www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Stilton !


Alex_Strat69
 Share

Recommended Posts

Am reusit si noi sa terminam inregistrarile la o piesa . Mai avem 4 care sunt pe vine . E aproape varianta finala , astept si unele sugestii de la voi

 

Sper sa va placa . Scule folosite : Fender Stratocaster , Esp Horizon, Peavey Classic 30 , Marshall DriveMaster , shure sm 57.

Basu e tras direct in linie

Toba e trasa nu facuta pe calculator

Pt stringsuri am foloit o clapa Tamaha , nush ce mama draq .

 

Enjoy !

Imi_vine_sa_urlu_._mp3.mp3

Link to comment
Share on other sites

A, un cantecel misto. Mi-a placut. Dar nu tot.

Ce nu mi-a placut mie asa, dupa urechea mea, a fost ca la partea cu "zambeste parsiv cu iz de plictiseala", cuvantul "cu" a fost cantat mai jos decat trebuie. Parca trebuia putin mai sus. Adica m-a zgariat asa la ureche, el o fi corect saracul.

In rest e misto lucrat. Merci pentru show.

Link to comment
Share on other sites

multumesc de aprecieri ... sunt la fel de bine primite ca si criticile .... solo e mai dark pt ca e tras pe chitara neagra :) !

 

pana acum multi mi-au spu ca vocea e prea in fata si ca ar trebui sa dau putin viorile mai tare pe refren .

 

Ia in calcul ca marea majoritate ascultam inregistrarea pe boxe de pc;astfel mi se pare normal ca vocea sa para ca este mai pe fata...viorile sunt faine asa(ca deeeeeeeeee sunt chitarist si parerea este mai subiectiva)..fain si finalul mai dark.Ii da o tenta serioasa si mai non-comerciala....

Felicitari...

Link to comment
Share on other sites

mistoaca piesa bravos, solo-ul nu mi se pare asa dark sau nustiu cum, e ff potrivit pt piesa :)

si mie imi suna a piesa reusita,refrenul m-a facut sa zambesc pt ca am asociat imediat stilul cargo.asteptam si restul pieselor.este reprezentativa piesa asta pt voi?

Link to comment
Share on other sites

E prima piesa facuta de trupa . Fiind oarecum balada nush cat e de reprezentativa . Mai avem 2 piese mai heavy , una mai hepi hard-rock si un bluz clasic . Faza e ca inca nu ne axam pe ceva fix , pt ca toti din trupa avem preferinte diferite , iar vocalu e cu rock'n roll in cap si trebuie putin "redirectionat"

 

Oricum eu tot timpu am fost de parere ca e bine sa fii oarecum versatil , dar sa ai totusi un sound propriu . Ca sound cred ca e reprezentativa ...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Am reusit si noi sa terminam inregistrarile la o piesa . Mai avem 4 care sunt pe vine . E aproape varianta finala , astept si unele sugestii de la voi

 

Sper sa va placa . Scule folosite : Fender Stratocaster , Esp Horizon, Peavey Classic 30 , Marshall DriveMaster , shure sm 57.

Basu e tras direct in linie

Toba e trasa nu facuta pe calculator

Pt stringsuri am foloit o clapa Tamaha , nush ce mama draq .

 

Enjoy !

Link to comment
Share on other sites

Inca o piesa e oarecum gata pentru demo ... sper sa va placa ...

 

prima piesa mi-a placut mult mai mult. la "blestem" nu se leaga ceva, intro-ul e prea brutal si putin sec in acelasi timp, iar pentru o piesa care dupa parerea mea se incadreaza in genul "heavy metal", mix-ul mi se pare putin cam gol. poate ar trebui facut oleaca mai "stereo" :) . mai lucrati la piesa asta, ca are idei bune si destul "hook" :)

Link to comment
Share on other sites

Mda...era deasteptat ca niste oameni de calitate ca baietii de la Stilton sa scoata ceva bun.Sincer se cunoaste munca si faptul ca legaturile dintre baieti s-au intarit iar stilul s-a conturat bine.Imi aduc aminte de anii cand asteptam cu nerabdare sa mai dea la radio o piesa de la Cargo...Ce sa zic...nu e nici clasic nici modern....doar ceva care te face sa te ridici de pe scaun si sa dai din cap sau macar sa tapezi cu degetele pe masa.Piese pe care daca le auzi la radio intamplator iti atrag atentia si te fac sa te gandesti....ca se mai canta hard rock in romania.Si ca daca o trupa tanara ca Stilton are in vene rock&roll inseamna ca mai e sperantza pt viitorul rockului romanesc...So....KEEP ON ROCKIN' IN A FREE WORLD!!!!!!sa ramaneti aceiasi oameni pe care ii stiu!

Link to comment
Share on other sites

Guest Player_1

sunt foarte interesat de peavey classic 30, si de aceea intreb: ati folosit doar ampu fara nici un efect? ce setari (cat pre si cat post, treble, middle) ati folosit ca sa se auda solou asa bine?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.