www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Grosmann Workshop


kapak
 Share

Recommended Posts

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

N-ati intrat ? eram curios sa aud niste pareri ...

 

Deh, HRC ... intrarea o bere ... saracilor :)

 

Am fost eu. Nu era o bere, erau cam 3, dar nu m-am calicit la 30 lei.

Am vazut demostratorii de la Grosmann. Bat (magica) a cantat o piesa din repertoriu cu cd-ul. A fost ok, a vorbit despre chitara lui facuta de Grosu ( cel mai mult ).

A urmat balauru (trooper) care a cantat tot cu cd-ul o piesa noua care a fost bestiala, cu accente de progresiv si cu vocea lu coiotu tot pe cd. Ultimu a fost manolovici care a cantat cu trupa cam 3-4 piese (ultima beton !), iar mie mi-a facut senzatia ca se razbuna pe Ibanez. Ce-i drept, a cam sunat chitara lui (desi nu a fost amplificata pe fata) si a avut si ceva auditoriu.

Am plecat pentru ca se cam intarzia cu concursu. locatia cam scumpa, fratilor !!!

Link to comment
Share on other sites

Nu era vorba de "caliceala" ... Era vorba de principiu... Chitarele le-am mai vazut si le-am mai auzit... si pe gratis... pe balaurul il vad de n ori pe an la targoviste (cei drept doar de vreo 2 ori a fo cu grosmannu ) iar la adi manolovici....... nu cred ca am ratat 3 concerte de cand sunt in bucuresti...

Nu am vrut sa dau 30 de roni pt ca "alte" workshopuri au fost gratuite... am vazut mai multe... si alte instrumente... ba chiar ne-au si dat cate ceva...

acest workshop a fost o reclama platita de consumator... ... adica tre sa platesc eu sa-ti faci tu raclama???

plus... notiunea asta de "workshop" e si mai vaga in cazul de fatza...

 

Si s-a facut si atata tam-tam si nu ne-a zis nimeni ca e cu plata... macar stiam sa plec cu bani de-acasa...

 

ma rog... fiecare cu piticii lui pe creier :) ... care a avut bani si a fost curios... bravo lui...

 

mie imi face placere de fiecare data cand intru in "buticul" grosmann... si cand ies.... ies cu greu... dar nu mi s-a parut deloc "corecta" aceasta campanie...

 

PS Vrem poze cu chitarele :) .... adi a venit cu vreun grosmann nou pt el? nu-l stiu p-asta...

Link to comment
Share on other sites

Nu am vrut sa dau 30 de roni pt ca "alte" workshopuri au fost gratuite... am vazut mai multe... si alte instrumente... ba chiar ne-au si dat cate ceva...

acest workshop a fost o reclama platita de consumator... ... adica tre sa platesc eu sa-ti faci tu raclama???

plus... notiunea asta de "workshop" e si mai vaga in cazul de fatza...

 

 

Workshopu a fost gratis. Intrarea era pentru GBOB, in caz ca nu stiai...

Si indiferent daca-l vezi pa Balauru saptamanal sau la manolovici n-ai ratat concerte, trebuia sa intrii mai ales ca nu stiai cum au sunat chitarile alea. grosmann a fost sponsor si nu pentru el plateai biletu. El dimpotriva a dat bani ( o chitara bas + alte strap-uri, etc.) ca tu si altii din public sa se bucure de spectacol.

Daca mentalitatea, de butic de cartier pe care o ai nu ti-o vei modifica in scurt timp, atunci probabil vei ramane tot spectator in buticu lu' grosman.

Chitarile au sunat toate trei marfa !

trebuia sa intrii.

