www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce e chestia asta?


Guest Supercow
 Share

Recommended Posts

Guest Supercow

..okay....pt oamenii intrigati de faza cu banana, am spus-o la misto, am vrut sa atrag atentia asupra subiectului, este o strategie de marketing...na..daca vreti sa ii spuneti ashea....nu nu are forma de banana stiu...o sa o numesc doar CHITARA CU COCOASA...punct

Link to comment
Share on other sites

In loc de chitara cu cocoasa poti sa o numesti mai simplu chitara tip explorer cu grif tip ibanez :) si apropo, specificatia de grif tip ibanez cred ca se refera la forma headstockului care este o varianta mai "raw" a celui standard Ibanez.

post-369-1130858957_thumb.jpg

post-369-1130858972_thumb.jpg

Edited by Jaymz
Link to comment
Share on other sites

Headstockul la Roadstar era penibil, daca ne luam dupa ce chitara a avut headstockul asa, da poate ca Ibanez a copiat :) dar greu de crezut asa ceva. O fi o coincidenta :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
Guest p_aciulea

Dezgrop threadul asta pentru ca am gasit adevarul!

Reghin a copiat ibanez! Si a facut asta la modul cel mai grosolan!

 

 

off-topic (no-offence): lol, tu ai prea mult timp liber, nu? :)

Link to comment
Share on other sites

da..deci am vazut chitara asta pe un site de anunturi la fro 2 milioane..am o intrebare..de ce seamana cu o balena cu cocoasa?....tipu care o vinde nu prea stie decat ca are griffu tip ibanez...si, citez "culoare si forma dubioasa"...stie careva ceva despre model?

hahaha.jpg

 

Am avut prin '89 o chitara identica.

Era facuta la Reghin si costa la vremea aia 2250 lei (aprox. salariul meu pe o luna de pe atunci).

Imi aduc aminte doar ca imi rupea spatele dupa maximum o juma' de ora de cantat.

Am maritat-o cu 6000 lei la inceputul lui '90.

O afacere excelenta.

Chitara era o lopata ordinara.

Link to comment
Share on other sites

Frate aia a fost a mea :) . Observati elemente Lion King prin jur. Chitara e intr--adevar un reghin destul de varza dar mai buna ca Doina. Avea atac si sustain destul de bun dupa ce am lucrat-o un pic. Actualul proprietar a scos jegu ala de vopsea (motivul pentru care am vandut-o) si a facut-o neagra. De asemenea i-a schimbat dozele si suna chiar bine.

 

Na si sample de cand o aveam eu

sample_topor.mp3

Edited by kovu_tlk
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.