www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Caut Switch


Guest AndreiM
 Share

Recommended Posts

mi s-a stricat switch-ul care activeaza wah-ul si anume singurul care se vede in poza asta http://www.guitarshop.ro/poze/produse/548_1213955298.jpg

 

cine imi poate spune de unde sa cumpar asa ceva din Bucuresti... sau cine-mi poate vinde de pe forum

 

Ar trebui sa gasesti asa ceva la magazine de electronica, sau cel putin asa banuiesc.

Link to comment
Share on other sites

Guest AndreiM
Ar trebui sa gasesti asa ceva la magazine de electronica, sau cel putin asa banuiesc.

 

ei bine, nu-i chiar asa de simplu :)

Link to comment
Share on other sites

mi s-a stricat switch-ul care activeaza wah-ul si anume singurul care se vede in poza asta http://www.guitarshop.ro/poze/produse/548_1213955298.jpg

 

cine imi poate spune de unde sa cumpar asa ceva din Bucuresti... sau cine-mi poate vinde de pe forum

Vindea cineva pe forum, si erau chiar 3PDT, numai bune pt true bypass+ un led pus misto acolo la wah :)

Ti-e bun si DPDT. Parca erau la 25 ron bucata pe forum la cineva

Link to comment
Share on other sites

Ar trebui sa gasesti asa ceva la magazine de electronica, sau cel putin asa banuiesc.

 

Da, de exemplu la un magazin online din State sau Europa.... Nu gasesti decat asa, sau la colegii de forum dar e probabil sa nu fie Carling, cel care il mentioneaza AndreiM e 2pdt, asa cum recomada Dani e bine sa pui unul 3pdt.

Edited by boc
Link to comment
Share on other sites

Guest AndreiM
ATENTIE!!! wah-ul din poza ii "GCB95F"(Classic), are din fabricatie 2pdt si-i prins in PCB, 3pdt nu se potriveste decat daca faci ceva modificari(tai PCB-ul si legi swich-ul cu fire).

Daca esti dispus la modificari merita sa pui 3pdt + led on/off

 

 

s-a rezolvat!

s-a pus un 3pdt... cu modificarle de rigoare si fara led si merge ca-nainte

 

multumesc pentru pareri

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.