www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Spiceurile


Alin N
 Share

Recommended Posts

am o intrebare intrebatoare care ma framanta de ceva timp incoace.

cand iti faci analize de sange pentru diverse panarame, medicul poate vedea daca ai fumat spiceuri?

 

intreb pentru ca ar urma sa imi fac si nu a trecut nici o luna si cateva persoane mi-au spus ca nu se mai vede dupa cateva luni si ca au patit sa isi faca analize si sa iasa ca au fumat.

Link to comment
Share on other sites

problema e ca vor afla toate rudele si deocamdata am doar 17 ani [si aia neimpliniti].

 

Stai ma linistit, dispare substanta din sange foarte repede, oricum difera timpul pentru fiecare substanta in parte, la x se duce cel mai repede, la maria in 48-72 ore iar la coco.....asta ramana ceva mai mult timp.

Daca a tecut o luna nu mai ai probleme, esti ca ''nou''.

Link to comment
Share on other sites

:)

Luati fratilor pe bune, ca va distrugeti ficatul cu ''legalele'' alea.

 

 

De acord...de la spice vezi musculite, un avion care apare si dispare si pe Harap Alb...dar puti dupa aia a slanina prajita si te doare capul si burta. Concluzie...nu fumati spice! Oricum la analiza din cate stiu si tigarile normale se vad, deci probabil si spice-urile.

Link to comment
Share on other sites

:) vrei sa stii, ca sa nu afle mama?

 

 

 

De acord...de la spice vezi musculite, un avion care apare si dispare si pe Harap Alb...dar puti dupa aia a slanina prajita si te doare capul si burta. Concluzie...nu fumati spice! Oricum la analiza din cate stiu si tigarile normale se vad, deci probabil si spice-urile.

 

Daca il vezi pe Harap Alb...nu mai fumez...daca era Ileana Cosanzeana :)

Link to comment
Share on other sites

Nicotina nu se descopera la niste analize normale...poti doar sa "speculezi". Se folosesc investigatii speciale pt asta si oricum nicotina se afla in sange nefumator sau fumator. Asta din cate stiu eu.

La "spiceuri" cred ca-i asemanator.

Link to comment
Share on other sites

Nici o forma de exces nu e sanatoasa, si sincer nu pot intelege de ce ai fuma cate un joint pe zi (si asta o spun in calitate de fan al plantelor "ajutatoare").

 

Dar nici atitudinea asta inchizitoare, gen "tineretul asta drogat care nu stie ce face" nu prea o pricep.

Daca as zice ca beau o bere in fiecare zi, mi-ai tine si mie o morala ?

Si daca nu, de ce ?

Link to comment
Share on other sites

Deocamdatã...

 

Am 21 de ani si nu am fost in viata mea la spital, doar in vizita la alti, mi-am facut analizele, sunt complet sanatos

 

Ca raspuns, ce sa spun...fiecare face ce vrea cu viata lui, daca tu nu vrei sa bag chesti de genul, nu te pune nimeni.

Eu unul daca vreau pip.

Fiecare face ce vrea.

 

Bag fiindca imi place e o senzatie ok, mai ales daca fumezi cu prieteni.

Link to comment
Share on other sites

Ca raspuns, ce sa spun...fiecare face ce vrea cu viata lui, daca tu nu vrei sa bag chesti de genul, nu te pune nimeni.

Fiecare face ce vrea.

 

Bag fiindca imi place e o senzatie ok, mai ales daca fumezi cu prieteni.

 

+1

 

Atata timp cat nu va afecteaza si pe voi...de ce comentati ce fac altii cu viata lor? :)

Link to comment
Share on other sites

Nici o forma de exces nu e sanatoasa, si sincer nu pot intelege de ce ai fuma cate un joint pe zi (si asta o spun in calitate de fan al plantelor "ajutatoare").

 

Dar nici atitudinea asta inchizitoare, gen "tineretul asta drogat care nu stie ce face" nu prea o pricep.

Daca as zice ca beau o bere in fiecare zi, mi-ai tine si mie o morala ?

Si daca nu, de ce ?

Ți s-a pãrut cã fac moralã cuiva? M-a interesat doar motivația unui tânãr de 21 de ani de a consuma zilnic ierburi.

Link to comment
Share on other sites

Cateodata ma simt asa de batran...niciodata nu am priceput care e faza cu spice-urile, cu tigarile si cu alcoolul( in exces) .

 

Poate e mai bine ca nu am aflat si nici nu sunt deloc curios . Si da, am 17 ani :)

 

Nu ai pierdut mare chestie. Probabil ca ai prieteni care stiu sa se distreze fara alcool, bautara si ierburi, ca mine :)

Link to comment
Share on other sites

din cate stiu eu spice-urile nu contin THC, asa nu o sa se vada nimic la analiza..daca ai mai bagat si o maria adevarata aici va fi o problema...

P.S. Daca tot cumperi d'astea, cumpara chocolate(iefin si bun), gold si diamond(asta e pentru veterani).Am auzit ca prafurile sunt bune dar afecteaza ingrozitor memoraia(nu am incercat).

...dar asta e singura ta placere?...cum zicea Mihaela Radulescu...mai bine lasa-le...nu vreau sa iti tin predica, scz..

Edited by Iorgu Mihai
Link to comment
Share on other sites

N-o sa ti depisteze nimeni nimic in sange la niste analize normale. Exista analize/teste speciale pt asa ceva pe care le platesti/ le faci gratuit/ cu forta :)

Edited by Coffee
Link to comment
Share on other sites

Orice raspuns as da, oricum vei comenta naspa ca asa fac toti de obicei, asa ca bag 1 joint pe zi fiindca pot, si nu dau nici-un bani pe ele.

Si da, sunt complet sanatos.

 

LE: fiecare pipa ce vrea.

Mai bine un pachet de Dunhill la 9 lei 50, decat un joint moka zilnic...dupaia vrei ceva mai tare si devii un junkie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.