www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Amp De Bass Clona Swr Sau Carlsbro


Guest waska2222
 Share

Recommended Posts

Guest waska2222

Dati-va cu parerea de artisti , ca io chiar nu stiu , dupe schema electrica , par pocnitori amandoua.....par simple , si evident eftine....a mai vazut / ascultat / cantat cineva pe asa ceva ? Dupe ce va hotarati , ma voi apuca de lucru , cu mare avant patriotic si precizez ca nus la prima tentativa , am mai comis-o ! Dar rezultatele nu au fost cele asteptate si nu mai mai fac io de basme..... :):lol::lol::):)

Carlsbro_Bass_Booster_50_80.pdf

SWR_Workingmans.pdf

Link to comment
Share on other sites

Foarte plauzibil.

Ma refeream la faptul ca sectiunea de alimentare pare sa fie facuta pe 110~130, nu 220~240 si la elementele marcate W#

 

 

te chinui degeaba cu explicatii, este evident ca asistam la urmatoarea impostura:

 

-acest user s-a logat pe 2 septembrie ca sa discrediteze I D ul meu iata cum:

 

-ma numesc vaska si am ID : vaska2222 pe forumul electronistilor evident ca nu am nici o legatura cu waska 2222 care posteaza vadit tendentios niste cum bine le-a zis pocnitori de scheme vezi doamne , cer sfaturi de la artisti , eu care am lucrat cu IRIS ani de zile , si alti chitaristi de prima marime, ma pretez la niste bazaconii cu tda 7294

 

-rog moderatorii sa ia nota ca: Waska 2222 nu ma reprezinta , si rog sa i se ceara schimbarea ID -ului ,asa cum s-a logat el insusi "pe miriste" ii sugerez miriste3333 si sa posteze tot ce doreste ....

Link to comment
Share on other sites

Dati-va cu parerea de artisti , ca io chiar nu stiu , dupe schema electrica , par pocnitori amandoua.....par simple , si evident eftine....a mai vazut / ascultat / cantat cineva pe asa ceva ? Dupe ce va hotarati , ma voi apuca de lucru , cu mare avant patriotic si precizez ca nus la prima tentativa , am mai comis-o ! Dar rezultatele nu au fost cele asteptate si nu mai mai fac io de basme..... :):lol::lol::):)

 

cu tot riscul de lua ban de la administratorul acestui site scriu urmatoarele

 

tu nu ai nici o treaba cu electronica

daca poti comenteaza acele scheme!!

cum i ti dai tu seama ca sunt pocnitori ??

tu care vrei sa scoti 30w din EL84 SE,cu un singur tub

esti un impostor prin id-ul luat de tine ,strici renumele lui vaska

stiu si de unde ai luat acel id

de pe www.elforum.ro ,pe acest site vaska are id vaska2222

si acolo ai intrebat si postat cam aceleasi intrebari,acolo ai id Bassmann

cititi acest topic http://www.elforum.ro/viewtopic.php?f=28&a...628&start=0

domnule o sa ajungi inginer de CLESTI DE RUFE ,nu inginer mecanic

 

 

din partea mea ai o mare flegma in ochi!!!!

 

am uitat esti si ANALFABET

Edited by viobio
Link to comment
Share on other sites

Nare nici o traba cu mine , esti in eroare !

Da , imi pun ce id vreau , ce esti comunist ?

 

Oare schema asta o fi mai muzicala ? A cantat cineva cu ea ?

 

 

nu domnule nu sunt comunist,dar nu suport prostii si impostorii

cu o schema nu se cinta,se cinta cu un instrument

daca vrei sa construiesti ceva ,ce intelegi din acea schema??

linii si simboluri de componente ,daca le stii si pe acelea

 

unii oameni pot face o asociere intre id tau WASCA2222 (adica un neica nimeni) si vaska2222 ,adica un bun practician

vaska facea electronica si amplificatoare cind tu nu ereai nici in stadiul de ovul sau in planul parintilor tai

 

pe www.elforum.ro nu te va ajuta nimeni ,am dat eu mesaje celor care ar putea sa te ajute

 

 

fac apel la cei de pe rgc ,care se pricep la electronica

SA L IGNORE PE ACEST IMPOSTOR

apelul este pentru :

panda

ggg

overdrive

vektor

red

karpi

AnalogSound

cris floyd

si altii care imi scapa acum(cu scuzele de rigoare)

Edited by viobio
Link to comment
Share on other sites

Stai linistit vio ... ca nu cred ca are vreo sansa nici pe aici ... daca exista un bunsimt putea sa schimbe ID-ul (normal este o tara libera si fiecare face ce doreste... tocmai de aia merge "bine"). Oricum nu ma asteptam sa fie Vaska ... adica nu imi imaginam ca un om care are ani in spate de electonica pune asemenea intrebari.

