www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Game Pentatonice


AyAndrei
 Share

Recommended Posts

Ai dori ajutor?Te tine cineva de maini si nu poti sa le inveti?

Frate eu cand vad posturi de astea pe bune........

Deci daca macar te sinchiseai sa scrii pe google cuvantul ''pentatonic'',cred ca iti apareau 15 site-uri in care iti explica ca la handicapati cum sa le inveti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

The ousider, daca doresti sa dai raspunsuri 'inteligente' mai bine cauta alt loc. Am intrebat aici pentru ca dupa cum bine stiu , asta e un forum de chitaristi si alte chestii legate de muzica in general. Deci aici dai de oameni care pot sa te ajute cu ce ai nevoie , mai ales daca se gaseste unu' sa'ti explice tie pe mess sau altundeva. Am cautat pe google , am si gasit. Deci poate nu am inteles acolo si am venit aici sa intreb , nu inteleg care e problema ta ? Daca tu le vezi ca pe niste explicatii pentru handicapati , te rog sa imi explici mie. Sunt la 0 cu asta si vreau sa invat . Am cerut doar ajutor , nu ti'am dat cu paru'n cap . Asa ca mai bine nu mai da reply la orice nu'ti convine tie pe forum.

Link to comment
Share on other sites

The ousider, daca doresti sa dai raspunsuri 'inteligente' mai bine cauta alt loc. Am intrebat aici pentru ca dupa cum bine stiu , asta e un forum de chitaristi si alte chestii legate de muzica in general. Deci aici dai de oameni care pot sa te ajute cu ce ai nevoie , mai ales daca se gaseste unu' sa'ti explice tie pe mess sau altundeva. Am cautat pe google , am si gasit. Deci poate nu am inteles acolo si am venit aici sa intreb , nu inteleg care e problema ta ? Daca tu le vezi ca pe niste explicatii pentru handicapati , te rog sa imi explici mie. Sunt la 0 cu asta si vreau sa invat . Am cerut doar ajutor , nu ti'am dat cu paru'n cap . Asa ca mai bine nu mai da reply la orice nu'ti convine tie pe forum.

 

Nu imi dau seama ce este atat de greu de inteles la pentatonice. Na, aici.

 

Chestii din astea banale poti sa cauti si singur pe net, sau sa cauti pe forum. Gasesti informatie pe net si pe forum cacalau. Pentru ca vin multi ca tine, care vor mura in gura, care nu stiu sa foloseasca butonul de search de pe forum, sau nu au auzit de Googu'.

 

Daca nu pricepi citind pe net, nu vei pricepe nici aici cand citesti ce iti spune altcineva. Si atunci, cel mai probabil, problema nu e la noi pentru ca dam (cum spui tu) raspunsuri "inteligente" ci la tine.

Edited by metal_messiah
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nu imi dau seama ce este atat de greu de inteles la pentatonice. Na, aici.

 

Chestii din astea banale poti sa cauti si singur pe net, sau sa cauti pe forum. Gasesti informatie pe net si pe forum cacalau. Pentru ca vin multi ca tine, care vor mura in gura, care nu stiu sa foloseasca butonul de search de pe forum, sau nu au auzit de Googu'.

 

Daca nu pricepi citind pe net, nu vei pricepe nici aici cand citesti ce iti spune altcineva. Si atunci, cel mai probabil, problema nu e la noi pentru ca dam (cum spui tu) raspunsuri "inteligente" ci la tine.

Ms mult.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

The ousider, daca doresti sa dai raspunsuri 'inteligente' mai bine cauta alt loc. Am intrebat aici pentru ca dupa cum bine stiu , asta e un forum de chitaristi si alte chestii legate de muzica in general. Deci aici dai de oameni care pot sa te ajute cu ce ai nevoie , mai ales daca se gaseste unu' sa'ti explice tie pe mess sau altundeva. Am cautat pe google , am si gasit. Deci poate nu am inteles acolo si am venit aici sa intreb , nu inteleg care e problema ta ? Daca tu le vezi ca pe niste explicatii pentru handicapati , te rog sa imi explici mie. Sunt la 0 cu asta si vreau sa invat . Am cerut doar ajutor , nu ti'am dat cu paru'n cap . Asa ca mai bine nu mai da reply la orice nu'ti convine tie pe forum.

 

Fiind "la 0", nu inteleg de ce incepi din mijloc. Orice ai vrea sa inveti, ai anumite etape. Etapele introductive te ajuta sa le intelegi pe cele mai avansate. De-asta, in clasa I, nu intra invatatoarea la prima lectie sa ceara elevilor o compunere de doua pagini. O ia cu bastonase, cerculete, prima litera, a doua, primul cuvant, etc.

De aceea, este necesar sa intelegi notiunile introductive de teorie muzicala. Poti sa citesti de 30 de ori link-urile date de colegi, daca nu stii ce-i aia nota, masura, gama, etc, n-ai de unde sa le intelegi.

 

http://ro.wikipedia.org/wiki/Portal:Teoria_muzicii

http://crestine.files.wordpress.com/2008/08/notiuni-fudamentale-de-muzica2.pdf

 

PDF-ul nu este intreg, din pacate. In orice caz, te ajuta sa intelegi foarte bine notiunile introductive.

Link to comment
Share on other sites

As dori daca se poate putin ajutor la gamele pentatonice. Vreau sa ma apuc sa le invat . Va multumesc.

 

Asa, si? Vrei sa te tinem noi de mina, sau cum? Sa te impingem de la spate?

 

The ousider, daca doresti sa dai raspunsuri 'inteligente' mai bine cauta alt loc. Am intrebat aici pentru ca dupa cum bine stiu , asta e un forum de chitaristi si alte chestii legate de muzica in general. Deci aici dai de oameni care pot sa te ajute cu ce ai nevoie , mai ales daca se gaseste unu' sa'ti explice tie pe mess sau altundeva. Am cautat pe google , am si gasit. Deci poate nu am inteles acolo si am venit aici sa intreb , nu inteleg care e problema ta ? Daca tu le vezi ca pe niste explicatii pentru handicapati , te rog sa imi explici mie. Sunt la 0 cu asta si vreau sa invat . Am cerut doar ajutor , nu ti'am dat cu paru'n cap . Asa ca mai bine nu mai da reply la orice nu'ti convine tie pe forum.

 

Ba, uite asa mor eu cind vad ce putori sint uniI! Ba frate, tu nu vrei sa inveti pentatonicele. Daca ai fi vrut le-ai fi invatat pina acum. Ce p**a mea e asa greu sa dai pe google "pentatonice"? Am dat eu pentru tine. Al doilea link ce apare e RGC - game pentatonice. Ai acolo explicatii. http://forums.rgc.ro/topic/752-game-pentatonice/

 

"Am nevoie de ajutor". Repet, ajutor sa ce? Sa dai pe google? De parca pentatonicele astea ar fi niste treburi stiute numa' de aia de la zona 51 sau cum plm ii zice...

Link to comment
Share on other sites

asta e un forum de chitaristi si alte chestii legate de muzica in general.

Exact!

Dar, din pacate, inca nu s-a lansat sectiunea speciala pentru cei cu "da-s inmuiati posmagii?", iar tutorialul de utilizare a unui motor de cautare online inca este in lucru.

Edited by draugr
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.