Pace

Link to comment
Share on other sites

Well, deorece am job-ul in Baneasa am zis sa trec si pe la Workshop in drumul spre casa. Toate bune. M-am intalnit cu un amic si hai. Cand am ajuns acolo: error....30 RON intrarea. Era bine nene daca se anunta totusi ca balul mascat este cu "intrare". Eu nici macar nu aveam suma de bani respectiva la mine, si chiar daca o aveam, mai bine imi luam pene de toti. Sunt un pic ironic....dar asta e.

character0109.gif

Edited by Fenrir
Link to comment
Share on other sites

Guest Superman

Pacat ca ati ratat

am fost si eu

au sunat grozav chitarele prea frumos cantat

Respect Adi

si balaurul a avut un ton demential

 

 

au fost prezentate urmatoarele chitare

 

Grosmann LP custom cu doze bill lawrance - balaurul

Grosmann Magic custom complet cu doze SD si piezo shadow folosit in prezent doar de epiphone si gibson(am avut ocazia sa cant pe ea in seara asta foarte frumos se simte la mana si imi place chitara) - Bat Magica

Grosmann Lap Steel cu doze SD -Adi Manolovici

Grosmann Adi Manolovici signature cu Floyd rose cu doze Evolution Foarte bun tonul si curat un distors frumos conturat a sunat super bine chitara

Grosmann Jazz cu doze P90 cu doza piezo ( manolovici band)

Grosmann Bass nu cunosc bassul asta destul de bine stiu ca e facut din alder si ca are 2 doze mec inclinate si eq baltoni frumos a sunat :) (manolovici band)

 

au sunat foarte frumos instrumentele mie mi-a placut a meritat sa platesc.

Link to comment
Share on other sites

Workshopu a fost gratis. Intrarea era pentru GBOB, in caz ca nu stiai.. toata lumea a plecat pt ca li s-a cerut 30 de roni (-same thing anyway-... nu te lasau sa intri sa ramai acolo sa vezi battle of whatever pe gratis ca un infractor... heheh)

Si indiferent daca-l vezi pa Balauru saptamanal sau la manolovici n-ai ratat concerte, trebuia sa intrii mai ales ca nu stiai cum au sunat chitarile alea. grosmann a fost sponsor si nu pentru el plateai biletu. El dimpotriva a dat bani ( o chitara bas + alte strap-uri, etc.) ca tu si altii din public sa se bucure de spectacol.

asa este... insa cu ce ma ajuta pe mine sa ma "bucur de spectacol" (si pe ceilalti din public... desigur pt cei din concurs sta altfel treaba... dar tu ai formulat gresit... hence the word "Bullshit") daca N castiga un bass? ... :)

 

Daca mentalitatea, de butic de cartier pe care o ai nu ti-o vei modifica in scurt timp, atunci probabil vei ramane tot spectator in buticu lu' grosman. ?????? dude, are you serious??? what does that even mean?? =)) was that an insult or something?

Chitarile au sunat toate trei marfa !

trebuia sa intrii.

Pace

 

ppppffffffffff :)

 

 

imi aduci aminte de un politician...

 

si cum am mai spus si eu si fenrir... trebuia sa se anunte cat e halatu dinainte... ca sa stim sa ne luam si noi bani de-acas'... in caz ca i-am fi avut sau ca am fi fost de acord cu asta...

 

gata... mi-am exprimat frustrarea pe ziua de ieri... si de azi... puteti sa ma atacati si sa bullshituitzi poporu cat vreti d-acu...

:)

 

@COSU: Care-i faza cu clona? :D =))

Edited by CiocanelBloodyCIocanel
Link to comment
Share on other sites

Guest Superman
acu pun si eu intrebare: de ce s-a pus bilet la workshop? poate e o intrebare stupida dar sunt curios.

 

stie careva?

 

nu de alta dar ma intereseaza mecanismele unui workshop.

 

hard rock cafe a gazduit evenimentul urmat de workshop si daca intrai inainte de eveniment BOTB puteai sa ramai acolo si fara bilet

asa ca s-au unit si s-a platit pentru BOTB si Grosmann suportat anumite cheltuieli anume chestii gratis si castigatorul de la BOTB o sa primeasca un bass Grosmann

 

cam asa sta treaba deci grosmann nu a avut legatura cu plata la intrare...

Link to comment
Share on other sites

BOTB = ?????

 

Scrieti fratilor in romana, ca de aia suntem in ROMANIA, asa, hai sa incepem cu totii sa scriem in germana, engleza, chineza, maghiara....suntem mai destepti???

