privinta asta la primavara. Intentionam sa aducem doi demonstratori din USA, un chitarist si un tobar.

Link to comment
Share on other sites

O alta observatie: exista oameni mari care sunt ocupati in timpul zilei si care desi erau interesati de ceea ce se intampla acolo, nu au putut ajunge. Orele de desfasurare nu sunt bune deloc.. Buna ideea cu Cristi Gram. Vreau DVDul si eu :)

 

Poate o sa fie in timpul concediilor, vacantei, alea :)

Link to comment
Share on other sites

Guest cri050871

as fi vrut sa vad la workshop un ibanez de 7 mil luat din standul mcmusic si pus Ady Manolovici sa cante cu el si sa-si expuna parerea si s-o impartaseasca si celorlalti din sala. Am crezut ca se prezinta instrumentele care se gasesc la vanzare in standul mcmusicsi nu chitara personala a lui Ady Manolovici care este una de top . Normal la un workshop se vine cu sculele din standul de vanzare si se face prezentarea lor nu se plateste un chitarist cunoscut sa vina cu scula personala de acasa si sa zica ce buna este marca cutare.

cel putin eu asa stiu ca se face afara , si am vazut cateva la Shanghai si la Franktfurt. La Shanghai l-am vazut pe Vai facand reclama la o marca asiatica de chitari , pur si simplu lua o chitara din standul de prezentare ,canta pe ea si apoi isi expunea parerile despre acel instrument.Si era si el platit sa faca asta, dar o facea cu profesionalism . Nu a venit cu chitara de acasa sa prezinte .Si ca el am mai vazut ai alti artisti prezentand workshopuri si prezentari la targuri de muzica.

Link to comment
Share on other sites

as fi vrut sa vad la workshop un ibanez de 7 mil luat din standul mcmusic si pus Ady Manolovici sa cante cu el si sa-si expuna parerea si s-o impartaseasca si celorlalti din sala. Am crezut ca se prezinta instrumentele care se gasesc la vanzare in standul mcmusicsi nu chitara personala a lui Ady Manolovici care este una de top . Normal la un workshop se vine cu sculele din standul de vanzare si se face prezentarea lor nu se plateste un chitarist cunoscut sa vina cu scula personala de acasa si sa zica ce buna este marca cutare.

cel putin eu asa stiu ca se face afara , si am vazut cateva la Shanghai si la Franktfurt. La Shanghai l-am vazut pe Vai facand reclama la o marca asiatica de chitari , pur si simplu lua o chitara din standul de prezentare ,canta pe ea si apoi isi expunea parerile despre acel instrument.Si era si el platit sa faca asta, dar o facea cu profesionalism . Nu a venit cu chitara de acasa sa prezinte .Si ca el am mai vazut ai alti artisti prezentand workshopuri si prezentari la targuri de muzica.

Are dreptate Malex! Esti toata tot farmecul acestui forum!

Adi Manolovici a folosit printre altele si RG321 ( 1000 RON ).

 

Kiba , Paul si Karol au folosit bass-uri SRX505. Daca veneai, acum taceai si filozof tot nu erai!

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Mda... asa e. Si nu poti sa zici ca a fost mare smecherie, ca au sunt prost. Daca nu l-as fi auzit pe Kiba cu alte ocazii as fi zis ca cine stie... nu o sti sa dea in bassu ala ca lumea.

Edited by MrJackson
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.