 

Cu respect,

Gabriel Tudoran

Analog Sound

Link to comment
Share on other sites

am incercat eu sa cant cu ea. am scos-o la imprimanta si am dat cu pana pe ea. nimic ( deci nu-i instrument cu corzi) apoi am incercat sa apas pe ea. iar nimic( deci nu e nici cu clape). sulflu in ea. nimic(deci nu-i nici de suflat). sa bat in ea nici atat ( deci nu-i de percutie). prin urmare schema nu este instrument . deci NU SE CANTA CU EA. se canta pe instrumente.

Edited by Jyno
Link to comment
Share on other sites

Guest waska2222
te chinui degeaba cu explicatii, este evident ca asistam la urmatoarea impostura:

 

-acest user s-a logat pe 2 septembrie ca sa discrediteze I D ul meu iata cum:

 

-ma numesc vaska si am ID : vaska2222 pe forumul electronistilor evident ca nu am nici o legatura cu waska 2222 care posteaza vadit tendentios niste cum bine le-a zis pocnitori de scheme vezi doamne , cer sfaturi de la artisti , eu care am lucrat cu IRIS ani de zile , si alti chitaristi de prima marime, ma pretez la niste bazaconii cu tda 7294

 

-rog moderatorii sa ia nota ca: Waska 2222 nu ma reprezinta , si rog sa i se ceara schimbarea ID -ului ,asa cum s-a logat el insusi "pe miriste" ii sugerez miriste3333 si sa posteze tot ce doreste ....

 

ori te chiama garantwerke ori vaska ori vaska2222, oare esti in masura sa zici de alti ca sunt impostori? daca ziceam MUTU2222 insemna ca sunt fotbalistu cel mai bun? NU ! :lol: ! Inseamna ca vreau sa ajung la fel de bun ca ei , si da , am un :lol: prieten pe forum care e student mecanic si la anu iese inginer si le are cu schemele , deci tot osa fac statia de bas , si io sint pea doispea si la vara o sa dau la facultate si io sa ies inginer cu si fara parerea ta despre mine

Nuvam cerut decit sfaturi, si nu inteleg dece sariti cu gura , nu am discereditat pe nimenea , nu am zis ca sint si nu sint ala sau altu , nu aam jicnit , io vreau sa vorbiti cu mine ca cu ailanti din forum si va respect mult , osa am si io scoala si o sa dau sfaturi la alti si sa cant la bas si vreau statie de bas facuta cu mana mea! :)

Link to comment
Share on other sites

ori te chiama garantwerke ori vaska ori vaska2222, oare esti in masura sa zici de alti ca sunt impostori? daca ziceam MUTU2222 insemna ca sunt fotbalistu cel mai bun? NU ! :lol: ! Inseamna ca vreau sa ajung la fel de bun ca ei , si da , am un :lol: prieten pe forum care e student mecanic si la anu iese inginer si le are cu schemele , deci tot osa fac statia de bas , si io sint pea doispea si la vara o sa dau la facultate si io sa ies inginer cu si fara parerea ta despre mine

Nuvam cerut decit sfaturi, si nu inteleg dece sariti cu gura , nu am discereditat pe nimenea , nu am zis ca sint si nu sint ala sau altu , nu aam jicnit , io vreau sa vorbiti cu mine ca cu ailanti din forum si va respect mult , osa am si io scoala si o sa dau sfaturi la alti si sa cant la bas si vreau statie de bas facuta cu mana mea! :)

 

Imi pare rau sa iti spun asta, dar ai cam lipsit la lectiile de limba romana, incearca sa scrii mai ingrijit putin, chiar daca este un forum chitaristic, la nivel de clasa a 12-a ar trebui macar sa fii atent sa scrii corect.

