www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Korn Fara "head"


Cosu
 Share

Recommended Posts

Guest Pheno

Mamaa, grav rocker insetat de sange se inoarce la Dumnezeu, asta da stire. Cred ca de acu o sa scoata numai piese pe chitara clasica cu corzi de nylon :)

Link to comment
Share on other sites

Ma dar voi sunteti culmea. :)

Korn are respectul meu pentru sunetul inconfundabil . Pot sa recunosc o melodie korn din 500 desi nu sunt fan si daca am ascultat un album cap coada de la ei e mult.

Sunt o trupa bine promovata si prin urmare unii reactioneaza ca si cum cineva le-a zgariat creierul cu un cui cand aud "Korn". Fiti ba si voi mai toleranti :)

Link to comment
Share on other sites

Ma dar voi sunteti culmea. :)

Korn are respectul meu pentru sunetul inconfundabil . Pot sa recunosc o melodie korn din 500 desi nu sunt fan si daca am ascultat un album cap coada de la ei e mult.

Sunt o trupa bine promovata si prin urmare unii reactioneaza ca si cum cineva le-a zgariat creierul cu un cui cand aud "Korn". Fiti ba si voi mai toleranti :)

 

Pei, mie tocmai asta nu-mi place la ei ! Sunt mult prea promovati, si canta super naspa (parerea mea). Sunt exact ca marilyn manson sau linkin park (< acum cativa ani). wtf, astea sunt formatii ? Ce sa mai vorbim de Limp Bizkit...

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea
Sunt mult prea promovati, si canta super naspa (parerea mea). Sunt exact ca marilyn manson sau linkin park (< acum cativa ani). wtf, astea sunt formatii ?

 

frate asta e parerea ta, parerea mea este ca (scuzati cacofonia) Korn este o trupa super, care a reusit sa isi faca un nume, prin muzica, nu prin altceva, putini situ faptul ca (scuzati iar cacofonia) Korn inainte sa scoata efectiv un album, deci sa iasa pe piata, a avut in jur de 200 de concerte, ca sa ii cunoasca lumea, si drept urmare au reusit, repet nu prin altceva decat prin muzica si daca acum sunt "mult prea promovati" este numai meritul lor.

 

Iar faptul ca Head a plecat de la Korn, si in sine s-a lasat de muzica, este o pierdere nu numai pt Korn ci si pt muzica Rock in general, pt ca era intradevar un chitarist care poate nu se compara cu Vai, Petrucci, Satriani, sau altii, dar era super talentat, si a stiut sa scoata un sunet unic pt Korn, ma rog el impreuna cu Munky.

 

Asa ca pe viitor, incearca sa apreciezi chitaristul ca si chitarist nu dupa stilul de muzica pe care il canta, care poate nu iti place.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Celebrele chitari Ilbanez K7,dorite de orice aspirant NUmetal (7 corzi) au fost una din chestiile care au atras atentia .In rest au picat (inevitabil) in contracte tzapanoase cu DCshoeCO si Ilbanez care datorita lor au vindut chitarele astea in mare numar.De aici si un mega promotion.Korn a fost pe val dar am senzatia ca lumea s-a cam saturat de ei oricum :)

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

sincer eu nu m-am saturat de ei

 

ce-i drept nu am mai vazut nimik de la ei in ultimul timp, ceea ce ma oftica.

 

in fine, It was good while it lasted.

 

si oricum vom avea intotdeauna "Life is peachy" si "Follow the leader" :):):)

cel putin noi astia care stim sa apreciem muzica la adevarata valoare, chiar daca nu ne place.

Link to comment
Share on other sites

ma injurai din 2 motive:

nu aveai nimic inteligent de spus SAU ai probleme de autocontrol (una din 2, sau de ce nu, ambele)

 

R-E-P-E-T: eu doar mi-am expus parerea MEA despre korn

da, eu pot sa cant unele melodii de la korn (astea pe care le aud la toata lumea)

si fac afirmatii gratuite pentru ca s-a epuizat lipsta de argumente anti-korn(unele obiective, altele subiective, argumente pe care nu cred ca le-am zis in totalitate) si nimeni nu ma opreste sa imi expun parerea..bun..pot fi atentionat si o sa imi exprim parerea numai civilizat. :)

 

argumente, spuse din perspectiva mea:

1. nu sunt talentati

2. vocea este nasoala

3. au un sunet inconfundabil, dar toate melodiile au acelasi sunet si parca ar fi o melodie cap coada(nu accept ca contraargument: au stilul lor, deci melodiile trebuie sa semene)

4. Nu mI sE P@r3 Co0L dAcKa $crIu KoRn AsA

5. bassul sux big time

 

da este doar parerea mea; urasc korn si voi zice oricui ca 'KoRn' suge!! daca aceasta trupa se va destrama o saptamana o sa dorm fericit :)

Link to comment
Share on other sites

... da este doar parerea mea; urasc korn si voi zice oricui ca 'KoRn' suge!! daca aceasta trupa se va destrama o saptamana o sa dorm fericit :)

 

sa inteleg ca esti fan Vali Vijelie ??? incearca sa te abtii... poti sa iti exprimi parerile si altfel decat cu expresia "suge". Nimeni nu e obligat sa accepte sau sa asculte o trupa sau un artist. Nu-ti place Korn, nu mai asculta... iar celor carora le place Korn, o sa le treaca... ok ?

