www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Rgc Summer Jam 2010 - Ediția A Iv-a


cyfer
 Share

Bilet  

44 members have voted

  1. 1. Doriți sã punem bilet pentru acoperirea cheltuielilor de deplasare ale chitariștilor din alte orașe?

    • Da - 5 RON
      6
    • Da - 10 RON
      16
    • Da - 15 RON
      9
    • Nu - Intrarea sã fie liberã
      13


Recommended Posts

Salut!

 

RGC Summer Jam a ajuns în 2010 la ediția a IV-a.

Întâlnirea va avea loc la Big Mamou, sâmbãtã, 26 iunie 2010, ora 21.

 

Pentru cei care nu au mai fost pânã acum, RGC Summer Jam e un fel de RGC Beer Meeting unde se mai și cântã

Programul îl putem face acolo, dar ar fi bine sã vã anunțați și pe forum dacã veniți, sã știm pe cine ne bazãm.

Search ”rgc summer jam” la youtube pentru a vedea și auzi ce s-a întâmplat la precedentele ediții.

Intrare evident liberã.

 

PS: la eveniment va fi prezent și Tony Dijmãrescu :)

Link to comment
Share on other sites

E in aceeasi zi cu Sonisphere, nu stiu daca e tocmai inspirat...

Da, ai dreptate, nu e prea inspirat aleasã data, dar știi cum e în zilele noastre... mereu va fi ceva la concurențã.

Când nu e Metallica, e Eric Clapton, când nu e el, e Gary Moore, Aerosmith sau Bob Dylan. Când nu e concert, e finalã de campionat mondial, european, liga campionilor, cupa româniei, sfert de cupã mondialã, etc.... Când nu e fotbal, e finala eurovision sau alte minuni.

 

Am ales data în funcție de Tony. El vine din Germania, și evenimentul a ieșit foarte bine de fiecare datã când a fost prezent.

 

Înțeleg cã pe 26 vor lipsi mulți chitariști, fani Metallica sau Slayer, dar tind sã mențin data.

Oricum putem sã mai facem o ediție tot vara asta. Nu e ca și cum ar trebui sã fie doar una :)

 

da' parca era vorba sa-i aducem si pe cei din celelalte orase... (threadul de anul trecut) ... sa-i vedem pe boli, art, adriano... ca in jamurile pe care le fac ei pe forum hehe

Bun, bine cã ne-ai adus aminte.

Ideea din thread-ul anterior era sã punem un bilet, iar banii strânși sã meargã la chitariștii care vin din alte orașe.

Am aranjat un poll pentru a vedea întâi dacã ideea are susținãtori sau nu.

Apoi, fiecare ar trebui sã nominalizeze chitariști pe care ar dori sã-i vadã la întâlnire.

Eu zic @art vandalay, @arosulescu, @karpi, @ggg, @adriano și @dgeeko.

Link to comment
Share on other sites

I'm in !!!!!

si anul asta vreau sa cant eu vocal Heaven and Hell dintr-o tonalitate adecvata (anul trecut l-ati pus pe saracul Horica sa cante cu un semiton mai sus ca Dio :) )

Link to comment
Share on other sites

I'm in !!!!!

si anul asta vreau sa cant eu vocal Heaven and Hell dintr-o tonalitate adecvata (anul trecut l-ati pus pe saracul Horica sa cante cu un semiton mai sus ca Dio :) )

Asta n-ar fi o problemã.

