www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Gaming Corner


comanel
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Cat am stat acasa de sarbatori am inceput si am terminat urmatoarele :

 

- Assassins Creed 3

- Sleeping Dogs - foarte marfa

- Metro2033 (iar)

- Singularity - foarte foarte marfa

- Dishonored

 

Aseara am inceput Syndicate, care se anunta a fi promitator :)

 

De distractie mai bag din cand in cand un Rocksmith, insa ma cam enerveaza lag-ul I/O cu cablul jocului... gaming logic: de ce sa te lasam sa iti folosesti placa de sunet pe care ai latenta aproape 0 cand putem noi sa-ti dam un cablu de rahat astfel incat sa nu poti juca jocul, chiar daca ai PC blana.... :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest AndrewKnifer

Team Fortress 2, DotA 2, Black Ops, Minecraft...sincer imi plac mai mult shooterele, dar nici un DotA nu strica (inca ma chinui sa invat sa joc chestia asta :P). Daca vreti sa jucam un Black Ops pe PC, as fi foarte bucuros. M-am saturat mai ales de incepatorii care joaca Zombies...din cauza lor am trecut mai mult pe modul Solo...:P

Link to comment
Share on other sites

FTL nu se autodefineste ca UN JOC INDI BAAA. Genre : Roguelike adventure ... IN SPACE !!!

 

Păi e indi. Lasă genul, că şi alea de nu-ţi plac ţie sunt arcade, puzzle, depinde. Nici un joc nu se autodefineşte "indi" din punct de vedere al gameplay-ului, grafici, ideii, etc, ci al suportului unui publisher cunoscut. Chiar dacă multe jocuri, făcute independent, apelează în cele din urmă la un publisher, ăştia de-au făcut FTL n-au apelat deloc, obţinând o parte din bani prin Kickstarter, deci sunt mai indi decât multe indi.

 

În orice caz, e un joc foarte bun. N-am apucat să-l joc prea mult, din păcate. Companiile care cheltuiesc milioane de $ ar trebui să înveţe ceva de la titlurile astea de succes, făcute pe banii de cola şi ţigări.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.