Link to comment
Share on other sites

ori te chiama garantwerke ori vaska ori vaska2222, oare esti in masura sa zici de alti ca sunt impostori? daca ziceam MUTU2222 insemna ca sunt fotbalistu cel mai bun? NU ! :lol: ! Inseamna ca vreau sa ajung la fel de bun ca ei , si da , am un :lol: prieten pe forum care e student mecanic si la anu iese inginer si le are cu schemele , deci tot osa fac statia de bas , si io sint pea doispea si la vara o sa dau la facultate si io sa ies inginer cu si fara parerea ta despre mine

Nuvam cerut decit sfaturi, si nu inteleg dece sariti cu gura , nu am discereditat pe nimenea , nu am zis ca sint si nu sint ala sau altu , nu aam jicnit , io vreau sa vorbiti cu mine ca cu ailanti din forum si va respect mult , osa am si io scoala si o sa dau sfaturi la alti si sa cant la bas si vreau statie de bas facuta cu mana mea! :)

 

nu o sa va ajute nimeni

nici pe tine nici pe prietenul tau George M

NU AVETI NICI PE DEPARTE CUNOSTINTELE PENTRU A REALIZA UN AMPLIFICATOR PE TUBURI

 

gasitit asa ceva in COMERTUL CAPITALIST

 

multe "SUCCESURI"

Edited by viobio
Link to comment
Share on other sites

Guest waska2222
nu o sa va ajute nimeni

nici pe tine nici pe prietenul tau George M

NU AVETI NICI PE DEPARTE CUNOSTINTELE PENTRU A REALIZA UN AMPLIFICATOR PE TUBURI

 

gasitit asa ceva in COMERTUL CAPITALIST

 

multe "SUCCESURI"

 

Pacat, eu va respect si vad ca pe unii ii ajutati,da pe mine nimeni nu ma ajuta cu sfat bun, sau nu stiti decit sheme de statii de aplificare de chitari ,ca de bas doar io am deschis gura?

la altii dati degeaba statii la concurs, io vreau sfaturi nu sa cumpar din comertul capitalist,adica cum ,de la rusi?

Totulpleaca de aia trei de se suparara ca am id 2222, de paca leam rupt omana sau piceor :lol: , si o sa pun poze cand egata ca ceilanti baieti care au statii de aplificare pe forum :) si tot osa ma invete cineva cu carte sa fac si io statie, fara sa sti tu ,ca io nu mam suparat ca ai zis cami dai flegme n ochi, da ma supar ca nu dai sfaturi, vezi ,va respect :):):) mult de tot da ajutati ma ca incepe scoala si e greu rau, ca voi stit ca ati fost si voi , si nam timp de statie :lol:

Edited by waska2222
Link to comment
Share on other sites

Pacat, eu va respect si vad ca pe unii ii ajutati,da pe mine nimeni nu ma ajuta cu sfat bun, sau nu stiti decit sheme de statii de aplificare de chitari ,ca de bas doar io am deschis gura?

la altii dati degeaba statii la concurs, io vreau sfaturi nu sa cumpar din comertul capitalist,adica cum ,de la rusi?

Totulpleaca de aia trei de se suparara ca am id 2222, de paca leam rupt omana sau piceor :lol: , si o sa pun poze cand egata ca ceilanti baieti care au statii de aplificare pe forum :) si tot osa ma invete cineva cu carte sa fac si io statie, fara sa sti tu ,ca io nu mam suparat ca ai zis cami dai flegme n ochi, da ma supar ca nu dai sfaturi, vezi ,va respect :):):) mult de tot da ajutati ma ca incepe scoala si e greu rau, ca voi stit ca ati fost si voi , si nam timp de statie :lol:

 

pina nu schimbi acel username si nu ceri scuze lui vaska2222 ,nu avem ce discuta

e treaba mea ce fac cu amplificatoarele si mintea mea

 

amplificatoarele de bas au in proportie de 90% aceasi schema cu cele de chitara

pentru mine un amplificator este un amplificator ,nu conteaza de ce este,poate fi si de antena

 

 

vezi ca limba romana se scrie altfel,nu se scrie in dialectul vorbit

 

o zi buna sa ai

Link to comment
Share on other sites

Guest waska2222
pina nu schimbi acel username si nu ceri scuze lui vaska2222 ,nu avem ce discuta

e treaba mea ce fac cu amplificatoarele si mintea mea

 

amplificatoarele de bas au in proportie de 90% aceasi schema cu cele de chitara

pentru mine un amplificator este un amplificator ,nu conteaza de ce este,poate fi si de antena

 

 

vezi ca limba romana se scrie altfel,nu se scrie in dialectul vorbit

 

o zi buna sa ai

Merci bocu

VA rog , sariti cu sfaturi si recomandari , ca ma apasa la greu , chiar trebe sa imi iau ID nou ,viobio2222 o fi mai bun? da banel2222 sau mutu2222 ,da mutu nu prea merge , ca mai cant si cu gura pici pe colo si osa rada prosti de mine