Și mai urât din partea noastrã e cã îl punem sã cânte din aceeași tonalitate cu Ozzy :lol:

Link to comment
Share on other sites

chiar asa......wtf IS Ozzy

si m-am grabit sa zic ca I'm in ,si dupa un minut am aflat tot de pe rgc ca in aceeasi zi am cantare in green hours cu trenul de noapte,si sunt slabe sans ca Cyfer sa ma inlocuiasca ,cum a facut-o cand am avut niste grave probleme de familie in Germania ( a se citi ca eram la ski in Austria :) )

Edited by midnight rider
Link to comment
Share on other sites

chiar asa......wtf IS Ozzy

si m-am grabit sa zic ca I'm in ,si dupa un minut am aflat tot de pe rgc ca in aceeasi zi am cantare in green hours cu trenul de noapte,si sunt slabe sans ca Cyfer sa ma inlocuiasca ,cum a facut-o cand am avut niste grave probleme de familie in Germania ( a se citi ca eram la ski in Austria :) )

Eu zic cã te descurci :lol:

Cântarea de la Green Hours e la matineu, adicã ora 8 pm. Se terminã pe la 10.30, pentru cã mai mult nu vã dau voie vecinii.

RGC Summer Jam nu se poate termina înainte de 1 am, așa cã te așteptãm dupã :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ok, din rezultatele parțiale ale sondajului, se înțelege cã oamenii sunt de acord cu un bilet de 10 ron pentru chitariștii veniți din alte orașe.

Aș vrea sã știu dacã mai sunt și alte sugestii de chitariști invitați, pe lângã cei menționați de mine și Ciocãnel.

Totodatã, îi rog pe chitariștii nominalizați pânã acum, sã precizeze dacã sunt interesați și disponibili pentru eveniment.

Link to comment
Share on other sites

Salut fratilor, PRESENT, ma bucur foarte mult ca ati organizat in iunie anul acest, eu imi casatoresc pe 3 iulie dar pe 26 nu am cum sa lipsesc la o intelnire cu atatia prieteni!!

Vin sigur!!! Sper sa fim mai multi sa pot sa cunosc personal baieti pe care i cunosc numai virtual!!

Preferintele mele sunt multe, acuma depinde si de disponibilitate fiecaruia prieten, cateva dintre ei: Arpi, degeeko, Rares, ART, bolly, costantzin, puiu, DMC, Dudu (de altfel o buna baza ritmica baiatul..), twister, arosulescu (neaparat), marius, neuro, lukeblue, stratman, Cosu, Balasa andrei, alexstrat69, cotoi, gram, patoi, caminski, danz, patranescu, Corrado, ciocanel, radu popescu, etc (sa imi fie cu iertare daca uit cateva...si bineinteles Cyfer si Tony (uitasem de fapt stalpi evenimentului )!!!

Eu am lipsit ani trecuti si nu stiu deloc cum functionaza, adica, ce se canta, cum, cover, impro, standard rock blues, etc... mi ar placea ca cyfer sa desvolte subjectu sa stie toata lumea ce sa pregateasca pentru sa nu iasa haos(nu am dubi ca cyfer o fi gandit deja ceva el).

In rest ce sa zic, merci baieti, sunt onorat sa cant langa voi si respect pentru organizatorilor!!

Numai bine, adry!

Ps. Eu pot sa bag la dispositie un head brunetti 60w sau un lonestar 30w si pedalbordu meu pentru prieteni care vin de departe (mai putin chitara, ca este ca o sotie... :) si sunt gelos..) si nu au cum sa care scule. Pentru prieteni care au probleme de bani bag la dispositie 100 ron.

@cyfer: daca pot sa ajut cu ceva sa ma anunti.

numai bine si merci!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Grunt

As veni si eu, dar fara sa cant. Probabil o sa fiu cel mai noob dintre toti de acolo, dar poate prind si eu ceva. :) Sunt de acord sa platesc intrarea, fara nici o problema.

Link to comment
Share on other sites

Salut fratilor, PRESENT, ma bucur foarte mult ca ati organizat in iunie anul acest, eu imi casatoresc pe 3 iulie dar pe 26 nu am cum sa lipsesc la o intelnire cu atatia prieteni!!

Vin sigur!!! Sper sa fim mai multi sa pot sa cunosc personal baieti pe care i cunosc numai virtual!!

