www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

O Sugestie Va Rog


Blacklight
 Share

Recommended Posts

Guest Buffaloh

Mai bine mergi tu si o pipai si o cumperi atunci .

Si eu vreau sa imi cumpar un vintage v100 , dar pentru ca nu exista vreun magazin de muzica in orasul meu (Brasov) care sa aiba pe stoc acest model ....prefer sa astept , nu sa o comand de pe net.

 

Spor

Link to comment
Share on other sites

Guitar Rig/Amplitube pot tine locul unui amplificator. In plus, o sa ai un sunet mai bun cu un program din asta decit cu Harley Pentium la 133 MHz. Poti cinta chiar si fara soft, direct in placa de sunet, numa' ca o sa ai doar "clean".

-----------------

Epiphone Special II e minunata la banii aia.

Link to comment
Share on other sites

Da,e ca un labirint imaginea care ai trimis-o.Deocamdata in orasul meu nu este NICIUN magazin de chitari,accesorii, NIMICunsure.gif,ceea ce mi se pare aiurea pentru ca avem multi chitaristi in oras iar eu pot cumpara doar de pe net daca am nevoie de ceva.In ceea ce priveste chitara,am nevoie de una pe care sa exersez,nu ies cu ea pe afara,deci poate sa fie orice chitara doar sa mearga.Daca o sa imi doresc una mai buna,o sa-mi iau cand e timpul si cand am si niste cunostinte.

Link to comment
Share on other sites

Si inca un lucru:)...germanii sunt slabi la chitari?Vad ca cele mai ieftine chitari de pe internet sunt firme germane(Harley Benton,Golden Ton,Flame,C.Giant,C.Aemon).Eu unul respect germanii pentru au produse de calitate.Voi ce credeti?Eu cred ca o chitara C.Giant ar suna mai bine decat o Hora....

Link to comment
Share on other sites

am gasit un set stagg cu 509 lei...de acustica nu am nevoie,am deja...si asta am luat-o ieftin da sunt multumit..aici e chitara http://www.fly-music.ro/seturi-chitare-electrice/1170-stagg-s-200-sb-bundle-g1.html

 

Am mai spus ca am nevoie de o chitara pentru exersat,deci poate sa fie si o Hora,iar Stagg e o firma buna la acustice,am incercat si eu,dar la electrice chiar nu stiu

 

E buna si ideea ta sa iau folosite,dar as vrea noua,pentru ca in timp dozele acelea nu isi mai fac asa bine treaba,iar daca erau de la inceput ieftine...

 

Pe FlyMusic este un model de LP Flame,489 lei+20lei transport.......eu zic mai bune Stagg set complet 509 lei fara plata de transport(peste 500lei transport gratis)...

 

Cred ca se vede si la ton cat de buna e Flame

Link to comment
Share on other sites

Guest Aron Virginas

Si inca un lucru:)...germanii sunt slabi la chitari?Vad ca cele mai ieftine chitari de pe internet sunt firme germane(Harley Benton,Golden Ton,Flame,C.Giant,C.Aemon).Eu unul respect germanii pentru au produse de calitate.Voi ce credeti?Eu cred ca o chitara C.Giant ar suna mai bine decat o Hora....

Nemtii fabrica niste instrumente muzicale foarte bune, caum ar fi Framus, Warwick sau Hohner B)

Edited by Aron Virginas
Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca o chitara C.Giant ar suna mai bine decat o Hora....

Depinde de gusturi. Mie imi place chitara mea Hora deoarece a fost (brutal) modificata pentru gusturile mele si cu siguranta nu as da-o pentru un Ibanez Gio sau alte chestii asemanatoare.

Nu iti reprosez acea afirmatie, e normala pentru o persoana care ar putea sa debiteze asa ceva:

E buna si ideea ta sa iau folosite,dar as vrea noua,pentru ca in timp dozele acelea nu isi mai fac asa bine treaba,iar daca erau de la inceput ieftine...

 

In anii 70 au aparut orarele din metal pe care puneai niste magneti (pe fiecare magnet era scrisa denumirea unei materii scolare). Stiu ca mai am in casa unul, l-a primit tata cadou in prima zi de scoala (septembrie 1973), iar magnetii sunt si acum la fel de puternici. Daca aia nu au patit nimic, de ce s-ar demagnetiza semnificativ dozele intr-un timp relativ scurt?

 

Lasand povestile la o parte, uite ceva util pentru tine:

http://en.wikipedia.org/wiki/Magnet

http://en.wikipedia.org/wiki/Electromagnetic_induction

http://en.wikipedia.org/wiki/Pickup_%28music_technology%29

Link to comment
Share on other sites

Depinde de gusturi. Mie imi place chitara mea Hora deoarece a fost (brutal) modificata pentru gusturile mele si cu siguranta nu as da-o pentru un Ibanez Gio sau alte chestii asemanatoare.

 

 

Bunicul meu mi-a dat o chitara clasica veche(30-40 ani) pe care daca pui orice corzi,cat de ieftine si tocite si ruginite suna destul de bine,ba chiar mai bine decat chitara mea noua

 

BTW:Nu incercam sa insinuez faptul ca Hora nu face chitari bune,clasica mea e firma romaneasca.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

am gasit un set stagg cu 509 lei...de acustica nu am nevoie,am deja...si asta am luat-o ieftin da sunt multumit..aici e chitara http://www.fly-music...-bundle-g1.html

 

Am mai spus ca am nevoie de o chitara pentru exersat,deci poate sa fie si o Hora,iar Stagg e o firma buna la acustice,am incercat si eu,dar la electrice chiar nu stiu

 

E buna si ideea ta sa iau folosite,dar as vrea noua,pentru ca in timp dozele acelea nu isi mai fac asa bine treaba,iar daca erau de la inceput ieftine...

 

Pe FlyMusic este un model de LP Flame,489 lei+20lei transport.......eu zic mai bune Stagg set complet 509 lei fara plata de transport(peste 500lei transport gratis)...

 

Cred ca se vede si la ton cat de buna e Flame

nu spune asta, un instrument bun te va ajuta sa inveti sa canti corect. de la un instrument prost construit poti sa deprinzi obiceiuri proaste de care e greu sa scapi mai apoi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.