www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Van Halen - Mean Streat


Guest Angusica
 Share

Recommended Posts

Guest Angusica

Salut! 

 

 

 

 

M-am tot uitat si eu pe forum la "Cantecele noaste" si...am zis sa fac si eu!

 

Melodia este de la Van Halen care se numeste Mean Streat.

 

Sper sa va placa  :) 

 

 

 

 

Bafta!

Angus___Mean_Streat.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest Angusica
Felicitari!

Ar fi fost frumos sa te bagi la duel :)

 

 

 

 

Multumesc!! Bai...daca am timp da :) o sa ma bag cu mare placere.

 

Thanks again!

Link to comment
Share on other sites

Guest Angusica
imi permit sa spun ca acest clip seamana izbitor de mult cu cel al lui Kent Carlevi. Kent este o legenda a youtube-ului, caruia tocmai am aflat ca i s-a suspendat contul. daca clipul e intradevar al tau, JOS PALARIA!

 

 

Kent Carlevi?

Nu prea stiu cine-i el, dar o sa ma interesez daca zici ca seamana izbitor de mult :) 

Eu am cantat toata chestia asta,si ca sa lungesc treaba,am bagat niste improvizatii la inceput si dupa aia am intrat in intro acestei melodiei.

 

 

Salut! Si mersi ca ai ascultat aceasta melodie

Link to comment
Share on other sites

doar atat am gasit. majoritatea clipurilor erau video, postate pe youtube. printre ele si mean streets. dar contul i-a fost suspendat, desi nu inteleg de ce. tipul canta atat de bine, de exact, si are un ton identic cu cel al lui evh, incat multa lume a spus ca este chiar eddie :)

 

asculta un pic top of the world

http://hem.bredband.net/kentcarlevi/

 

http://www.nme.com/awards/video/id/dl0FB91.../search/carlevi

 

http://www.clipser.com/search.php?search=carlevi

 

din pacate fix meanstreets nu il mai gasesc

Edited by barbarossa
Link to comment
Share on other sites

Guest Angusica
Foarte tare frate.Ce scule ai folosit? :lol:

 

Am folosit un Jackson JS30 din 2000 (nu mai gasesti la vanzare:) ) n-am doze active pe chitara , sunt dozele ei din fabrica dar suna super super super super super bine! Amp VOX AD15VT-XL am bagat pe modern si cu chorus :) si...voila ai sunetul lui EVH aproximativ...daca ai si un Music Man suna identic :)

 

Si am folosit webcamu in forma de ursulet :)) ca sa inregistrez.

 

O sa mai caut melodii mai vechi (daca le mai gasesc) prin calculator si o sa le postez.

 

Bafta! Am ascultat melodiile tale, foarte misto! O sa pun si eu cateva cu AC/DC ;)

 

Bravo ba anguse, ai lasat rgc-ul cu gura cascata. Poate mai iesim si noi cand se face vremea frumoasa. In caz ca nu te-ai prins, Riccardo alias tzotzo aici :lol:

 

Ma, tu ce cauti pe RGC? :lol:) Mersi,mersi esti un scump. Te-am pupat

Link to comment
Share on other sites

Te-ai dat de gol.Aia nu e nici pe departe inregistrare facuta cu un microfon dintr-un web cam si nu bag mana in foc, dar nici dintr-un Vox AD nu scoti un asemenea sound.Parerea mea e ca vrei sa ne tragi pe sfoara.Daca ai cantat tu, felicitari, esti unul dintre cei mai buni chitaristi de pe aici si chiar m-as bucura daca tu esti cel care canta acolo. :)

 

L.E:Am urmarit si eu clipurile postate de barbarossa si soundul tau seamana izbitor cu cel al lui Kent Carlevi.

Edited by slash93
Link to comment
Share on other sites

Guest Valy18

Va garantez eu ca el e:)) Bravo Angusica.... nu ne mai ajunge cantatul cu chitara la spate in MusicAmp a? :))

GO GO GO

Fa furori....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Daca era asa cum spui nu se preta la o asemenea porcarie.

Astfel de gesturi ar trebui penalizate serios de catre admini.

