www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

De ce nu mai are rock-ul patrunderea in mase pecare o avea in anii '70-'90?


Guest Eugen_G
 Share

Recommended Posts

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Stiv

i wasn't around back then...so i don't know... :) da bine o zisesi malex... lipsesc masele; direct de la radio erevan :)

 

eugen, listen to more stuff

Link to comment
Share on other sites

NU.nici nu ar trebui sa o mai aiba...

 

+1

 

Ce-a fost a fost... Si a fost intr-un anumit context... Nu cred ca am vrea sa recreem acel context... Desi s-ar putea autoreface dar sub alta forma si in alte conditii, pe baza adevarului absolut "istoria se repeta". Deci... The doors, Pink Floyd, Led Zeppelin au vut farmecul lor la vremea respectiva. Ca si Metallica si Guns'n'Roses in anii '80-'90, ca si compozitiile actuale Steve Vai, Malmsteen, Satriani etc.

Edited by GB
Link to comment
Share on other sites

Guest diogrey

pt ca rocul a devenit monoton ,nu se mai reinventeaza .putinele trupe cat de cat originale inca aduma "masele" dar astea de stil vechi is gone de mult , parerea mea ,desi imi plac piesele vechi ,am incercat sa analizez intrebarea ta in mod obiectiv ....dac am reusit ...ma rog nu exista obiectivitate absoluta

Link to comment
Share on other sites

Guest Stiv

bai nu, raspunsul la aceasta problema este ca ati rupt voi contactul cu rockul. el continua sa aiba milioane de fani, doar ca nu mai suna ca in 70-80 si deci probabil ca nu-l recunoasteti...

si oricum e o tampenie sa ramai blocat intr-o muzica de acum 30 de ani

 

 

right on .. asta e frate!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest ANGOR

Rockul a avut o dezvoltare in acele decentii prin simplul motiv ca se vindea, era un produs cerut de publicul tanar american, care acum a trecut pe rap. La noi nu prea stiu exact cum era, insa rockul era un fel de produs exotic, un fruct interzis care ii facea curiosi pe adolescenti, iar dupa lavitura de stat din 89 nu numai ca valorile morale au scazut, dar a fost posibila aparitia mai multor "artisti", iar rockul a inceput sa scada in importanta. Liberalizarea mass-mediei a dus si ea la promovarea anumitor "chestii" care s-a dovedit ca prind, desi existau "chestii" asemanatoare si inainte de 89, insa nu aveau acces la media. Exista o asemanare intre americani si romani aici:

negru - rap, respectiv tzigan - manele

alb (eminem) - rap, Costi Ionita (cred k e roman...) - manele.

Edited by ANGOR
Link to comment
Share on other sites

Cred ca fiecare are dreptate in ceea ce spune. Tocmai datorita acestor mulitudini de factori se creeaza "impresia" ca rock-ul nu mai este un fenomen "de masa". Parerea mea e ca nici nu a fost niciodata. Doar ca poate erau mai multi ascultatori ai acestui gen in trecut. Depinde ce intelege fiecare prin "fenomenul ROCK".

Zona asta ("twilight" rock zone) a fost si este si va fi atinsa de fenomenul "comercial" asa ca hai sa nu absolutizam.

 

Si acest lucru se intampla nu datorita "evolutiei" societatii (cum o considera unii) ci datorita schimbarilor de mentalitate.

Parerea mea ca muzica adevarata rezista timpului (sunt nenumarate dovezi) si forma de exprimare se poate schimba uneori, in esenta ea ramane MUZICA.

Edited by boc
Link to comment
Share on other sites

Guest Stiv

Rockul a avut o dezvoltare in acele decentii prin simplul motiv ca se vindea, era un produs cerut de publicul tanar american, care acum a trecut pe rap.

negru - rap, respectiv tzigan - manele

alb (eminem) - rap, Costi Ionita (cred k e roman...) - manele.

 

omg that's so deep and insightful lol .. multumim.. esti o fiinta umana deosebita

 

Cred ca fiecare are dreptate in ceea ce spune. Tocmai datorita acestor mulitudini de factori se creeaza "impresia" ca rock-ul nu mai este un fenomen "de masa". Parerea mea e ca nici nu a fost niciodata. Doar ca poate erau mai multi ascultatori ai acestui gen in trecut. Depinde ce intelege fiecare prin "fenomenul ROCK".

