www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ratb


Susceptor
 Share

Recommended Posts

Negativ :) Abonamentul se elibereaza pe baza de CI/BI.

Ceea ce distinsii domni nu poseda.

 

It was more like a joke.. :)

Si prin Cluj tot timpu se intampla chestii de genu. Se urca unu, imparte pliante cu dati-mi ceva bani/de mancare, le aduna si apoi cobara.

Controlorul i-a cerut odata unei batrane biletu, si asta a scos amenda primita pe alt autobuz. :)

Link to comment
Share on other sites

Faze din astea sunt la greu peste tot. Erau o familie de tigani in autobuz si urca controlorul. Eu stateam bine mersi cu 2 prietene pe scaun, fara bilet pentru ca in statia in care m-am urcat nu era ghereta de bilete. Pe tigani ii roaga sa coboare, la noi vin si incep sa urle ca suntem nesimtiti, ca de ce nu platim, ca "hai la sectie", ca "opresc autobuzul si fac probleme tuturor calatorilor ca nu mai pleaca pana nu coboram noi" (ca mi-ar pasa mie de calatori), ca "uite ca tot comenteaza romanii de tigani, ei au coborat si noi tot comentam" - moment in care ii spun ca etnia nu conteaza, ca si ei au tot cetatenie romana si il intreb daca e rasist. Mai zice vreo 2 - 3 infundate si coboara la prima statie.

 

Epic fail.

Link to comment
Share on other sites

Corpul de control RATB este format din echipe de 2 - 3 controlori, în ținutã vestimentarã tip (gris-bleumarin), împuterniciți sã constate ºi sã sancționeze contravențiile din mijloacele de transport în comun, pe întreaga duratã a prestației efectuatã de RATB. Aceºtia se legitimeazã cu delegația nominalã ºi insigna de control cu numãr de serviciu ºi sunt obligați sã înmâneze contravenientului identificat dovada de constatare (în baza Hotãrârii nr.156/2001 a Consiliului General al municipiului Bucureºti).

 

http://www.ratb.ro/index.php?page=meniu&am...ubrica_meniu=24

 

 

Si daca nu ai bilet ce se intampla? Controlorii nu au dreptul sa te retina si nici sa te legitimeze. Asta face doar Militia. Sau gresesc? Si atunci? Le intorci spatele si traversezi strada. Fraier e ala care sta sa discute cu ei. :)

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Guest szekely

cumva scrie acolo : "mi-am tatuat pe **** o **** mai mare" ???

cine a facut aia ??? si cine a facut textele alea ???

 

jajajajajaja am scris cuvantul cu p adica **** si apare in stelute ce tare !!! jaja

Link to comment
Share on other sites

Guest Rayvann
jajajajajaja am scris cuvantul cu p adica **** si apare in stelute ce tare !!! jaja

 

Mai sa fie, chiar asa? Ma intreb cum de nu stiam asta pana acuma...

Link to comment
Share on other sites

Guest Mr_ORL
care-i faza ca nu inteleg?... cat priveste biletul/abonamentul eu de prin 97 nu mai folosesc... si asta pt ca ratb face discriminare intre cetateni si cetateni...

Bravo...eu nu mai folosesc de anu' trecut.Inainte imi faceam abonament sa nu stau sa ma tiganesc cu ei si sa intarziu la munci...Asta cand eram nevoit sa le folosesc serviciile

 

cumva scrie acolo : "mi-am tatuat pe **** o **** mai mare" ???

cine a facut aia ??? si cine a facut textele alea ???

http://www.youtube.com/watch?v=e211uWtf1os

:)

 

De curiozitate, screenu ala e pe bune? :) Geniala faza cu jderu ala sau nurca, ce dracu e aia

Edited by Mr_ORL
Link to comment
Share on other sites

Guest szekely

oricum e genial !!!!!!! si melodia aia de la paraziti desi e rap sau hihop si nu imi plac mie alea are niste versuri faine hahahaha un pic cam vulgare da nah...

Edited by szekely
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.