 

Initial am vrut sa merg, dar ora si lipsa mediatizarii "oficiale" m-au convins sa stau acasa.

 

Intr-o lume normala si intr-o companie normala, condusa de un manager normal, care stie ce inseamna o afacere se anuntau toate detaliile...mi se pare penibil sa mergi la un eveniment si sa descoperi cu stupoare ca te costa intrarea x lei. Ca e mult, putin, nu mai conteaza.

 

Pentru cei ce au fost. Cate persoane au fost prezente?

 

Cred ca este inca o bila neagra pentru acest ins.

 

 

 

Armand, ce amplificatoare Grosmann????? Deja ma enervez :)

Edited by Dimitriyus
Link to comment
Share on other sites

cate bile negre are pana acum?

 

Cred ca le are pe toate deja...

Din pacate nu sunt din Bucuresti ... as fi mers si la workshopul Grosmann si la GBOB (aka BOTB ?!) da asta e ... nush cum a fost organizarea dar in Hard Rock-ul din Bucuresti am fost doar 1 data si e cam de k*t... fatza de ala din Londra care e mic (relativ), cochet si plin de istorie asta e un fel de mecdonald$$ cu chitari pe pereti.

 

Cam in doua zile vine un prieten acasa cu un custom Grosmann si o sa ma bag mai adanc in discutie, pana atunci injuraturi placute!

 

Alexmann

Link to comment
Share on other sites

gilbert: din cate stiu eu face chitare pentru cine plateste.

pretul poate varia foarte mult in functie de lemnul folosit (alaturi de mahon si alte esente cunoscute de buna calitate, mai nou foloseste un zebrano foarte frumos), hardware (poti vedea la el niste chei neobisnuite pentru ca nu se comercializeaza decat la lutieri, poti alege mai toate modelele de doze uzuale), tipul contructiei (bolt on/neckthru), tipul grifului (un lemn sau mai multe), etc... chitarele nu sunt scumpe pentru o chitara handmade dar nu te astepta sa cumperi una pe comanda la pret de epiphone sau squier.

 

pana una alta, daca a fost cineva aseara la workshop, poate ne spune niste impresii. eu, cu mare regret, nu am fost in bucuresti ieri si nu am putut sa ma duc.

Link to comment
Share on other sites

Guest Soundchaser

Multumim pentru suportul celor interesati.

Bineinteles ca nu a fost intrare la Workshop G. Mie mi-a facut o mare placere sa fiu prezent la acest eveniment , sa ma intalnesc cu multi cunoscuti si in special cu Adi Manolovici care este un tip super si canta cum multi de aici de pe forum si-ar dori. (peace ! )

Link to comment
Share on other sites

Pai atunci daca nu a fost cu intrare, s-a pierdut public in urma unei organizari slabe si a dezinformarii. Cei de la intrarea in HRC puteau sa mentioneze ce optiuni avem ca spectatori. Mie mi s-a zis direct ca intrarea face 30 RON. Ce mai puteam sa mai comentez la usa daca nu stiam nimic despre asta? Interesul meu era sa vin sa vad ce si cum, nu sa caut nod in papura. Deci da, cum spuneam era bine sa fie postat pe undeva cum functioneaza aceasta intrare la Workshop si alte detalii oficiale...dar na.....nex. Spor la treburi! :)

Edited by Fenrir
Link to comment
Share on other sites

repet ... mai bine fumez o tigara. Nu am venit, era si departe, iar dezinformarea cu intrarea este o greseala ROMANEASCA impardonabila. Nu as da vina pe Mr.G, dar as da vina pe Hard Rock Cafe, sau pe bouncerii de acolo (!?)

Link to comment
Share on other sites

cate bile negre are pana acum?

 

Cred ca se poate juca biliard lejer cu bilele negre ale lui Cristi, pacat ca sunt mai negre ca trebuiesc vopsite o parte din ele :)

Ar trebui sa se inscrie la niste cursuri de marketing si de comunicare. Nu spun ca e un tip rau, dar pe anumite domenii este slab pregatit.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.