www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Gaming Corner


comanel
 Share

Recommended Posts

Eu am inceput in clasa I cu Terminator Ending Man (am avut o gramada de casete din alea, si acum mai am, dar nu stiu daca mai merge jocul, l-am cam scos la pensie de ceva vreme) :D.

 

Apoi, tarziu, intr-a 10-a (pe undeva prin 2006) am descoperit seria Diablo (nu stiam ca ma tine calculatorul sa joc asa ceva, aveam o "mamaie" de Pentium I la 166 MHz, 32 MB RAM, si video integrat, nu mai mult de 6-8 MB, cred, si HDD de 1 GB - yeah, don't laugh) - am jucat si I si II, cu tot cu expansionuri. La III ma scoate din sarite faza cu conexiunea permanenta la internet :angry2: .

 

Ce-am mai jucat eu... pai, Carmageddon (I, II, TDR) (unul din cele mai sadice si mai marfa jocuri cu masini ever - in ciuda graficii de 2 lei, feelingul e foarte tare), Sacred I, Divine Divinity (pe care n-am reusit sa-l termin datorita bug-urilor care-ti faceau praf tot jocul la fiecare 5 minute), NFS (toata seria pana la Most Wanted inclusiv, ce a urmat dupa nu mi-a mai placut), Sims I, II si III, Thief III (iarasi foarte misto jocul, mai ales jucat la 12 noaptea, cand e intuneric bezna si liniste mormantala prin casa) si Titan Quest: Immortal Throne, pe care l-am lasat neterminat, ca n-am mai avut cand sa ma mai joc...

 

Prin urmare, nu ma joc eu cine stie ce chestii high-end... dar important e sa-ti faca placere sa joci un joc anume, nu neaparat sa fie nou...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Well , am crezut ca niciodata nu am sa zic asta dar :

 

Minecraft este un joc destul de fain.. Adica nu are o grafica foarte awesome si nici nu trebuie pentru ca jocul se joaca pentru gameplay nu pentru grafica..

 

Ideea e ca poti sa construiesti ce vrei tu , sa faci casa , ferma , poti sa minezi poti sa faci chiar orice , sa joci multiplayer sau poti chiar sa mergi in cautare de sate..

 

Este un joc foarte bun pentru plictiseala si dupa o vreme chiar creeaza dependenta..

 

 

 

Na , si amu unu dintre cele mai tari jocuri evah !

 

Harry Potter

Am jucat toate seriile de harry potter si este un joc absolut GENIAL si il recomand pentru cei care le plac sa zboare sa faca magii si sunt fan harry potter.. Chiar daca nu va place filmul in sine , jocul este super tare

 

 

 

Si pentru cei pasionati de shooter

 

Call Of Duty !

 

Am jucat toate seriile call of duty inafara de black ops care din pacate nu imi merge :) ( idk why )

 

Este cel mai tare joc de shooter.. Joc mai bun ca si asta n-am jucat in viata mea.. Pentru multiplayer recomand CoD 4 , iar pentru gameplay recomand CoD 8 ( parca ) Modern Warfare 3 !

 

Si sa nu uitam de seriile NFS si jocul Skyrim.. :) old but gold..

 

Cel mai tare ar fi sa se lanseze : NFS Underground 3 si NFS Most Wanted 2... cred ca le-as juca non-stop

Edited by Sympthom
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eu deocamdata ma joc asa:

 

League of legends

Jade Empire (un joc super, cine l-a jucat stie de ce)

Thief 3

Gothic 2: night of the raven

Vampire The masquerade bloodlines

 

Si da stiu ca si eu sunt oldschool...

Link to comment
Share on other sites

Reduceri interesante pe gog.com în perioada asta. Pe lângă cele de 50% la majoritatea jocurilor, fac nişte pack-uri interesante zilnic. Acum două zile au avut Deus Ex 1+2, Thief 1+2+3 şi Anachronox la 14$.

 

Ca fapt divers, am primit şi eu nişte invitaţii pentru Dota 2, mai am 4, spuneţi-mi dacă vreţi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.