Link to comment
Share on other sites

Pai asta-i definitia unui flame: vehementa in exprimarea de pareri :)

 

OK, am inteles, parerea ta e ca aceasta formatie e varza. Am inteles parerea celor care vor sa te 'combata'. Daca mai misca cineva in front, isi ia warn cu dedicatie.

 

Si lasa-l pe Felix, ca a avut o interventie corecta, nici mie nu-i place cum suna 'korn suge'.

Link to comment
Share on other sites

Din punctul meu de vedere, asa ca al unuia care sta prost la capitolul logica si gandire, iti spun ca "<<anything>> sucks" nu se traduce cuvant cu cuvant. Este o expresie a limbii engleze si daca esti de acord cu mine se traduce "<<orice>> e de r***t". Pareai un simpatic si nu vreau sa-mi schimb impresia. Pe acest forum sunt si minori sau oameni care inca nu au implinit venerabila varsta de 16 ani si preferam sa-i tinem departe de expresii de genul asta. Plus ca aici este un forum si nu stadion de fotbal de divizia C. Asta e valabil pentru toata lumea, nu numai pentru tine.

In alta ordine de idei, nici mie nu imi plac multe chestii pe lumea asta dar nu ma exprim asa. Sa lasam expresiile de cartier in seama celor ce le-au facut celebre... "dupa blocuri".

 

Mult succes si numai bine.

Link to comment
Share on other sites

nu imi place fotbalul (dar am inteles ideea)

ok..imi cer scuze pt manifestarea violenta, dar tind sa cred k a intrat putin in reflex sa ma manifest asa fata de korn

 

dar tot nu inteleg de unde ai dedus ca ascult vijelie :) :)

ok...nu mai zic nimic despre korn

 

iar legat de "acea" expresie..chiar imi pare rau ca s-a inteles altceva. eu doar ma refeream la korn sucks

 

repet: nu ma mai manifest asa. o sa fiu calm si o sa atac trupele pe care nu le suport intr-un mod civilizat.

 

acum suntem toti fericiti and a big happy guitar family? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea
ma injurai din 2 motive:

nu aveai nimic inteligent de spus SAU ai probleme de autocontrol (una din 2, sau de ce nu, ambele)

 

R-E-P-E-T: eu doar mi-am expus parerea MEA despre korn

da, eu pot sa cant unele melodii de la korn (astea pe care le aud la toata lumea)

si fac afirmatii gratuite pentru ca s-a epuizat lipsta de argumente anti-korn(unele obiective, altele subiective, argumente pe care nu cred ca le-am zis in totalitate) si nimeni nu ma opreste sa imi expun parerea..bun..pot fi atentionat si o sa imi exprim parerea numai civilizat.

 

argumente, spuse din perspectiva mea:

1. nu sunt talentati

2. vocea este nasoala

3. au un sunet inconfundabil, dar toate melodiile au acelasi sunet si parca ar fi o melodie cap coada(nu accept ca contraargument: au stilul lor, deci melodiile trebuie sa semene)

4. Nu mI sE P@r3 Co0L dAcKa $crIu KoRn AsA

5. bassul sux big time

 

da este doar parerea mea; urasc korn si voi zice oricui ca 'KoRn' suge!! daca aceasta trupa se va destrama o saptamana o sa dorm fericit :)

 

nu are rost sa iti insir motivele pt care te-as fi injurat, nu de alta dar ma dau astia afara de aici. cat de problemele de auto-control, cred ca ar trebui sa te uiti la tine inainte sa vb de altii.

 

apoi tu nu ti-ai spus numai parerea ta despre Korn, ci ai denigrat in mod deliberat o trupa de valoare. iti repet daca tie nu iti place cum suna o trupa, asta nu inseamna ca trupa respectiva nu e talentata sau canta ca un....ehem....n-avem voie p-aciu cu cuvinte vulgare.

 

deci in speranta ca vei intelege diferenta dintre a-ti nu-ti place tie o trupa si a fi trupa respectiva chiar lipsita de valoare, iti urez numai bine si sa nu ai parte de trupe precum korn, nu de alta, dar observ ca nici macar nu meriti sa asculti o astfel de trupa.

 

cat despre partea, eu pot canta unele piese de la korn, asta nu inseamna nimic....hmm.....cum se face ca unul care uraste korn a avut rabdarea sa invete piese de la ei???? aici ti-ai cam dat cu tesla-n.....ehem....iar cenzura asta.... si eu stiu sa cant piese de la manowar, maiden, sepultura, metalica, pantera, slayer, deftones, static-x, radiohead, dimmu borgir, papa roach si altele, dar asta nu inseamna ca trupele respective nu sunt talentate.

