www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitara cosmarurilor noastre(chitari urate)


teckus
 Share

Recommended Posts

  • Replies 229
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hey guys,

postez si eu niste ciudatzenii de care sper sa n-am parte :)

poate suna bine, poate nu...dar urate tot is :)

poate le-atzi mai vazut poate nu, dar le postez aici "for the record"

 

Gibson Reverse Flying V

Fender Reverse Strat

post-5176-1205761448_thumb.jpg

post-5176-1205761511_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

chitara roz a costat cumva in jur de 5000 de euroi? am vazut pe un site si m'am crucit... (desi artworkul este remarcabil)

 

Nici poveste! 1000, dar e foarte probabil sa o gasesti undeva intre 700 si 1000 in functie de stare.am ales s-o iau pe asta pentru ca e intr-o stare impecabila.Este probabil ca modelele produse in anii 60 sa ajunga la preturi mai mari.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
^^^^

Ce-or sa mai tipe bc rich-istii de aici!!! :)

 

stiu...ma astept la asta :), da na, mie mi se pare nasoala rau. Intr-adevar am vazut si chitare mai urate in topicul asta, dar alea cred ca is mai mult un "exercitiu de design" daca se poate numi asa lol.Astea (bc rich) is cat se poate de reale si de vandute (din motive care mie-mi scapa...da rau de tot). Daca vrei, BC rich astea is si ele tot un fel de "exercitiu de design", dar care printr-o imprejurare nefericita au scapat in productia de serie.

Edited by mihaitarta
Link to comment
Share on other sites

Nici mie nu-mi plac mai toate produsele Fender dar nu pot spune ca-s urate, incomode sau "exercitii de design". De asta zic, colturile alea au o logica; daca l-ai fi incercat ti-ai fi dat seama. Nu zic ca e cea mai ergonomica forma dintre toate, dar e mai mult decat un accesoriu vestimentar, fata de multe altele din acest thread.

Twix :)

Link to comment
Share on other sites

Nici mie nu-mi plac mai toate produsele Fender dar nu pot spune ca-s urate, incomode sau "exercitii de design". De asta zic, colturile alea au o logica; daca l-ai fi incercat ti-ai fi dat seama. Nu zic ca e cea mai ergonomica forma dintre toate, dar e mai mult decat un accesoriu vestimentar, fata de multe altele din acest thread.

Twix :)

 

Pai nu despre felul in care arata era vorba in topicul asta???...ca parca era vorba despre "chitara cosmarurilor noastre", iar judecand dupa pozele care s-au postat am inteles ca vorbim despre aspect.Si no offense, dar BC Rich este "Chitara cosmarurilor mele".Nu inseamna ca daca nu-mi place mie n-are voie sa-ti placa tie.

Link to comment
Share on other sites

Gandeste-te asa: tu cumperi o chitara in primul rand dupa cum arata?

Inteleg ca thread-ul asta are un nucleu umoristic, dar gandire de genul asta incurajeaza copii care-si cumpara scanduri pentru ca arata cool si apoi se plang ca suna ca dracu' si sunt incomode. Nu confundati designul sau estetica cu decorativul.

Edited by FiveseveN
Link to comment
Share on other sites

Pai nu despre felul in care arata era vorba in topicul asta???...ca parca era vorba despre "chitara cosmarurilor noastre", iar judecand dupa pozele care s-au postat am inteles ca vorbim despre aspect.Si no offense, dar BC Rich este "Chitara cosmarurilor mele".Nu inseamna ca daca nu-mi place mie n-are voie sa-ti placa tie.

Bine zis. :) E vorba (in topicul asta) despre cum arata nu dupa cum suna sau ce feeling are. E normal ca unii dintre noi sa aiba alte gusturi.

 

Gandeste-te asa: tu cumperi o chitara in primul rand dupa cum arata?

Cred ca pe asta mizeaza si Ritchy Bich. :D

 

Pacat de forma! :)

Edited by AddRien
Link to comment
Share on other sites

Cand te prind prin Iasi iti fac un tour de force la bi si rici, plus o lectie de istorie :) .

PS: Chiar ce aveti cu LP-ul de mai sus?

Imi pare rau ca tre' sa fiu chiar ala care reaminteste ca vorbim, totusi, de muzica...

 

Imagineaza-ti chitara visurilor tale in materie de sound si grif......o chitara perfecta din punctul tau de vedere.

Acum imagineazati ca are corpul in forma de inima, de culoare roz, cu inimioare multicolore all over it....

Sincer, ai cumpara-o? Da sincer! :)

 

P.S.: Nu vorbim de muzica! Vorbim (in acest topic) despre designuri de chitare care nu ne plac. Eu nu am sustinut nicio secunda ca B.C. Rich e o chitara proasta, incomoda sau ca suna prost.Eu am spus doar ca nu-mi place deloc cum arata.

Edited by mihaitarta
Link to comment
Share on other sites

 

Ma bucur ca ai postat poza asta. Intr-adevar arata ca un koor. Mie imi place Gibson, dar nu pot sa nu remarc felul in care arata asta.

Si btw...banuiala mea este ca multi dintre cei care-si iau BC Rich o fac 99% pt ca arata periculos, nu neaparat pentru sound.

Ca tot veni vb de gibson, la fel de nasoale(ca BC Rich) mi se par Flying V si Explorer...nici astea nu le-as cumpara...no way!

Link to comment
Share on other sites

N-are treaba istoria cu felul cum arata. Iar daca Ritchy Bitch nu sunt chitare care mizeaza pe aspect...mihaitarta, chitara aia roz e a ta? :) Acum o vazui...

On topic - uitati aici o capodopera. Gentlemen, let's milk that guitar!

 

PS Poza e luata de pe siteul:http://www.duesenberg.de/ . Are cineva idee cine canta la inceput cand se incarca site-ul? Bagati o ureche, poate ma lamureste cineva!

Link to comment
Share on other sites

N-are treaba istoria cu felul cum arata. Iar daca Ritchy Bitch nu sunt chitare care mizeaza pe aspect...mihaitarta, chitara aia roz e a ta? :) Acum o vazui...

On topic - uitati aici o capodopera. Gentlemen, let's milk that guitar!

 

PS Poza e luata de pe siteul:http://www.duesenberg.de/ . Are cineva idee cine canta la inceput cand se incarca site-ul? Bagati o ureche, poate ma lamureste cineva!

 

de la asta mai e un pas pana la "Chitara Milka Les Paul - cel mai fin ton cu proaspatul lapte din alpi si multa grija" si un clip cu marmota shredding :)

Link to comment
Share on other sites

Daca te re feri la Telecaster, da e a mea. Iti place? :D

Nu mi-a placut niciodata forma de tele, cu toatea astea ma bate gandul in ultima vreme sa imi iau si eu o lopata de-asta. Imi place cum suna...Cat despre finish-ul chitarei tale, e demn de topicul de fata! :) In rest, sa o stapanesti sanatos, oricum, conteaza mai mult cum suna, desi sincer n-as avea curajul sa ies cu asa ceva pe scena! NU sunt adeptul infloriturilor, al formelor excentrice, pentru ca ma intereseaza sunetul si mai putin aspectul. Cu toate astea, n-as putea sa ies pe scena cu o chitara inflorata sau cu o craca de Ritchy Bich in mana, nu de alta, dar nu ma pasioneaza crosetatul si nici caveman nu vreau sa ma simt. :) Acum sa nu se supere fanii B.C.Rich, chiar nu vreau sa jignesc marca asta sau gusturile lor, pentru ca in fond si la urma urmei e vorba, cum spuneai bine mai sus, de gusturile fiecaruia! :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.