Zona asta ("twilight" rock zone) a fost si este si va fi atinsa de fenomenul "comercial" asa ca hai sa nu absolutizam.

 

Si acest lucru se intampla nu datorita "evolutiei" societatii (cum o considera unii) ci datorita schimbarilor de mentalitate.

Parerea mea ca muzica adevarata rezista timpului (sunt nenumarate dovezi) si forma de exprimare se poate schimba uneori, in esenta ea ramane MUZICA.

 

aa.. deci parerea ta e ca toata lumea are dreptate ..e o chestie de ''mentalitate'.. e o chestie de limba de lemn... deci parerea ta care e de fapt???

 

kill this thread pls

Link to comment
Share on other sites

Ce parere avetzi?Mai poate avea rock-ul efervescentza de alta data?

bai nu! pe de o parte pentru ca s-a trecut pe comercial, iar pe de alta parte pentru ca generatiile se prostesc din ce in ce mai tare.. pur si simplu iau exemple proaste! nu mai au un sistem clar de valori.. asculta numai prostii.. iar aia care asculta rock il asculta pentru ca "asa e cool" (zic de astia mici)

Link to comment
Share on other sites

omg that's so deep and insightful lol .. multumim.. esti o fiinta umana deosebita

aa.. deci parerea ta e ca toata lumea are dreptate ..e o chestie de ''mentalitate'.. e o chestie de limba de lemn... deci parerea ta care e de fapt???

 

kill this thread pls

 

Ma refeream numai la cei care au scris mai sus. Iar parerea me este scrisa in ce am spus mai sus: fenomenul rock nu a fost si nici nu va fi un fenomen "de masa". Poate definiti voi fenomenul "de masa"

 

Parerea mea este ca arta , sub orice manifestare a ei (muzica, pictura, sculptura, mai nou multimedia) nu poate fi un fenomen "de masa". Este o manifestare care poate fi "gustata" numai de anumite grupuri de oameni. Si cred ca e bine ca se intampla asa , ganditi-va , BRRR, ce ar insemna ca toata lumea sa aibe aceleasi "gusturi".

Edited by boc
Link to comment
Share on other sites

...eu cred ca are destula efervescenta patrunzatoare, oameni buni! B)

Nu mai demult decat azi dupa-masa am vazut la TV o frantura de videoclip in care Catalin Arabu :) canta (destul de bine :( ) un cover dupa D'yer M'ker a lu' Led Zep...

Se poate spune ca rockul nu numai ca nu pierde teren ci chiar isi extinde aria de influenza, nu? :):)

Link to comment
Share on other sites

Guest lautaru'

rock este si acum numai ca s-a diversificat, are ramificatii, nu mai e matricea, ADN-ul de acum 30 de ani, sa zicem, de evolutia/involutia speciei....

 

cert este ca generatia de azi comenteaza trecutul asa cum generatia de maine va comenta generatia de azi

 

vai ce perle am dat...nu ma recunosc... :):)

Link to comment
Share on other sites

Guest lautaru'

Cum vedetzi rockul peste 5-10 ani?

 

foarteeeeeeee zgomotos, multe sunete ciudate, zarvalaie mare

Link to comment
Share on other sites

Guest diogrey

foarteeeeeeee zgomotos, multe sunete ciudate, zarvalaie mare

"problema" e ca rockul se schimba iar oameni care il stiu sub forma pe care o avea in ani 70 ,nu mai vad stilurile noi ca fiind rock, asa ca e normal sa nu mai vada amploarea pe care o are in continuare rock-ul la nivel mondial .......de fapt singurul lucru care a facut rock-ul sa supravietuiasca ata este capacitatea lui de a se transforma in asa fel incat fiecare generatie sal descopere si sal iubeasca.......like it or not rock is forever

 

 

ps: nus un rocker fanatic (sau cel putin nu mai sunt :) )

Link to comment
Share on other sites

Guest Raskolnikov

Rockul a avut o dezvoltare in acele decentii prin simplul motiv ca se vindea, era un produs cerut de publicul tanar american, care acum a trecut pe rap.

