www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

O Problema Veche De Cand Lumea


Geiger
 Share

Recommended Posts

Faceti abstractie de faptul ca este 1 Aprilie.. treaba este cat se poate de serioasa si as prefera sa nu ma trezesc luat la misto.

 

Am o mare dilema.. ieri au sunat la usa mea niste tigani cu niste bilete in mana.. mi-au inspectat usa.. nu eram acasa, dar mama mi-a spus ca nu a raspuns ca sa vada daca este vreun pericol.. surpriza: indivizii se uitau pe vizor, la usa, unul la altul.. apoi au urcat scarile si au discutat sus ceva.. Eu nu sunt rasist, si sunt ferm convins ca erau cu colindul la sfarsitul lui martie..

Din experienta proprie, va spun ca se vor intoarce.. am mai patit-o acum 6 ani.. eu in casa si el la usa sunand de mama focului si apasand pe clanta.. eram copil, nu aveam vocea groasa... stateam sa vad ce vrea.. cand am vazut ca il cheama pe amicul lui de la etajul de deasupra, am raspuns.. a intrebat de o familie care nu exista in bloc si a plecat.. s-a intors peste 6 zile facand la fel.. a intrebat de familia aia si de atunci dus a fost..

 

Acum, pare-se ca o voi pati iarasi. Are cineva idee ce este de facut? (Un om nu poate fi omorat cu curent electric numai pt ca a pus mana pe clanta.. poate daca baga si surubul in yala.. dar daca se pune cu ranga.. mai greu) Tocmai am aflat aseara ca la 300 de metri de blocul meu, s-au dat 2 spargeri in plina zi la 2 apartamente.. au lasat un amarat de pensionar fara pensie si fara usa...

 

Nu am chestii de valoare in casa, dar mie imi este de sculele mele, ca atat am pe lumea asta..

Are cineva idee ce se poate face intr-o astfel de situatie?

REPET! Este cat se poate de serios ce va spun..

 

Multumesc!

Edited by Geiger
Link to comment
Share on other sites

solutia pt tine se cheama 955politie, sau 0723 435 *** pt cap in gura, lanturi etc...acu p bune, ce treaba are forumu cu securitatea indivizilor sau cu chestii ce tin de politie?!...macar dc era la desert intelegeam...anyway, e urata faza si sper sa n-ai probleme da cel mai bine pui mana si zici si la politie ce ai scris aici... :)

 

rectific...cred ca e 112 numar unic pt urgente & stuff like that

Edited by ilun
Link to comment
Share on other sites

Draga ilun.. daca ti-ar bate cra-crau' la usa, te asigur ca te-ai teme pt instrumentele tale..

Politie de proximitate? sa fim serosi.. eram in troleibuz si faceau 2 boschetari scandal.. miroseau ingrozitor si s-a deranjat un baiat sa ii dea jos, ca gaborul de proximitate care era de faţa avea o rupere de p..

usa de metal de metal.. dar aia cred ca ii atrage.. interfon nu o sa am niciodata se pare..

Link to comment
Share on other sites

Am avut de curind o experienta neplacuta de genul asta la o cunostinta de a mea. N-au reusit sa intre, dar au facut varza broasca si o parte din usa de metal. Am chemat pe un meserias si ne-a explicat care e treaba. Usa de metal nu prea ajuta la nimic. Nu usile se sparg, ci broastele. Care marea lor majoritate sint extrem de usor de distrus. Ca sa stai linistit cumpara-ti o incuietoare cu un shield f bun, care sa nu aiba aparent nici un surub, etc. Astfel incit sa nu se poate ajunge la butuc. Un set f bun te duce pe la 10-15 mil. Hotii meseriasi stiu f bine la ce sa se bage si la ce nu. Cind vad asa ceva, mai ales daca ai si o a doua incuietoare, sint sanse f mici sa incerce cineva sa o forteze.

Link to comment
Share on other sites

Guest BigMac

Hauleu mancavash.. togma aicea pa forumu nostru de romales complotati la genocide! Sa moara bulibasha in pujcarie daca vream noi sa ciordim!! :) :)

Link to comment
Share on other sites

eu stau la parter,intr-un bloc(garsoniera) unde s-au tot dat spargeri ziua-noaptea,fara gratii la geam-balcon.

nu m-a vizitat nici dracu',poate si pentru ca geamurile exterioare la balcon arata de parca sunt in renovare(rezonabil totusi :) ).Le-am lasat intentionat(strategii anti-mangleala) asa.le spala ploaia ca eu nu ma ating de ele.

la bucatarie am gratii,dar tot asa,lasate in paragina,ruginite,geamul curatel,dar rama si tocul ,vai mama lor ,la exterior.

vazut din afara probabil omu' manglitor isi spune "Haoleu cum or fi traind si aia,ce-o (n-o)fi la ei in casa.... :) )

daca nu te intereszeaza imaginea exterioara(sic),poate e o solutie.

Edited by stelica
Link to comment
Share on other sites

Ofer suport si sprijin pentru situatii de genul acesta. Te primesc in sala noastra care este asigurata cu toate sculele tale timp de o luna, gratis. Restul il discutam face to face.

Uite un telefon in caz de necaz:

0722.414.972 Andrei

Esti un lup tanar care te-ai alaturat noua, intr-o situatie total aberanta pentru noi.

Si gata... se rezolva!

Link to comment
Share on other sites

Ofer suport si sprijin pentru situatii de genul acesta. Te primesc in sala noastra care este asigurata cu toate sculele tale timp de o luna, gratis. Restul il discutam face to face.

Uite un telefon in caz de necaz:

0722.414.972 Andrei

Esti un lup tanar care te-ai alaturat noua, intr-o situatie total aberanta pentru noi.

Si gata... se rezolva!

FELICITARI...!!!

Link to comment
Share on other sites

Le multumesc tuturor celor care au incercat sa ma ajute intr-un fel sau altul :)

Andrei (poate chiar Vurtejanu), iti multumesc ca te-ai oferit sa ma ajuti! Saptamana viitoare stau acasa si invat ca este sesiune. Voi vedea daca mai am vizite de genul asta si daca am un motiv intr-adevar puternic, voi prinde mana pe care mi-ai intins-o.

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Le multumesc tuturor celor care au incercat sa ma ajute intr-un fel sau altul :)

Andrei (poate chiar Vurtejanu), iti multumesc ca te-ai oferit sa ma ajuti! Saptamana viitoare stau acasa si invat ca este sesiune. Voi vedea daca mai am vizite de genul asta si daca am un motiv intr-adevar puternic, voi prinde mana pe care mi-ai intins-o.

Multumesc!

 

 

Suntem langa tine Lupule.

Stai bland! Nu trebuie multumiri.

Pacea sa te insoteasca!

Link to comment
Share on other sites

Geiger , am gasit o solutie pentru problema ta, va parea putin hazlie insa cred ca e foarte eficace.Trebuie sa gasesti un prieten cu un caine mai mare , pe care sa il puna sa latre puternic iar tu sa il inregistrezi , pui latraturile pe pc le editezi , cresti volumul, daca nu latra destul faci niste loop-uri astfel incat sa obtii vreo 2 minute de latrat. cand mai vin baietzii la usa baga cd-ul la maxim , vor crede ca ai caine periculos si vor marca apartamentul ca impenetrabil si s-ar putea sa ii anunte si pe ceilati din tribul lor .Succes!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.