www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Homemade Guitar


hemmy
 Share

Recommended Posts

Arata foarte bine, da totusi ce e manivela aia?

e bratul de la tremollo ,l-am luat de la un reghin vechi e un tremollo de tip fender jazzmaster are sub placa un arc prins de sistemul de prindere corzilor nu e foarte in tune ca un sistem de strat sau un floyd dar bine setat i-am schimbat arcul poate oferii ceva vibrato plus ca se potrivea cu tema

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

I-am urat sa cante sanatos la ea, si chiar daca nu este 'cea mai cea' (asta te-o fi bagat in ceata) chitara, sa se bucure de ea si sa invete din ceea ce a facut. Adica cand a mesterit la ea a invatat cate ceva si acuma stie un pic mai mult decat stia cand s-a apucat de constructia chitarii. Si ca (asta se subintelegea, era ca schepsis, asa, trebuia sa se prinda) data viitoare cand s-o mai apuca de scrijelit lemne o sa incerce sa evite anumite prostii pe care le-a facut. SI sa mai faca si altele (ca doar nu ti le-o vinde tie, le face pentru el, asa ca are voie. Sper.)

Si pickguardul ala e naspa rau. Dar asta nu i-am mai spus-o, ca sa nu-l dezamagesc.

Edited by Nenea Rau
Link to comment
Share on other sites

Frumos

 

Mai vin si eu cu observatii estetice :

 

 

 

 

 

 

cu placa rosie mi se pare cea mai interesanta combinatie intamplator am plastic si rosu, negru, alb, transparent am mai vazut un strat rosu cu pickguardul placat cu folie din cupru corodat si arata fain ideea e ca am sa mai schimb cand ma plictisesc de ceva multumesc tuturor

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.