www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ziua Chitarelor 2


Guest zzz
 Share

Recommended Posts

  • Replies 185
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Nihilistul
Aveam o idee nostima. Cum ar fi daca mi-as lua ibanezul meu de 7 milioane si l-as ruga pe maestrul Batio sa imi da un autograf pe el? :) A mai incercat cineva asa ceva? Cu ce ar trebui sa imi dea autograful ca sa nu se stearga cand o sa curat chitara?

 

Am luat io de la Vai. Marker permanent si roaga-l si tu sa semneze ori in spatele headstockului, ori intr-o alta zona pe care n-o atingi prea mult.

Link to comment
Share on other sites

Am luat io de la Vai. Marker permanent si roaga-l si tu sa semneze ori in spatele headstockului, ori intr-o alta zona pe care n-o atingi prea mult.

 

Prima data m-am gandit si eu la marker, dar mi-e teama ca pe finish-ul lucios al chitarei nu prea o sa se vada sau o sa se stearga. Partea proasta e ca nu prea pot sa fac experimente. Esti sigur ca merge pe orice finish marker-ul? Caci ar fi cam aiurea sa iau o pensula si sa il rog sa imi picteze ceva :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Nihilistul
Prima data m-am gandit si eu la marker, dar mi-e teama ca pe finish-ul lucios al chitarei nu prea o sa se vada sau o sa se stearga. Partea proasta e ca nu prea pot sa fac experimente. Esti sigur ca merge pe orice finish marker-ul? Caci ar fi cam aiurea sa iau o pensula si sa il rog sa imi picteze ceva :)

 

 

Daca chitara ta e neagra, n-o sa se vada. Daca e alba, ma-ndoiesc c-o sa se ia, da' daca ai vreo indoiala poti sa dai un punct de test pe spatele chitarei si vezi daca se ia. Io l-am luat pe spatele headstockului, unde iti recomand si tie sa-l iei.

Da' daca vrei sa fii al' mai bengos dintre chitaristi, ia matale frumusel un cui nervos (foarte ascutit la varf) si pune-l sa semneze cu el, unde ai chef.

Link to comment
Share on other sites

Guest Corraxe
mai sunt locuri? de-abia acum am realizat ca nu am ce face in ziua aia si m-am inscris pe site :)

 

 

am reusit sa pun scaunse extra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! deci daca cineva vrea sa vina sa faca rezervare dar repede!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest GuitarShop

Cu ocazia participarii la Ziua Chitarelor 2, Michael Angelo Batio va canta pe 2 chitare DEAN puse la dispozitia sa de catre GuitarShop.

Chitaristul va semna cele doua instrumente (Dean MAB1 Lazer & MAB2 "Aviator") si va fii prezent la GuitarShop Bucuresti vineri, 9 aprilie, intre orele 14:00-15:00, pentru o intalnire cu fanii sai!

Link to comment
Share on other sites

Foarte tare! Abia astept sa-i ascult pe cei din concurs, in special pe Claudiu si pe Marius. Felicitari inca o data tuturor celor care s-au inscris. Poate data viitoare ma bag si eu... :)

Edited by alec
Link to comment
Share on other sites

Guest Steven

Daca peste oameni din Iasi tot nu am dat, imi poate macar recomanda cineva some places to spend the night (hotels/bars/etc.)? :)

 

L.E. Ar putea fi postat programul pentru ziua de maine? Macar orientativ...

Edited by Steven
Link to comment
Share on other sites

Daca peste oameni din Iasi tot nu am dat, imi poate macar recomanda cineva some places to spend the night (hotels/bars/etc.)? :)

 

L.E. Ar putea fi postat programul pentru ziua de maine? Macar orientativ...

incearca la http://www.hotelcarpatibucuresti.ro/index.php-s=6.htm

 

 

as dori si eu un program daca se poate

Link to comment
Share on other sites

@ Steven - daca ramai pana maine, mai este un eveniment dedicat chitaristilor, #mozartrockstweetmeet, la Gyuri's Pub - e de la ora 12:00.

http://www.lectii-de-chitara.ro/2010/04/pr...u-mozart-rocks/

 

@ Cursedone din cate imi aduc aminte, data trecuta ne-a dat Corrado programele la intrare. In principiu master classes sunt dimineata, e o pauza putin dupa pranz, apoi concursul, concertele si apoi The Big Jam Session :) Poate va fi si azi un desfasurator similar, nu stiu sigur.

 

@ Musaro Adriano de ce nu? :) Ne vedem pe acolo.

Link to comment
Share on other sites

Guest Nihilistul

Bestial, baieti! Bestial!

 

Chitaristi buni cu totii, material de calitate. Jam-ul de la final a fost o chestie improvizata rapid, da' am fost atat de bucuros de piesa (Little Wing), incat am trecut cu vederea c-a fost o mare galagie.

Atmosfera misto, locatie perfecta pentru un astfel de eveniment.

 

Lectiile, n-au fost chiar niste lectii, ci mai mult niste sfaturi sincere de la niste oameni care au ajuns sa-si castige existenta facand ceea ce le place, chiar daca n-au vile, limuzine si sute de femei atarnand in juru' lor.

 

 

Bravo, baieti!

Link to comment
Share on other sites

O zi de neuitat cu siguranta. Sunt surprins sincer ca a putut iesi ceva de genul asta la noi, nu am fost la editia trecuta ce e drept.

 

Chitaristii geniali ce pot sa spun, eu personal nu am inghitit asa de usor muzica lui Richard Hallebeek dar asta e probabil problema mea, in rest ce sa zic niste tipi super de treaba si muzicieni desavarsiti.

La fel si chitaristii care au participat la concurs toti merita felicitati, mie cel putin mi-au atras la fel de mult atentia cat si Andy Timmons si restul.

 

Sa vedem acum cine vine la Ziua Chitarelor 3!

Multumiri lui Corrado si echipei care a facut posibila aceasta zi pentru efortul super uman pe care cu siguranta l-au depus.

Link to comment
Share on other sites

Mii de multumiri lui Corrado pt event! Sa ne vedem cu totii cu bine la ZC3 si mai departe! :)

 

@Denn : Hallebeek e tata lor dar trebuie 2 editii de ZC ca sa te prinzi. :)

Si Brett Garsed vulpoi batran. Mi-a placut la nebunie. Cum mi-a placut si Jopi data trecuta, asa mai discret un pic in stil.

Edited by gadjo
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.