www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cele mai bune voci feminine


Guest mazdrunka
 Share

Recommended Posts

Nu imi place vocea Celinei Dion de nici o culoare, parca ma zgaraie in cap.

 

Am vazut ca vreo doi ati amintit-o pe Eva Cassidy; suna bine, saraca de ea.

 

Mah, exista o voce de dama care, iertata fie-mi elucubratia, da' imi provoaca instantaneu o erectie...

Frumoasa aia de Carla Bruni, cu melodiile ei simple, dar cu timbrul vocal inimitabil... ce voce senzuala...

 

Che bella voce, Giovanni!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 155
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Guest songbird

Celine e geniala... cand canta ce trebuie. Recomand cu caldura albumele de dinainte de '89 si cel mult cele lucrate cu Jean Jacques Goldman, dupa 1990. That's the music!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest deportee

vad ca nu ati mentionat-o pe Joan Baez

 

Imi place foarte mult vocea ei. Imi pare rau ca nu m-am putut duce la concertul din 2004... insa sper sa vina in Romania din nou!

Ce-i drept, la cei 66 de ani pe care ii implineste pe 9 ianuarie, nu mai poate canta la fel de sus cum o facea in tinerete. Ca sa vedeti diferenta ascultati "It's all over now baby blue" de pe Farewell Angelina si versiunea live de pe Bowery Songs (2005).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest soldatu'

Nu ºtiu de ce dar am remarcat cã mulatrele au în general voci foarte bune - Toni Braxton, etc.

 

Cã tot suntem la capitolul voci remarcabile: Jeana Gheorghiu ºi Irina Nistor. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Morgan

Chibi -The Birthday Massacre

Sandra Nassic - Guano Apes (ascultati "Living in a Lie" sau "Kiss the Dawn" inainte sa ma criticati)

Tori Amos

Dolores O'Riordan (park asa o chema) - Cranberries

si da, Katie Melua

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Breezer

Daca e vorba de o voce care sa fie atat foarte buna,cat si originala, Janis Joplin e raspunsul. Ar fi mare pacat sa nu incercati sa o ascultati,macar din curiozitate. Mi se pare incredibil stilul ei de a canta,personalitatea care se reflecta atat de bine in voce.

Alte voci bune: Janet Gardner,fosta (adevarata) solista a formatiei Vixen; Bonnie Tyler; Tina Turner; Agnetha Fältskog (Abba).

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Guest PhenomenOn

Sandra Nasic din Guano Apes are un timbru al ei, la fel si Linda Perry din 4 Non Blondes (Parerea mea)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Guest Dalia

N-am mai trecut pe aici de o eternitate ... va salut, sper ca sinteti bine cu totii :)

 

Cred ca o voce inca nu a fost mentionata de care am foarte mult respect si admiratie: Randy Crawford in domeniul Soul (ultimul disc cu Joe Pass este de recomandat)

Mai este una in Jazz de care nu se aude prea mult, cred ca numai traieste: Timy Yuro, teribila tipa.

 

Asi mai avea o lista foarte mare, in principiu tot ce a fost mentionat pe forum si inca foarte multe in diferite domenii.

Dupa aia mai sint foarte multe voci care nu sint cunoscute, numai pe myspace cite se intilnesc din toata lumea.

Cred ca in fiecare voce vad ceva minunat si aparte.

Evident ca nu toate ma ating dar sint multe, numai aici pe forum ce concentratie de voci de calitate sa gaseste.

 

A propos de myspace, ma puteti gasii si pe mine pe myspace de putin timp, imi ar face placere sa imi faceti o vizita:

Myspace

 

Success cu muzica,

Dalia

Link to comment
Share on other sites

Guest cooasha

na ca mi-am amintit de Kate Bush...voce da...minte ...ntz!

aaaa, si varianta ei moderna: Hayley Westenra . na ca va dau si linku:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Psycho

Anouk, Andrea Corr (The Corrs), Candice Night (Blackmore's Night), Grace Slick (Jefferson Airplane), Maddy Prior (Steeleye Span), Paula Seling, Anastacia.

 

Si ultima descoperire, o surpriza foarte placuta, Alexandra Ivan :)

Link to comment
Share on other sites

Guest costi iorga

Annie Lennox, Anneke van Giersbergen (The Gathering), Pat Benatar, neuitata Janis Joplin, Diana Krall, Dida Dragan (nush ce mai face si cum sau daca mai canta). Ar mai fi...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.