 

Nu tot publicul tanar american a trecut la rap. Ei au o gramada de posturi tv si radio care transmit muzica rock si veche si noua + jazz si altele, cu alte cuvinte mai multe posibilitati. Iar intr-un oras mai mare au loc tot timpul concerte. Poti vedea orice formatie care este in turneu. Nu o vezi anul asta - o vezi la anul. Marile formatii fac mereu turnee, un exemplu - Roling Stones din anii 60 pana in prezent.

In plus cei care erau tineri in anii 70-80 si acum au in jur de 40-50 ani, reprezinta un public numeros si sunt fani fideli care umplu salile la concerte cu formatiile lor preferate din acei ani. Sa vezi o sala plina la un concert cu Eagles, la care toti canta odata cu artisitii si danseaza.

Eu am vazut la un concert cu Iron Maiden parinti (in jur de 40 ani si ceva) impreuna cu copiii lor (in jur de 14-15 ani).

Deci la ei este o traditie si rockul este inca puternic. In Romania este alta situatie care nu trebuie generalizata.

Link to comment
Share on other sites

Efervescenta ???????

 

Problema este , ce se va intampla cand ci ce au "inventat " rockul n-o sa mai poata canta ca-s batrani ?

 

Acuma mai circula prin lume fauritori rockului si urmasi lor care au continuat, deci ce mai tineri au 50 de ani.Organizatori de concerte si casele de discuri ai cara pe batrani si in scaune cu rotile numa sa cante,ca bani vin.Uni nu mai pot si s-au retras.

 

Rockul a fost oprit de valurile de comert de mai multe ori ,sa-u mai bine zis a trecut in "umbra" si acolo in umbra e cel mai banos bussines actual in lumea muzicala din west.

E mult mai ieftin sa pui pe scena patru cantareti , baieti sau fete ( si cu playback de pe CD ),decat sa finantezi o trupa de rock +scule +lumini+camione ,...etc.

 

Generatii noi nu au crescut caci industria muzicala nu a mai avut nevoie , de 25 de ani nu sa mai prea intamplat nici schimbare. In valurile de comert mai apreau trupe ce asi continuau activitatea , dispareau si iarasi apareau .

 

Numai sa va uitati in jur , unde sunt trupele vestite cu baieti de 20 de ani ?, la 20 de ani in zilele noastre nici nu stiu inca sa cante . Henrix a murit la 23 ( parca) Clapton era vedeta mondiala la 21 de ani ,Steve Winwood era vedeta la 16 ani ...si alti.

trupele noi nu sunt doar niste imitatori jalnici a diferitelor curente din muzica rock , cu denumiri ca si...New Wave , Post Rock....Metale de toate felurile se va trece la oxizi metalelor apoi la sulfati si nu se intampla nimica.Incercari comerciale de facut bani , dar fara esenta.

 

La noi nu poate fi vorba de rock , viata muzicala normala nu a fost, si de acum incolo nici cat a fost nu va mai fi .

 

Nu se tin orele de muzica in mod serios la scoala , nu activeaza nici macar corurile "pioneresti" , si nici alte activitati culturale de educatie nu mai sunt .Cluburile fabricilor au disparut odata cu fabricile privatizate ,cluburile de sindicate la fel ,unde sa mai repete tineretul .

In casele de cultura din orase se fac hoteluri , birturi etc..nu se mai fac activitati culturale asa ca ramanem cu manelele.

 

Dac nu ai public cu o minima educatie nu poti avea public , nici pentru rock nici pentru muzica simfonica

 

Este adevarat ca in ani 70 rockul era "moda" si trebuia sa te inregimentezi in miscare daca vroiai sa fii cu "gasca" si sa urmezi moda .Acum avem House si Hip Hop ,Manele.,asa ca cine are nevoie de rock ?

 

Nu-i mult mai bine nici in west in cea ce priveste preluarea stafetei , si acolo publicul se uita la MTV unde se dau negri care canta house si rap , adica o muzica ce nu are absolut nimica cu europeni dar tot asa e si cu "latino" ..creoli se tanguiesc si canta manele din america de sud coafata pentru un comert ordinar.

 

asa ca nu stiu ce va ramane din rock dupa ce se duc batrani , ca alti nu prea sunt ,in 10 ani se cam termina

filmul.

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

las-o dreaku de treaba ca un bilet la concert eagles costa in jur de $300. nu neg faptul ca sunt o parte destul de importanta in istoria muzicii (sau cel putin a rockului), dar sa dau $300 pe un concert mi-se pare aberant...