 

P.S.Canta foarte bine Kent Carlevi.Nu este niciun dubiu ca ar fi altcineva in afara de Kent in inregistrarea postata aici.

 

Da-ți-i o ºansã omului.. Puneți-l la o proba ! Poate chiar e Slash cu Santana la un loc ... :)
Link to comment
Share on other sites

Daca era asa cum spui nu se preta la o asemenea porcarie.

Astfel de gesturi ar trebui penalizate serios de catre admini.

 

P.S.Canta foarte bine Kent Carlevi.Nu este niciun dubiu ca ar fi altcineva in afara de Kent in inregistrarea postata aici.

 

Asta-i ca ºi faza aia cu Horia Ivanovici ºi "stelistul" nemulțumit.

Da' io totuºi zic sã mai posteze o înregistrare.

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

:)) Cata chin doar ca sa se arate ca nu e interpretat de el. Sincer, la cum il stiu eu pe tip, e un fleac fata de ce l-am vazut eu facand si nici nu e genul care sa aibe nevoie sa posteze inregistrarile altora. Aruncati un ochi aici inainte sa aruncati cu pietre
. Tipul de aici e cel cu bluza rosie :)

 

Iar tu te crezi probabil avocatul lui si consideri ca ar merita felicitari...Apar pe aici tot mai multi copii teribili care in loc sa se puna pe cantat, polueaza forumul cu nazbatiile lor :)

Link to comment
Share on other sites

chiar nu a fost chin. a fost foarte usor pt ca sunt fan kent carlevi de mult timp.mai greu a fost ca i-au suspendat contul. dar intamplator zilele trecute am vrut sa-i ascult iar melodiile, si BINGO. VH e material de studiu pt mine de peste 10 ani, iar piesa asta e una dintre preferatele mele.

am si postat link catre contul lui kent carlevi de cateva ori. tonul lui e inconfundabil, pt ca se aseamana foarte mult cu cel original al lui evh. asta l-a dat de gol pe amicul tau. dar mai mult decat asta, a fost modul de interpretare a primelor masuri de slap tapping, care este aparte, nu e ca originalul, si doar carlevi l-a cantat asa. stiu asta pt ca si eu am studiat melodia si cunosc toate metodele de abordare a acestei parti, care este foarte grea. iar apoi l-a dat de gol faptul ca a redus volumul inainte de partea finala. plus partea cu metoda de inregistrare lol

asa ca sincer, oricat de megastar ar fi amicul tau, este JENANT ca a postat asta sustinand ca e a lui. no offence

Link to comment
Share on other sites

None taken. Nu i-am luat apararea pentru ca sunt avocatul lui, ci pentru ca imi este amic, pe alocuri chiar mentor si o sursa de inspiratie. Prima data l-am auzit cantand cand abia stiam cateva acorduri si de atunci a ramas idolul meu in materie de chitara. Imi este foarte greu sa mi-l imaginez postand melodia altuia si sa si-o insuseasca. Poate o sa isi faca timp sa se filmeze :)

 

chiar nu a fost chin. a fost foarte usor pt ca sunt fan kent carlevi de mult timp.mai greu a fost ca i-au suspendat contul. dar intamplator zilele trecute am vrut sa-i ascult iar melodiile, si BINGO. VH e material de studiu pt mine de peste 10 ani, iar piesa asta e una dintre preferatele mele.

am si postat link catre contul lui kent carlevi de cateva ori. tonul lui e inconfundabil, pt ca se aseamana foarte mult cu cel original al lui evh. asta l-a dat de gol pe amicul tau. dar mai mult decat asta, a fost modul de interpretare a primelor masuri de slap tapping, care este aparte, nu e ca originalul, si doar carlevi l-a cantat asa. stiu asta pt ca si eu am studiat melodia si cunosc toate metodele de abordare a acestei parti, care este foarte grea. iar apoi l-a dat de gol faptul ca a redus volumul inainte de partea finala. plus partea cu metoda de inregistrare lol

asa ca sincer, oricat de megastar ar fi amicul tau, este JENANT ca a postat asta sustinand ca e a lui. no offence

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.