www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Matt Rach


Guest mkskcrew
 Share

Recommended Posts

Guest mkskcrew

:) salut tuturor , am vrut sa vi-l arat si voua pe pustiul acesta , desi are doar 16 ani, are foarte multe compozitii dar chiar si coveruri... cred ca pe la 30 de ani o sa ajunga sa ia premiul pentru " cel mai bun chitarist din lume " doar uitati-va...si apoi dati-va cu parerea..:)

 

 

 

---- Amadeus Rock

 

---- Johnny is disturbed (johnny B. goode crasy cover)

 

---- My Life ( his composition )

 

---- The Final Cannon Rock ( funtwo song but much better than funtwo )

 

---- his last composition

 

---- jazz song

 

----- an christmast song remix

 

---- tender surreder (steve vai song)

 

and another songs here http://www.youtube.com/profile?user=mattrach

Link to comment
Share on other sites

pentru varsta lui , eu zik k e foarte foarte bun ... :)

 

bun da,foarte bun nu.asculta rogu-te tender surrender...si compara cu originalu.vezi apoi si alte variante(g guerra de ex).varsta nu e f relevanta..mai important e de cat timp canta la chitara..daca o canta de la 3 ani pan' la 16 a avut ceva timp :)

Link to comment
Share on other sites

bun da,foarte bun nu.asculta rogu-te tender surrender...si compara cu originalu.vezi apoi si alte variante(g guerra de ex).varsta nu e f relevanta..mai important e de cat timp canta la chitara..daca o canta de la 3 ani pan' la 16 a avut ceva timp :)

 

poate ca nu conteaza varsta dar asta nu ii micsoreaza meritul.este f talentat si cel putin dark paradise m-a lasat cu gura cascata :)

Link to comment
Share on other sites

bun da,foarte bun nu.asculta rogu-te tender surrender...si compara cu originalu.vezi apoi si alte variante(g guerra de ex).varsta nu e f relevanta..mai important e de cat timp canta la chitara..daca o canta de la 3 ani pan' la 16 a avut ceva timp :)

Scrie pe pagina de youtube de la ce varsta canta la chitara....de la 7 ani.

Link to comment
Share on other sites

Guest mkskcrew

matei are dreptate , canta de la 7 ani ... :)

 

 

 

si trebuie sa va mai spun ceva ...in video-urile in care sunt pe youtube , el canta la toate instrumentele ... adica la TOBE , BASS si CHITARA ...iar asta e ceva , foarte bun ..pentru cineva de 16 ani ... iar dak nu ma credetzi , urmariti video-ul asta si o sa vedeti ca pe undeva pe la jumatate o sa apara el la toate instrumentele ...

Link to comment
Share on other sites

Guest Cyclops
mah, io cand vad copii de astia care is foarte buni, mor de ciuda ca m-am apucat de chitara numa la 16 ani :)

Sa vezi cum ma simt eu care m-am apucat la 27 :)

Link to comment
Share on other sites

io mor de indiferentza. lol.

 

zace orgoliul in tine:))mori de ciuda si tu :)...numi ca ti-e rushine

 

super misto baiatu.E de luat in seama ca nu doar canta(cum multi fac), ci mai si traieste muzica, compizitiile lui sunt foarte misto.Nu am cuvinte:)

 

Pai inseamna ca are 9 ani de chitara:)dar precis in anii astia si inca multi altii a "ciulit" mult urechile si a ascultat foarte multa muzica. Se vede, se aude, se simte:)

 

Si la tobe nu bate rau deloc;)si cu basul ai da bine:)Deci si prin urmare e un super om:)

 

regret ca in momentul asta ca ...in loc sa cant la chitara si sa invatz chestii stau si bat campii:)))))))))))))

Link to comment
Share on other sites

Guest PhenomenOn
las' ca il avem si noi pe
, tot de 16 ani, insa virtuoz al chitarei clasice. :(

 

Il cunosc :):) , A participat si el la concursul de la Pamfil, doar cu o divizie mai mare. Face chitara cu acelasi profesor de clasica ca si al meu!!!!! B):)

Edited by PhenomenOn
Link to comment
Share on other sites

:) salut tuturor , am vrut sa vi-l arat si voua pe pustiul acesta , desi are doar 16 ani, are foarte multe compozitii dar chiar si coveruri... cred ca pe la 30 de ani o sa ajunga sa ia premiul pentru " cel mai bun chitarist din lume " doar uitati-va...si apoi dati-va cu parerea.. :)

 

 

 

---- Amadeus Rock

 

---- Johnny is disturbed (johnny B. goode crasy cover)

 

---- My Life ( his composition )

 

---- The Final Cannon Rock ( funtwo song but much better than funtwo )

 

---- his last composition

 

---- jazz song

 

----- an christmast song remix

 

---- tender surreder (steve vai song)

 

and another songs here http://www.youtube.com/profile?user=mattrach

 

tipu' asta o sa ajunga cineva ... canta bestial... cel putin Dark Paradise (piesa compusa de el) e superba..

Link to comment
Share on other sites

E foarte bun baiatul la varsta lui. Are timp suficient sa-si maturizeze compozitiile si stilul. Pe gelosi/invidiosi nu-i bagati in seama, sunt peste tot in lume si isi consuma energia in a defaima pe altii in loc sa taca si puna osul la treaba. Daca au ceva de demonstrat sau vor sa se compare cu baiatul de 16 ani ii invit sa aiba "tupeul" sa posteze pe youtube propriile compozitii si lase la aprecierea altora daca au valoare sau nu.

Link to comment
Share on other sites

bun da,foarte bun nu.asculta rogu-te tender surrender...si compara cu originalu.vezi apoi si alte variante(g guerra de ex).varsta nu e f relevanta..mai important e de cat timp canta la chitara..daca o canta de la 3 ani pan' la 16 a avut ceva timp :)

 

corect.chitaristi pe care ii recomand :gustavo guerra,kiko loureiro,george bellas,guthrie govan,david valdes,rob marcello,theodore ziras,mathew mills. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.