www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Intrebare Stupida: Cazare In Bucuresti Cu Ora


Riff Hudson

Recommended Posts

Are careva idee in Bucuresti de vreun motel/hotel/hostel care sa cazeze oamenii cu ora si nu cu noaptea sau ziua, la un pret acceptabil?

Sau si cu noaptea, daca e mai ieftinache si nu e tocmai in Colentina sau Sebastian...

 

Ideea e ca nu sunt din Bucuresti si mai am nevoie din cand in cand de cate un loc de stat/dormit in oras, in afara de camin, si gasesc asta ca fiind singura solutie.

Link to comment
Share on other sites

Are careva idee in Bucuresti de vreun motel/hotel/hostel care sa cazeze oamenii cu ora si nu cu noaptea sau ziua, la un pret acceptabil?

 

Nu cred sã gãseºti cu ora, doar eventual dupã ce se va legaliza prostituția vor apãrea locuri de închiriat cu ora...Sau poate sunt asemenea locuri deja, dar nu sunt "publice"... Nimeni nu schimbã aºternuturile de pat din orã în orã pe bani puțini.

Link to comment
Share on other sites

te salut !

 

nu e o intrebare stupida absolut deloc ! din pacate nu prea sunt asemenea locatii in Bucuresti si nici in tara... ele exista in occident... mai ales pe langa aeroporturi si gari, pt. oamenii aflati in tranzit... in general sunt hoteluri care nu ofera mai mult decat un pat curat, un dulap, o baie cu dus si toaleta si prosop + sapun...

 

stiu ca unele sunt cautate in special de fetele vesele :) dar nu e o regula... desi la noi sigur ca asa se face...

 

pot sa-ti dau o singura sugestie... incearca sa gasesti prin internet, dar trebuie sa cauti cu rabdare(!!!), ceea ce se numesc YOUTH HOSTEL !

 

eu am stat in asemenea Hosteluri de tineret in Cluj, Suceava... si am fost EXTREM DE MULTUMIT ! la ce preturi au, confortul este mai mult decat multumitor !

 

daca le gasesti, suna-i pe oameni si vezi cam ce conditii ofera si poate poti negocia.

 

asta este singurul sfat pe care ti-l pot da.

 

sper sa te ajute. bafta. Marcian

Link to comment
Share on other sites

sau du-te pe "Stefan Furtuna" sau "Plevnei" ca e mai central si intreaba pe-acolo de o camera fara fetita cu ora.S-ar putea sa gasesti si e mai curat decat ai crede :) .

 

mdea...ce sa zic, nu ma intereseaza partea cu fetita, ma interesa doar camera, dar iti apreciez spiritualitatea matinala... :lol:

 

 

danke schon!exact asta cautam

 

@marcianpetrescu:multumesc pt indicatii!

Link to comment
Share on other sites

Guest JamesCicio
..sau daca ai vreun cunoscut care sta la un camin studentesc, poate te cazeaza el, eventual pe moca :>

 

din moment ce a deschis acest thread e evident ca nu are o cunostinta la bucuresti, presupun ca mergi la concert?

Link to comment
Share on other sites

din moment ce a deschis acest thread e evident ca nu are o cunostinta la bucuresti, presupun ca mergi la concert?

 

nu, man, eu insumi stau la camin, dar aveam nevoie de o camera de hotel/motel/pensiune pentru activitatile extraconjugale care cu greu se pot desfasura intr-o camera de camin, in conditiile in care locuiesti cu inca 3-4 insi in camera :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Nu cred ca gasesti asa ceva prietene tongue.png cel putin cu ora

derpino, de atunci am trecut prin vreo 6 moteluri/pensiuni de genu si nici nu mai sunt cu tipa cu care voiam atunci sa ma duc, din pacate..

si da, exista, pe 3 ore. ceea ce e perfect indeajuns.

apreciez raspunsul asa ca here's a potato:

 

potato.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Eu deobicei merg la un motel pe DN1 in saftica. Iesi un pic din bucuresti, dar este avantajul ca nu risti sa te intalnesti cu nimeni cunoscut pe drum. Sunt casatorit si nu vreau sa risc deloc. Locul este discret si ascuns, chiar daca este pe DN1.

Iar fata este multumita pentru ca o scot din bucuresti intr-un loc romantic. De obicei iau camera cu baldachin la 100 lei/3-4 ore. Sunt camere si mai ieftine la 80 lei/3-4 ore, dar daca tot fac o escapada merita sa ma rasfat un pic.

 

Au si un mic restaurant italienesc unde se mananca bine, iar daca vrei iti asigura room-service.

 

Daca mergeti in sezonul cald ar fi bine sa aveti 1-2 ore in plus sa stati si la piscina. Este una dintre cele mai frumoase si curate din Bucuresti.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.