Preferintele mele sunt multe, acuma depinde si de disponibilitate fiecaruia prieten, cateva dintre ei: Arpi, degeeko, Rares, ART, bolly, costantzin, puiu, DMC, Dudu (de altfel o buna baza ritmica baiatul..), twister, arosulescu (neaparat), marius, neuro, lukeblue, stratman, Cosu, Balasa andrei, alexstrat69, cotoi, gram, patoi, caminski, danz, patranescu, Corrado, ciocanel, radu popescu, etc (sa imi fie cu iertare daca uit cateva...si bineinteles Cyfer si Tony (uitasem de fapt stalpi evenimentului )!!!

Eu am lipsit ani trecuti si nu stiu deloc cum functionaza, adica, ce se canta, cum, cover, impro, standard rock blues, etc... mi ar placea ca cyfer sa desvolte subjectu sa stie toata lumea ce sa pregateasca pentru sa nu iasa haos(nu am dubi ca cyfer o fi gandit deja ceva el).

In rest ce sa zic, merci baieti, sunt onorat sa cant langa voi si respect pentru organizatorilor!!

Numai bine, adry!

Ps. Eu pot sa bag la dispositie un head brunetti 60w sau un lonestar 30w si pedalbordu meu pentru prieteni care vin de departe (mai putin chitara, ca este ca o sotie... :) si sunt gelos..) si nu au cum sa care scule. Pentru prieteni care au probleme de bani bag la dispositie 100 ron.

@cyfer: daca pot sa ajut cu ceva sa ma anunti.

numai bine si merci!!

Salut Adriano!

Mã bucur mult cã vii la eveniment. Cum îți spuneam și la telefon, sper sã fie pentru tine un fel de balul burlacilor înainte de nuntã :lol:

În ceea ce privește desfãșurarea evenimentului, totul este la liber.

Eu pot cânta (chitarã/voce) cu oricine piesele din repertoriul meu.

Pe mãsurã ce știm cine mai vine la eveniment, putem sã ne facem o idee despre ce se mai poate cânta.

Din experiențã proprie, desfãșurãtorul se face ad-hoc, la fața locului :lol:

Link to comment
Share on other sites

Salutare ,

Sunt foarte onorat sa ma gasesc enumerat aici.Spun PREZENT de pe acum .si ma bucur ca exista

o buna oportunitate de a ne cunoaste mai bine , mai ales ca sunt relativ nou in comunitatea RGC .

Sunt in spiritul lui Adriano iar daca este nevoie de ajutat cu ceva , va rog sa spuneti.

Sa ne vedem cu bine :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Grunt
As veni si eu

 

Din pacate, se pare ca nu imi pot edita post-ul. Nu pot sa vin, am un examen in ziua de 26. Fix un examen la care n-am mers in sesiune din cauza ca n-aveam chef, acum chiar nu pot lipsi. Damn it...

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

În urma nominalizãrii mele aici ºi a mesajului primit din partea lui Cyfer, mã vãd dator sã dau un raspuns.

 

Vã mulțumesc foarte mult pentru gândurile bune.

 

 

Din pãcate sunt in febra tipãririi noului meu manual (care are ca subtitlu "culorile sunetelor" ...sper sã nu mã acuze Cyfer de plagiat :) . Am vãzut cã ºi albumul sãu poartã un nume similar).

 

Mai mult, sunt prins acum ºi cu tabãra de chitarã de la Râmeț care începe pe 4 iulie ºi care necesitã pregãtiri.

 

Nu pot onora invitația din pãcate

 

Dacã vreodatã ajungeți cu acest eveniment la Cluj ºi aveți loc ºi pentru mine, voi rãspunde prezent cu mare plãcere.

 

Mult succes vã doresc ºi toate cele bune.

 

Andrei.

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

Salut Adriano!

Mã bucur mult cã vii la eveniment. Cum îți spuneam și la telefon, sper sã fie pentru tine un fel de balul burlacilor înainte de nuntã :)

În ceea ce privește desfãșurarea evenimentului, totul este la liber.