Pai tu gandesti dpdv al unuia care traieste in Romania unde salariul minim pe economie e 100euro :)

Link to comment
Share on other sites

Guest leo2pop

Draga Eugen... cu un simplu cut & paste gaseai singur raspunsul [retoric vorbind] :) . Am facut-o eu pentru tine. Cum nu ai facut specificarea daca de la "noi" sau de la"ei", am copiat [de la o agentie de bilete ordinara] evenimentele "majore" din Anglia pe o luna de zile [adica in zilele astea ce se scurg...] cit si preturile lor. Aici neincluzind activitatile din cluburi, baruri ...etc

Take a look!!!

..........................................................................

 

David Gray tickets - O2 Wireless Festival London, Hyde Park - June 22, 2006

Calling all music maniacs! The O2 Music Wireless festival is back to rock Central London.

On 22 Jun 2006

£37.50

 

Def Leppard tickets - June 2006

Celebrate classic songs in the smashing Def Leppard style...

On 17 Jun 2006

£32.50

 

Depeche Mode plus special guests tickets - O2 Wireless Festival London, Hyde Park - June 25, 2006

Calling all music maniacs! The O2 Music Wireless festival is back to rock Central London. Special offer - no booking fee and no transaction charge.

On 25 Jun 2006

£37.50

 

Donavon Frankenreiter tickets - June 2006

Surfer, singer and songwriter rolled into one...

19 Jun 2006 to 22 Jun 2006

£13.00 to £16.00

 

Eels tickets - London Astoria - June 2006

A beautiful blend of grunge and hip-hop...

On 27 Jun 2006

£20.00

 

Elton John & His Band tickets - Summer In The City 2006

Reg strikes back with a tour of his legendary stage performances. Please note: June 20, 2006 performance at Birmingham NEC has been rescheduled to June 21, 2006.

21 Jun 2006 to 01 Jul 2006

£35.00 to £75.00

 

Foo Fighters & special guests 'The Strokes' tickets - Lancashire County Cricket Club Ground - June 18, 2006

A mysterious musical phenomena indeed! Special offer - no booking fee and no transaction charge.

On 18 Jun 2006

£37.50

 

Foo Fighters tickets & Queens of the Stone Age & Motorhead - Hyde Park London - June 17, 2006

On 17 Jun 2006

£35.00

 

Foreigner tickets - Wolverhampton Civic Hall - June 29, 2006

Have a rocking time with this terrific band!

On 29 Jun 2006

£27.50

 

Ivete Sangalo tickets - Somethin' Like A Phenomenon - Hammersmith Apollo - Friday June 23, 2006

Brazilian popular music sensation Ivete Sangalo has announced her first ever UK concert. Don't miss it!

On 23 Jun 2006

£18.50

 

James Blunt plus special guests tickets - O2 Wireless Festival London, Hyde Park - June 24, 2006

Special offer! **£12.50 off + no booking fees**

On 24 Jun 2006

£25.00

 

Massive Attack tickets - O2 Wireless Festival Leeds, Harewood House - June 24, 2006

The O2 Wireless Festival looks all set to be Leeds’ live summer music event of the year.

On 24 Jun 2006

£32.50

 

Massive Attack tickets - O2 Wireless Festival London, Hyde Park - June 23, 2006

Calling all music maniacs! The O2 Music Wireless festival is back to rock Central London.

On 23 Jun 2006

£37.50

 

Oscar Peterson tickets - Royal Albert Hall - June 29, 2006

See one of the greatest jazz pianists of all time.

On 29 Jun 2006

£47.50 to £55.00

 

Red Hot Chili Peppers tickets - Summer 2006

One of the biggest bands in the world return...

05 Jul 2006 to 06 Jul 2006

£40.00

 

Richard Ashcroft plus special guests tickets - Lancashire County Cricket Club Ground - Saturday June 17, 2006

The former frontman and rhythm guitarist of The Verve returns to rock Manchester! Special offer - no booking fee and no transaction charge.

On 17 Jun 2006

£30.00

 

Simply Red tickets - Summer Nights - June & July 2006

Splendid performances from one of the greatest music bands the world has ever known... Don't miss.

02 Jul 2006 to 07 Jul 2006

£40.00

 

The Eagles tickets - June 2006

A real treat for all classic rock groups fans.

