www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

O Da :d


Lovele
 Share

Recommended Posts

In final mult asteptata chitara electrica :) Multumesc celora care m-ati ajutat sa aleg una buna, multumesc in special lui Tase care mi-a recomandat ampu de cube 15 (chiar ca pot trezi jumatate de bloc :) ).

Si in final ce melodii misto stiti pe care as putea sa le invat pe elctrica :D Tocmai am bagat highway to hell la full credeam ca o sa crapa peretii :)

p1010729h.jpg

 

Edited by Lovele
Link to comment
Share on other sites

o ....man si eu vreau sa imi iau chitara asta si amp asta de mult timp .... ca sa nu crezi ca te-am copiat poti sa te uiti ca am un post la "despre chitara" unde intrebam daca se merita sa iau sss sau hss si am ramas ca hss ...

 

cum suna chitara?

 

cat te-a costat?

 

11 milioane ii chitara cu ampu stiu sigur ca si eu vreau sa imi iau exact chitara asta si ampu de vre-o luna :)

Edited by bart
Link to comment
Share on other sites

Schimba-i corzile, alea din fabrica sunt cam ... sarme. S-o stapanesti sanatos :)

 

PS: DISTORSIE, mai corect DISTORSIUNE, mama ei de ortografi.

Link to comment
Share on other sites

Guest deagle_alin

Se poate canta si metal pe ea ? Inca nu m-am hotarat intre Epiphone Les Paul Special II si Squier Fat Strat.

Edited by deagle_alin
Link to comment
Share on other sites

nu ne faci o dedicatie sa auzim si noi cum suna?

daca poti sa faci unplugged,te rog, sa vad ce poate fara roland ca (virgula) cu roland am vazut destule coveruri pe "utube"

Link to comment
Share on other sites

lasa ce se poate abtine de la spartul geamurilor 2 minute pana da un record ...

p.s ce nu mai intri ma lovele te-o ametit chitara ....:)

Edited by bart
Link to comment
Share on other sites

Chitara si ampu e 1150 de lei si cu tot cu curea, strap lock si tot felu de chestii am cheltuit 1230 de lei dar a meritat din plin.

davin: Ia-ti mai bine HSS. Cand bag disortia si cant cu humbuckeru suna ca bestia, cand bag disortia cu single coil nu suna la fel.

si single coil pe distors suna bine... dar cateodata bazaie...daca stii cum sa folosesti dozele suna uneori mai bine decat un hubucker :)

Link to comment
Share on other sites

Sunt bune squierurile astea ? pana in 10 mil ? am auzit ca nu-s chiar asa stralucite... eu am pus pana pe un affinity .. sau ce model o mai fi .. oricum pana in 7 mil... si parca era de "jucarie"... nu stiu , eu as recomanda mai degraba un Epiphone Les Paul Special II sau un Jackson. (no offense... e parerea mea .. :))

Link to comment
Share on other sites

Sunt bune squierurile astea ? pana in 10 mil ? am auzit ca nu-s chiar asa stralucite... eu am pus pana pe un affinity .. sau ce model o mai fi .. oricum pana in 7 mil... si parca era de "jucarie"... nu stiu , eu as recomanda mai degraba un Epiphone Les Paul Special II sau un Jackson. (no offense... e parerea mea .. :) )

 

 

ohohoho, o sa rizi, da' eu am luat un nenorocit de squier bullet... ma asteptam sa fie o catastrofa. ei bine, n-a fost asa. e o chitara simpatica, iar la banii aia n-ai cum sa gresesti.

 

bullet are grifu' dintr-o singura bucata de lemn... toate chitarele epiphone au grifu' din trei bucati de lemn. Squier FTW! :)))

Link to comment
Share on other sites

ohohoho, o sa rizi, da' eu am luat un nenorocit de squier bullet... ma asteptam sa fie o catastrofa. ei bine, n-a fost asa. e o chitara simpatica, iar la banii aia n-ai cum sa gresesti.

 

bullet are grifu' dintr-o singura bucata de lemn... toate chitarele epiphone au grifu' din trei bucati de lemn. Squier FTW! :)))

 

Nu stiu eu nu am folosit Squier si nici nu-mi trece prin cap sa-mi iau, mai bine un Jackson, Ibanez..., na depinde si ce gen vrea omu` sa abordeze.(e parerea mea)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.