 

intr-adevar nimeni nu te opreste sa iti spui parerea atata timp cat o faci corect iar parerea ta spusa public nu deranjeaza pe altii.

 

acestea fiind spuse, si fiindca "am miscat in front", imi accept soarta si accet cu seninatate warn-ul, dar macar mi-am sustinut punctul de vedere, ceea ce este mai important decat faptul ca voi lua warn.

 

Fire away!!! Vreau WARN!!!!!

Link to comment
Share on other sites

daca iau o piesa korn de pe msb, ma uit la tab in gp si incerc sa o cant la chitara si imi si iese nu inseamna ca am si invatat piesa

doar pot sa o cant.

o sa ascult doar ce imi place, lucru pe care deja il fac. o sa imi exprim parerea cum vreau despre orice trupa, folosind vocabularul din dotarea forumului

da..chiar nu merit sa ascult o trupa in care basistu nu poate decat sa dea in coarda libera la bass...un adevarat talent...

oricum...trebuie sa multumim trupei KoRn pentru urmasii pe care i-a creat; pentru ca daca nu era korn nu mai aveau cu ce sa se imbrace rockerasii de 13 ani cu tricouri linkin park.

 

la miscarea ta in front eu m-am aparat..sper sa ne oprim aici intrucat eu nu o sa cedez..urasc rau de tot korn si nu ai ce sa imi faci

si decat sa argumentam si contraargumentam mai bine ne oprim aici si lasam subiectu balta

parerea mea...daca un admin o sa binevoiasca sa inchida si subiectu ar fi perfect

continuarea acestui subiect nu are nici un sens

tu iei apararea unei trupe pe care eu o denigrez si o sa o denigrez in continuare in ultimu hal.

 

propun ca atunci cand incepe o discutie de genul sa ne rezolvam problemele pe messanger. asa ca..benson..daca mai ai ceva sa zici..discutam in paritcular. merge?! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea
daca iau o piesa korn de pe msb, ma uit la tab in gp si incerc sa o cant la chitara si imi si iese nu inseamna ca am si invatat piesa

doar pot sa o cant.

o sa ascult doar ce imi place, lucru pe care deja il fac. o sa imi exprim parerea cum vreau despre orice trupa, folosind vocabularul din dotarea forumului

da..chiar nu merit sa ascult o trupa in care basistu nu poate decat sa dea in coarda libera la bass...un adevarat talent...

oricum...trebuie sa multumim trupei KoRn pentru urmasii pe care i-a creat; pentru ca daca nu era korn nu mai aveau cu ce sa se imbrace rockerasii de 13 ani cu tricouri linkin park.

 

la miscarea ta in front eu m-am aparat..sper sa ne oprim aici intrucat eu nu o sa cedez..urasc rau de tot korn si nu ai ce sa imi faci

si decat sa argumentam si contraargumentam mai bine ne oprim aici si lasam subiectu balta

parerea mea...daca un admin o sa binevoiasca sa inchida si subiectu ar fi perfect

continuarea acestui subiect nu are nici un sens

tu iei apararea unei trupe pe care eu o denigrez si o sa o denigrez in continuare in ultimu hal.

 

propun ca atunci cand incepe o discutie de genul sa ne rezolvam problemele pe messanger. asa ca..benson..daca mai ai ceva sa zici..discutam in paritcular. merge?!  :)

 

 

daca vrei neaparat sa discutam in particular, iti pierzi timpul si ma vei face sa mi-l pierd si pe al meu. inchiderea topicului, este fara rost, eventual ar trebui sa se stearga posturile puse aiurea, deoarece, subiectul topicului era faptul ca trupa Korn a ramas fara un chitarist, nu cat de tare sau de ehem... este trupa Korn. deci ii rog foarte frumos pe admini daca pot sa stearga posturile off-topic, inclusiv pe ale mele si sa lase numai posturile care fac referire la faptul ca a plecat Head.

 

cat despre afirmatia lui prowler, refuz sa raspund la intrebarea aceea, nu pentru ca ar fi retorica, ci pentru ca este tampita si pusa fara nici un rost. multumesc

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Korn e trupa mea preferata....nu mai intru in detalii. stiu ca la multi vi se pare de kk

as vrea sa stiu daca sunt singurul de pe`aici :)

Link to comment
Share on other sites

Ai observat cumva ca discutia se incheiase acum mai mult de 2 ani ?

 

Poatee o idee buna ca un admin sa inchida threadu'.

(BTW, ai batut recordul. Ai cel mai vechi post dezgropad din istoria forumului)

 

Am observat.....e ceva rau in asta? daca da....let me know. M`am gandit ca e mai bine decat sa deschid alt topic. Asta era intentia.....nu sa bat vreun record :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.