13 Jun 2006 to 25 Jun 2006

£40.00 to £75.00

 

The Strokes plus special guests tickets - O2 Wireless Festival London, Hyde Park - June 21, 2006

Calling all music maniacs! The O2 Music Wireless festival is back to rock Central London. Special offer - no booking fee and no transaction charge.

On 21 Jun 2006

£37.50

 

The Who tickets - O2 Wireless Festival Leeds, Harewood House - June 25, 2006

The O2 Wireless Festival looks all set to be Leeds' live summer music event of the year.

On 25 Jun 2006

£37.50

 

Westlife tickets - Summer Nights - June & July 2006

Splendid performances from one of the biggest brands on the planet this summer... Don't miss.

30 Jun 2006 to 23 Jul 2006

£35.00 to £37.50

 

The Sleepy Jackson tickets - London Scala - Tuesday July 18, 2006

Rock and pop music at its ultimate best...

On 18 Jul 2006

£11.50

 

Russell Watson tickets - Summer Nights - July 2006

Sit back and enjoy the amazing voice of this gifted opera singer.

16 Jul 2006 to 21 Jul 2006

£37.50

 

Luciano Pavarotti tickets - Glasgow SECC, Hall 4 - Wednesday July 5, 2006

Grab your tickets for one of the most admired opera singers of all time...

On 05 Jul 2006

 

Tom Jones tickets - Summer Nights - Leeds Castle - Sunday 9 July , 2006

Don't miss the opportunity to see this legend up-close and at his best.

On 09 Jul 2006

£40.00

 

UB40 tickets - Cardiff International Arena - Saturday July 1, 2006

Is there a rat in your kitchen? Or is that the red, red wine talking? UB40 are back and better than ever.

On 01 Jul 2006

£35.00

 

The Lemonheads tickets - Summer Series - Somerset House - Sunday July 16, 2006

Rock with the amazing indie and punk band from the United States...

On 16 Jul 2006

£23.50

 

Status Quo tickets - Cardiff International Arena - Saturday July 8, 2006

It's time to rock with Status Quo performing live!

On 08 Jul 2006

£35.00

 

Madonna tickets - Confession Tour July & August 2006

The Queen of Pop returns to UK with her new album... Be there!

30 Jul 2006 to 16 Aug 2006

£65.00 to £160.00

 

Hope Of The States Tickets - KOKO, Camden Town - Thursday 22 June 2006

the world is slowly aligning itself to their agenda - hear them and you will know why...

On 22 Jun 2006

£12.50

 

Nanci Griffith tickets - Summer 2006

The one and only Queen Of Folkabilly, and her long-time band... Enjoy!

26 Jul 2006 to 01 Aug 2006

£25.00

 

Roxy Music tickets - 'Dock Rock @ The Motor Show' - ExCeL Arena London - Saturday July 22, 2006

Don't miss the reunion of this classic 70s band performing live on the dockside...

On 22 Jul 2006

£29.50 to £43.00

 

Simple Minds tickets - 'Dock Rock @ The Motor Show' - ExCeL Arena London - Monday July 24, 2006

A band known for passion, uplifting musical spirit, emotional dynamics, and joyous melodies.

On 24 Jul 2006

£29.50 to £37.50

 

Van Morrison tickets - 'Dock Rock @ The Motor Show' - ExCeL Arena London - Thursday July 20, 2006

Longest popular music festival in London... Enjoy!

On 20 Jul 2006

 

Roberta Flack tickets - Hammersmith Apollo - Tuesday July 18, 2006

Classy, urbane, reserved, smooth, and sophisticated...

On 18 Jul 2006

£35.00

 

Ben Harper & The Innocent Criminals tickets - July 2006

Perfect blend of music... Hard songs, fast songs, soul songs, folk, rock, reggae and ballads.

On 04 Jul 2006

£23.00 to £25.00

 

Ziggy Marley tickets - July 2006

A soulful sound blending blues, R&B, hip-hop and roots reggae...

 

Erykah Badu tickets - Summer Series - Somerset House - July 2006

An uncompromising R&B performer, who has made rapid progress in a brief period.

14 Jul 2006 to 15 Jul 2006

£28.50

 

Robert Plant & The Strange Sensation tickets - Summer Series - Somerset House - Monday July 10, 2006

Enjoy wickedly electrifying music...

