www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce e chestia asta?


Guest Supercow
 Share

Recommended Posts

Guest Supercow

da..deci am vazut chitara asta pe un site de anunturi la fro 2 milioane..am o intrebare..de ce seamana cu o balena cu cocoasa?....tipu care o vinde nu prea stie decat ca are griffu tip ibanez...si, citez "culoare si forma dubioasa"...stie careva ceva despre model?

 

 

hahaha.jpg

Edited by Supercow
Link to comment
Share on other sites

Guest Supercow

hai mai..nu aruncati cu rosii in bufon...eu habar nu prea am. adica ma pot lauda cu "performanta" de a nu fi tinut in viata mea in mana o chitara electrica..asta e.da..am vazut griff de ibanez...deci? care e diferenta dintre un griff tip ibanez si unu reghin?...oricum o sa ma documentez mai bine.. :)

Edited by Supercow
Link to comment
Share on other sites

Guest Johnny I

pai... diferenta dintre un griff ibanez si unul reghin poate fi exemplificata in felul urmator:

ce e mai usor de rinut in mana? un par? sao u scobitoare? cred ca grifurile de ibanez sunt cele mai comode existente... si am si io asa ceva :) alea de reghin sunt foarte groase si io le gasesc incomode

Link to comment
Share on other sites

Guest Supercow

aha..merci..mie oricum mi se pare ca toate griffurile sunt la fel..da stiu tocmai am spus o blasfemie, dar acum serios..toate sunt drepte, in afara de alea curbate evidentius, si toate au taste, si au forma si culoare, lungime ..latime :) oricum merci, m-ai luminat :)

Link to comment
Share on other sites

De fapt, toate griff-urile sunt la fel, mai putin ala de la chitara pe care ai invatat sa canti, care e cel mai marfa :)

Acum depinde la ce chitara te referi (electrica sau clasica). Griful de la chitara mea clasica mi s-a parut prea marfa, in comparatie cu modelele de acum de la reghin (care il au foarte lat).

In schimb cel de la electrica bleah

 

PS: Cu siguranta ala din poza nu este un grif de Ibanez. Este la fel doar headstockul.

Link to comment
Share on other sites

acu am vazut descrierea titlului - forma de banana???????

where?????????

 

supercow, get laid :)

Later: hmmm, poate am fost prea .... rau. sowy B)

offtopik: :)

 

mama,deci inclusiv la 1 noaptea malex ma face sa rad in hohote.cine n-are un malex pa forumu lui sa si-l ia nene.

 

best lines de pe aici(la capitolu caterinca :( ).tine-o tot asha ca ma bine-dispui de fiecare data.

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Malex, stii ca se spune pe buna dreptate ca subconstientul e treaz si lucreza...Lasa fata in pace, daca ei i se pare ca seamana cu o banana, banana sa fie!Totusi...numai a banana nu seamana. :)

Edited by Baumwolle
Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Sa stii ca nu e cantabil Bananocaster®-ul, sau cel putin nu grozav.Nu are switch pentru doze si nici potentiometre pentru ton si volum.Si nici straplocks.Slabut, slabut...:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.