www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Threadul oficial : ce chitara sa imi iau


Cosu
 Share

Recommended Posts

Guest El_Sadico

Ok man THANKS :):) muuuuult de tot.Deci raman la HSS ptr genuri mai finute sau chiar un HH split.oricum,mi-am ales doua:

http://www.musiciansfriend.com/product/Fen...itar?sku=516039

http://www.musiciansfriend.com/product/Sch...tar?sku=518480X

M-am uitat si la pret,sincer diferenta nu e prea mare,avand in vedere ca nu eu platesc chitara :)

Deci barbarossa ai avut dreptate cu schecteru'!

Link to comment
Share on other sites

Guest El_Sadico
Aia e elvetia, austria e .at :)

 

 

OOO si u amuuuu...elvetia austria...ce conteaza ca nu eu conduc :):) .

Daca e sa merg pana in elvetia sa imi iau zdreangha aia,ma duc. :(

Link to comment
Share on other sites

daca poti si gasesti ia'ti un C1 Classic. Much much better.

 

si pt amp posteaza la topic'ul legat de amplificatoare :)

 

 

 

Am uitat sa va intreb:

 

Unde gasesc sa probez un Jackson Soloist [(SLSMG)/merge si alt model insa pe asta as vrea sa-l probez/]

 

- ori la un user - caz de cinste

- ori la un magazin - care?????

Edited by Radu i
Link to comment
Share on other sites

Guest andypopa
OOO si u amuuuu...elvetia austria...ce conteaza ca nu eu conduc :):) .

Daca e sa merg pana in elvetia sa imi iau zdreangha aia,ma duc. :(

 

Pai da dar nu te duci la usa omului... Eu vad ca shipping-ul e 100$ si pentru elvetia, si pentru austria, si pentru .ro :)

Asa ca poti sa stai si aici, ca tot atat costa B)

Link to comment
Share on other sites

Guest AdiNX

vreau sa-mi cumpar o chitara electrica in viitorul apropiat, si as vrea niste opinii legate de Ibanez GRG170DX. are cineva modelul asta si e multumit de el? sau sa ma indrept spre altceva?

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle
vreau sa-mi cumpar o chitara electrica in viitorul apropiat, si as vrea niste opinii legate de Ibanez GRG170DX. are cineva modelul asta si e multumit de el? sau sa ma indrept spre altceva?

 

 

Errr, mai bine te indrepti spre altceva.

Link to comment
Share on other sites

Guest AdiNX

am decis... sambata ma duc si imi cumpar ibanezu :)

chitara e frumoasa, suna bine, mi se potriveste... cand o iau va pun si o poza

Link to comment
Share on other sites

Guest Morgan

s-o stapanesti sanatos, mi se pare o optiune buna pentru o prima chitara. Am probat-o la un moment dat si e foarte usor de cantat pe ea si nici nu suna rau... la 8 mil nu cred ca gasesti ceva mai bun din categoria asta de chitari.

Link to comment
Share on other sites

Guest Morgan
ba da...un epi sau una sh

 

sau washburn. am incercat un washburn n1 si era chiar ok la 680 ron

 

deja e chestiune de gusturi, asa si eu as prefera un squier tele in banii astia, dar daca omului ii place ibanez si vrea sa-si ia ibanez lasa-l sa se bucure de chitara lui, sa nu-i stea in gat. Oricum s-a hotarat deja

Link to comment
Share on other sites

Guest AdiNX

mersi morgan... sper ca "prietenia" cu chitara sa nu influenteze in mod negativ prietenia cu vecinii :)

inca 4 zile pana o iau :)

Edited by AdiNX
Link to comment
Share on other sites

Guest Gold

As dori o recomandare de chitara electrica pana in pretul de 500 RON. Daca se poate ceva care sa sune putin mai metal...sper ca nu vreau prea multe. Astept recomandari. Va multumesc. PS. : sunt begginer :)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Guest Norbi

Buna! sunt incepator si as vrea sa-mi i-au o chitara electrik dar nush din care!:) As vrea una care sa coste in jur de 5 mil si sa contina si un amplificator(nu-i neaparat amplificator). Va rog sa ma ajutati!:) :)

Edited by Norbi
Link to comment
Share on other sites

Guest Gold

Va rog oameni buni. Dati-mi o recomandare de o chitara buna cat de cat pentru metal/hard rock, dar sa fie pana in 500-600 de RON. Astept raspunsuri cat mai repede, ca sa imi iau si eu odata chitara ca nu mai pot de nerabdare.

Link to comment
Share on other sites

Postez si eu aici deoarece m-am hotarat sa-mi iau o "noua" guitara... acustica, si m-am gandit la aceste optiuni: Stagg sau Peavey de la timisoara de la mc-music... pana in 500ron, am vazut oferta si din acelea o sa-mi aleg.

Imi puteti spune care ar fi plusurile si minusurile la aceste marci ? Cred ca o sa-mi iau o chitara dinaceea la "pachet" cu tot cu husa, tuner, chestii.. sunt bune modelele acelea care vin la pachet ? sau sa-mi iau una electro-acustica (preferabil cu egalizator)... ce recomandati ?

 

Si mai am inca o intrebare, am sanse sa gasesc in timisoara un Fender in magazine ? Cei de la muzikia din cate stiu nu-si updateaza site-ul asa ca nu stiu care este oferta lor, nu stiti, aduc guitari marca Fender ? Am vazut unul pe proguitar.ro la 499ron tot asa la pachet, daca as gasi la timisoara cred ca dinacela mi-as lua...

Link to comment
Share on other sites

Sfatul meu e sa incerci sa probezi cu cineva (poate gasesti vreun timisorean aici pe forum care sa te ajute) cat mai multe modele. Sunt destule magazine in Timisoara asa ca ai de unde alege.

Fender sunt sanse sa gasesti dar la 499 RON sau prin zona aia de pret nu o sa gasesti. Cel mai probabil te referi la Squier by Fender (care e un fel de Dacia by Renault) - cu totul si cu totul altceva!

Link to comment
Share on other sites

Sfatul meu e sa incerci sa probezi cu cineva (poate gasesti vreun timisorean aici pe forum care sa te ajute) cat mai multe modele. Sunt destule magazine in Timisoara asa ca ai de unde alege.

Fender sunt sanse sa gasesti dar la 499 RON sau prin zona aia de pret nu o sa gasesti. Cel mai probabil te referi la Squier by Fender (care e un fel de Dacia by Renault) - cu totul si cu totul altceva!

Daca e de probat pot sa probez chiar eu, cred ca-mi dau seama de calitatea sunetului la diverse modele..

Pe pagina aceasta este Fenderul la care ma refeream, si nu este Squier, dar este o problema, dupa cum se poate vedea, primul model - dedesubt de el scrie 499ron si acolo in imagine scrie 599ron.. oricum, la acela ma refeream.

Link to comment
Share on other sites

Cand ma gandesc la Fender eu in cap doar stratocaster. Am sarit cu vederea elementul "acustic" din postul tau. Am mai facut o data incurcatura cu Fender-urile acustice. Ai dreptate :) dar tot iti zic sa mergi cu cineva.

 

Dar cunosti/cunoaste cineva vreun magazin in timisoara care distribuie Fender ?

Oricum, Cosu, daca ar fi sa-mi iau Fender, nici nu l-as mai incerca, cred ca l-as lua direct... poate pentru alte marci este necesar...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.