Edited by waska2222
Link to comment
Share on other sites

Merci bocu

VA rog , sariti cu sfaturi si recomandari , ca ma apasa la greu , chiar trebe sa imi iau ID nou ,viobio2222 o fi mai bun? da banel2222 sau mutu2222 ,da mutu nu prea merge , ca mai cant si cu gura pici pe colo si osa rada prosti de mine

 

 

sa o tii tot asa :lol::)

o sa vezi tu sfaturi la pastele cailor

stii daca ai fi linga mine si ai vorbi cu mine asa ai primi un mare capac si un sut in fund!!!!

ai un comportament prostesc tipic multor tineri din ziua de azi,nu generalizez dar multi din voi sunteti inculti si prosti facuti gramada

toti aveti impresia ca sunteti jmecheri si mistocari

sa nu ne luam la misto,totusi eu am 39 de ani ,nu virsta conteaza ci experienta in viata,in plus am si patru ani de facultate de psihologie,facuti pe bune ,pot te fac sa te simti mult mai rau decit esti.....

observa un lucru.tonul meu a coborit la nivelul tau,cu alti oameni ma comport normal cu tine nu pot

cum dracu sa ma comport normal cu toti prostalaii care ar putea sa fie copii mei sau a altora de pe forum

stiu ca poate stai si te hlizesti de ce scriu eu si zici "ia mai da l in p..a mea pe viobio ,stai sa vad ce mai zice"

poate asa este ,dar eu si altii stim sa facem ce tu nu stii si nu o sa reusesti vreodata

tu o sa ramii un ignorant si noi o sa discutam cu oameni normali care stiu sa vorbeasca

de ce nu ceri sfaturi prietenilor din gasca ta ? care sunt la fel ca tine ,poate stiu ei sa explice ce nu intelegi ,poate ai prieteni la facultatea de electronica .....

voi nu aveti nici cei sapte ani de acasa

 

la teribilisme si prostie cu carul nu va intrece nimeni

a disparut cu desavirsire respectul si bunul simt

tu crezi ca eu sau altii nu vor sa te ajute ?? vor si vreau

stii ce ai de facut

 

osa = o sa

prosti=prostii

Edited by viobio
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Guest PVictor

Desi sunt nou pe aici , cunosc cativa dintre cei ce activeaza pe acest forum

Este posibil sa nu mai fie de folos autorului , subiectul fiind destul de vechi si autorul nu a mai dat semne de viata , totusi consider ca mai exista interes pentru amplificatoarele de bass home made

Propun o schema serioasa , putin mai complicata , de la AMPEG , a amplificatorului propiu-zis dar si a crossover-ului din boxa acestuia

Daca aveti comentarii , va invit sa discutam

AMPEG BA115 HPT.pdf

Crossover AMPEG.pdf

Edited by PVictor
Link to comment
Share on other sites

Guest PVictor

Pentru eventualii entuziasti sau in scop de service va mai prezint o schema si manualul de setari de la Crate BT50 , care prezinta cateva particularitati deosebite , cum ar fi octaver sau distors , dar din pacate are un etaj final foarte anemic , cu 2 integrate TDA2050 in punte...............

BT50_OM.pdf

Crate BT-50 layout (848PWA_A).pdf

Crate BT-50 parts list (848pl_B).pdf

Crate BT-50 scheme(848SCH_A).pdf

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Salutare, acuma observ si eu ca cineva m-a pomenit pe aici.

 

Viorel, numele meu este George MAXIM, am 21 de ani, sunt din Iasi, sunt student la Univ.Tehnica Iasi Fac. de Constructii de Masini TCM, sunt basistul trupei Fara Zahar, aici am IDul George M. (fost Bassmann), pe elforum am IDul Bassmann.

 

La capitolul electronica sunt de nivel incepator iar pana acum am reusit sa finalizez un singur proiect din cele pentru care am cerut informatii pana acum (link, sunt si poze mai spre final click me)

 

Acuma cunoasteti cateva date despre mine, in continuare eu nu-l cunosc pe domnul cu care va certati voi acum. Rugamintea este sa nu faceti vreo asociere intre mine si el, chiar daca am luat o schema de pe topicul asta si am postat-o pe elforum.

 

Daca ati auzit cumva aberatii de la mine legat de electronica, a fost din motivul ca nu am avut toate cunostintele necesare, asa ca am adresat intrebari, poate chiar puerile.

 

O sa rog pe cineva pe elforum sa-mi puna IDul George M.

Edited by George M.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.