www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze de tot felul


Guest Raskolnikov
 Share

Recommended Posts

Da Emi.. iti dai seama ce simt eu cand vad aceste poze vechi .. mai ales ca tata nu mai este in viata .. mama are 73 .. ehh ..

 

In alta ordine de idei .. se faceau fotografii pe vremuri!!!! Si tot in alta ordine de idei tare sunt curios cat o sa reziste in timp hartia fotografica ce se foloseste acum .. hmm .. 5, 6 ani? .. ufff ..

 

Si daca tot sunt aici pun si un link catre un slide cu o parte din pozele deja postate, dar si altele din aceasi serie ... cu Andra.. (fisierul are 13 mega dar nu ma lasa sa-l incarc aici .. )

 

http://www.ipernity.com/doc/michel2233/1204423

Link to comment
Share on other sites

Da Emi.. iti dai seama ce simt eu cand vad aceste poze vechi .. mai ales ca tata nu mai este in viata .. mama are 73 .. ehh ..

 

In alta ordine de idei .. se faceau fotografii pe vremuri!!!! Si tot in alta ordine de idei tare sunt curios cat o sa reziste in timp hartia fotografica ce se foloseste acum .. hmm .. 5, 6 ani? .. ufff ..

 

Si daca tot sunt aici pun si un link catre un slide cu o parte din pozele deja postate, dar si altele din aceasi serie ... cu Andra.. (fisierul are 13 mega dar nu ma lasa sa-l incarc aici .. )

 

http://www.ipernity.com/doc/michel2233/1204423

 

Poza a treia e reusita. Ma rog, imi place mie ca si contrast, cromatica. Si in prezentarea din link sunt unele poze foarte interesante. Felicitari, Michel! :):):)

Link to comment
Share on other sites

Dupa ce am vazut pozele lui Geologu mi-am zis ca ar fi bun un topic in care sa nu apara numai chitarile, animalele sau moacele noastre, ci orice, cu conditia sa fie interesant si pe cat posibil pozele sa fie facute de noi sau de prieteni de-ai nostri, nu luate de pe internet.

Junkie, pune mana si fa singur poze. :)

Link to comment
Share on other sites

Si ati facut cantece din alea ... "patriotice"... :)

 

Dacã vrei sã spui religioase ai ghicit! :) E muzica pe care o cânt...

Versurile erau (nu le mai tin bine minte...):

 

"Uite curcubeul, Domnul l-a fãcut

Soare, lunã, stele... de la început

ªi pe fiecare ne-ncetat

tot El ne-a binecuvântat!" :)

 

urma ceva cu: "Puii din ogradã, pisicuțele..." Nu mai ºtiu...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Guest bullygil

Hehe :( Ma bag si eu :)

Sunset_by_bullygil.jpg

Asta e rasaritu la mare.Dupa ce pretenii de la hotel, mi-au zis ca vin, si au venit de n-au mai putut, am stat pe plaja asteptand rasaritu :) .Se pare totusi ca n-am avut nimic de pierdut :1st:

Butterfly_by_bullygil.jpg

Un fluture.Poza e facuta in braila B)

Look_at_nothing_by_bullygil.jpg

Si pisica mea ;) . Am o gramada de poze cu pisici.Asta mi-a placut asa de mult, ca am printat-o.Si acum sta la maicamea pe birou :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
[...]

ce ma bucur pt 50-ul ala, nici nu stii. mai am acum la vanzare si un 135mm/2 L, mai ca ti l-as da si pe asta. :))

 

o poza de ianuarie :)

strange thing....

in prima poza ai mica mizeriuțã pe senzor, dar se poate aranja. si vizavi de aceeasi poza, in general la tipul asta de imagine, da mai bine daca plasezi linia orizontului undeva la 1/3 sau 2/3 de capete (regula treimilor), pe mijloc nu mai are la fel de mult farmec. in cazul asta mergea la 1/3 de baza.

 

acu astept de la tine 2 vorbe despre Les Paul. :)

Edited by KIKO
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
...

 

Prima poza ii din Oradea...cand am vazut-o mi s-a facut dor de casa :) ...foarte faina asa alb negru :)

Edited by zzz
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.