On 10 Jul 2006

 

Bryan Adams tickets - Summer Nights - July 2006

Have a rocking time with Bryan Adams performing live!

21 Jul 2006 to 22 Jul 2006

£40.00

 

Guns n' Roses July 2006

The legendary Guns n' Roses return to rock the UK

18 Jul 2006 to 30 Jul 2006

£37.50 to £40.00

 

Hyde Park Calling 1st & 2nd July, 2006

Roger Waters and the Who appear for some rare live action...

01 Jul 2006 to 02 Jul 2006

£42.50

.......................................................

...n-a fost prea greu.

Deci, nu e rock-ul de vina - ci noi ca si popor!!!

Caci in alte tari se poate...

Asa ca.... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest leo2pop

las-o dreaku de treaba ca un bilet la concert eagles costa in jur de $300. nu neg faptul ca sunt o parte destul de importanta in istoria muzicii (sau cel putin a rockului), dar sa dau $300 pe un concert mi-se pare aberant...

Da... preturile "face value" nu ajung la astfel de cifre astronomice... dar cu cit se apropie ora spectacolului... e foarte adevarat ca pretul creste. La un concert "normal" de 50-7o$, pretul poate ajunge la 200-300$ sint convins de asta.

In plus, mai este pretul licitat de ebay si nu numai - unde se vind o groaza de bilete, atit "particularii" cit si agentiile.

Sau poate VIP package - unde stai pe scaun in fata [sau mai aproape de scena - la variantele in aer liber], primesti tot felul de chestii, bei cafea si ceai pe de-a moaca, dai mina cu artistii... la champagne cocktail...etc.

.....

Deci se poate!!!

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest Raskolnikov

Da... preturile "face value" nu ajung la astfel de cifre astronomice... dar cu cit se apropie ora spectacolului... e foarte adevarat ca pretul creste. La un concert "normal" de 50-7o$, pretul poate ajunge la 200-300$ sint convins de asta.

In plus, mai este pretul licitat de ebay si nu numai - unde se vind o groaza de bilete, atit "particularii" cit si agentiile.

Sau poate VIP package - unde stai pe scaun in fata [sau mai aproape de scena - la variantele in aer liber], primesti tot felul de chestii, bei cafea si ceai pe de-a moaca, dai mina cu artistii... la champagne cocktail...etc.

.....

Deci se poate!!!

:)

 

Asa este. De exemplu in Montreal biletul este cam intre 50 - 100$(CAD) in functie de zona din sala. Biletele incep sa se vanda cu aproape 6 luni inainte de concert. Pentru ultimul concert U2 insa, biletele s-au vandut intr-o singura zi pe internet. A fost nevoie sa mai sa se mai puna un spectacol. Sunt o gramada de bisnitari care cumpara biletele imediat ce se pun in vanzare si apoi le vand inainte de spectacol cu pana la 500$.

Edited by Raskolnikov
Link to comment
Share on other sites

Guest leo2pop

Q.E.D.

..................

 

Sa revenim la tema topicului...

 

Cred ca in Romania, pina in '90 - oferta de "distractii" - era destul de scazuta [stiu!] si "masele" se focalizau pe ceea ce le era oferit.

E ca la piata: daca vrei sa cumperi fructe si gasesti numai mere, le iei si pe alea - chit ca tu vroiai kiwi....

...acum se gasesc de toate [cum e si normal] - si cei ce vor mere - iau mere, cei ce vor prune - iau prune...etc.

Acum fiecare alege ceea ce ii este mai aproape de suflet.

 

Cum ar fi daca toti am fi rockeri, daca toti am fi houseri?

Ar fi ingrozitor sa fim toti la fel!

Rock-ul isi are locul lui - cel putin deocamdata - si e mai bine ca nu are asa mare "patrundere in mase".

Cred ca proportional/numarul populatiei din Romania, are aceiasi "patrundere" ca in orice alta tara din lume ....

....oferta e mai slaba, la noi!

 

Din nou... Q.E.D.

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest Eugen_G

Apropo de efervescenta.Am fost sambata la concertul organizat in parcarea supraetajata din piatza unirii,concert denumit stimultan unde erau 3 nivele,unul de rock,unul de electro shi unul de hip-hop shi pot spune ca a fost un eveniment reushit din punctul meu de vedere.Deci se poate shi in romania cu mai multa implicare.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.