Eu pot cânta (chitarã/voce) cu oricine piesele din repertoriul meu.

Pe mãsurã ce știm cine mai vine la eveniment, putem sã ne facem o idee despre ce se mai poate cânta.

Din experiențã proprie, desfãșurãtorul se face ad-hoc, la fața locului :lol:

 

vin si eu cu lipsticku pentru un JLH

 

let Ciocanel boogie-woogie

Link to comment
Share on other sites

Guest Big Tree

Prost ati ales momentul , 28 incepe bac`ul , as fi venit cu cea mai mare placere cu un tovaras , ne-am gandit de anul trecut ca prima aparitie pe o scena sa fie aici la Summer Jam... :)

Oricum nu ati pierdut nimica daca nu venim sa ne sustineti in primul repertoriu live pe o scena.

Ar fi fost frumos...

Mult Respect si distractie placuta !

Link to comment
Share on other sites

Guest radubv
Salut!

 

RGC Summer Jam a ajuns în 2010 la ediția a IV-a.

Întâlnirea va avea loc la Big Mamou, sâmbãtã, 26 iunie 2010, ora 21.

 

 

Intrare evident liberã.

 

PS: la eveniment va fi prezent și Tony Dijmãrescu :)

 

 

 

 

Si eu vin dar sunt din Brasov si e prima data cand vin, va fi o scena? sunt scule acolo? cum se ajunge acolo?

Link to comment
Share on other sites

Si eu vin dar sunt din Brasov si e prima data cand vin, va fi o scena? sunt scule acolo? cum se ajunge acolo?
Harta: http://www.bing.com/maps/?v=2&encType=...Big%20Mamou____ (pentru o vedere mai buna folositi Bird's Eye view)

Clubul este pe pe partea opusa tribunalului Bucuresti , in drumul catre Piata Natiunilor Unite.

La 2 minute de club e statia de metrou P-ta Unirii 2.

da, e o scenã, mai sunt amplificatoare de instrument, tobe, monitoare, PA.

 

pai dupa ce se termina festivalul vin si eu .. sper ca nu terminati la 11:30 :) ... eh macar bem o bere

nu se terminã pânã la 11:30, stai liniºtit.

 

Sper sa avem loc toti sincer, se pare ca o sa fie foarte multa lume.

ne descurcãm noi cumva :lol:

Link to comment
Share on other sites

Halatul rãmâne 10 RON, conform votului?

Din discuțiile de pânã acum cu cei nominalizați, înțeleg cã doar @Toni, @Ggg și @Adriano vin din afara Bucureștiului, iar ei nu doresc bani din bilete pentru acoperirea transportului. Așa cã, dacã nu se schimbã nimic pânã vineri, intrarea va fi liberã.

 

Cred ca o sa vin si eu cu domnisorica din avatar. Exista vreo sansa sa fie vreo clapa pe acolo? :)

Pânã acum nu s-a anunțat niciun clãpar. Acolo nu este clapã.

Link to comment
Share on other sites

Din discuțiile de pânã acum cu cei nominalizați, înțeleg cã doar @Toni, @Ggg și @Adriano vin din afara Bucureștiului, iar ei nu doresc bani din bilete pentru acoperirea transportului. Așa cã, dacã nu se schimbã nimic pânã vineri, intrarea va fi liberã.

 

 

Pânã acum nu s-a anunțat niciun clãpar. Acolo nu este clapã.

 

Multumesc pentru nominalizare ma simt onorat .

 

Din pacate nu pot sa vin deoarece am cantare Sambata seara cu Liviu Butoi .

 

26 - 27 iunie a III-a ediție a festivalului ACCESART in Piata Unirii seara de la ora 21 in fata la Papillon

 

http://danbotoman.blogspot.com/2010/06/26-...stivalului.html

 

Dar sper din toata inima ca ne mai intalnim si cu alte ocazii viitoare .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.