www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Judas Priest


Cursedone
 Share

Recommended Posts

am vazut ca sunt multi fani metallica.. si fani maiden... si fani sabbath... da fani priest sunt? hell yeah!!sa discutam, deci, opinii, stiri, etc. aici! m-am ofticat la max anu trecut cand am pierdut un tribut priest, cam tot prin perioada asta a anului...a fost cineva? se va repeta actiunea?si ceva nu inteleg, de ce multi fani idolatrizeaza unleashed in the east da nimanui nu ii place live meltdown pt ca il are pe "new kid"(care in momentu de fata are o voce de falset mult mai buna decat a lu halford).. ascultati "victim of changes" si "diamonds and rust"

 

 

aa si am gasit si clipu asta exceptional breaking the law pe net cantat aproape in totalitate de multime!! enjoy :)http://www.youtube.com/watch?v=Iu-46gj5npY

Edited by Cursedone
Link to comment
Share on other sites

Guest costi iorga

+1 big fan Priest!

Cea mai faina piesa? Well, greu, greu!

Mi se pare "Screaming for Vengeance" ! Dar si adaptarea dupa "Diamonds and Rust" e tare (as presented on the new video release 2005 as well as on "Unleashed in the East")!

Ca sa nu mai vorbim de "Sinner", "Freewheel Burning". . . Fuck, there are so many!

Link to comment
Share on other sites

+1 big fan Priest!

Cea mai faina piesa? Well, greu, greu!

Mi se pare "Screaming for Vengeance" ! Dar si adaptarea dupa "Diamonds and Rust" e tare (as presented on the new video release 2005 as well as on "Unleashed in the East")!

Ca sa nu mai vorbim de "Sinner", "Freewheel Burning". . . Fuck, there are so many!

+ 2 fan Priest! :)

Au intr'adevar multe piese "grele" si subscriu la de cele enumerate as adauga ca preferinte si Invader; Turbo lover, Metal meltdown,in fine mai toate de pe albumele vechi; da' trebuie sa zic ca de pe la Owen incoace chiar si de la reintoarcerea lui Halford parca nu ma mai incanta in aceeasi masura dpdv al compozitiei.

Link to comment
Share on other sites

Priest sunt fara indoiala un heavy metal icon, pentru mine chiar THE heavy metal icon :) . Sunt imensi, clasici, true pioneers of the genre. De 30 de ani incoace au rupt, iar dintre albumele lor, Sad Wings of Destiny mi se pare cel mai underrated.

la SWOD, zic eu ca s-a facut prima diferenta intre "70s guitar rock" si "heavy fucking metal", mai ales la piesele "the ripper" si "genocide", restul e tot genial, mai ales una din cele mai tari piese ale tuturor timpurilor: "dreamer deceiver".. ascultati spre sfarsit ce hal de falset are omu... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest mishu13

Judas Priest chiar sparg tot! :)

Cred ca daca am da de nise sponsori calumea, oameni seriosi si biiig organisations, cred ca s-ar putea organiza un mic concert Judas Priest si in Ro :)

Link to comment
Share on other sites

Eu as alege ca piesa favorita "Painkiller". Deh sunt mai june decat unii dintre voi :)

Am avut ocazia sa il cunosc pe unul dintre cei mai mari fani Priest din tara (cu o ocazie legata de un playstation, unii s-ar putea sa stie despre ce e vorba). Am sa ii dau link la topicul asta sa se bucure si el :)

Link to comment
Share on other sites

Ma inscriu si eu aici!

Albumul meu preferat de la Priest este "Defenders of the faith". Ca piesa, poate "Rock hard (Ride free)" sau "Jawbreaker", nu pot sa ma hotarasc acum :)

 

subscriu...mi se pare de departe cel mai bun album de heavy metal...piesele sunt absolut dementiale, iar interpretarea este sclipitoare...cu toate acestea albumul meu preferat de la judas priest ramane "sad wings of destiny"...

Link to comment
Share on other sites

+ je la Priest fans

da' cu Halford ( una dintre cele mai tari voci ale genului, alaturi de Dio ; doi vocali, cum ziceti voi - underrated)

 

.... cam asta am remarcat si eu cand i-am vazut in concert la Nissan Arena in Washington DC in iunie 2005 ... desi nu am fost niciodata un fan mare al genului heavy ,iar pe JP ii ascultam mai mult pe la chefurile din liceu , mai ales cu Breaking the law :) , vazandu-i pe scena am realizat ca sunt un grup de mare valoare si guristul e exceptional ....si chitaristul , Tipton parca :) ... " underrated" si el ...de fapt mersesem cu un prieten caruia ii place mult heavy ( si care ma invitase de fapt la acel concert )si care fusese si la Metallica de vreo 2 X pana atunci si imi tot pomenea de acele giguri fabuloase ... ei bine , tin minte ca mergand spre casa a ajuns la concluzia ," mai da astia parca au fost mai buni ca si Metallica ".... :)

Link to comment
Share on other sites

Judas Priest ruleaza :)

Nu pot spune ca am o singura piesa favorita. Sau un singur album.

Mi-a fost ciuda cand au cantat anul trecut la bulgari, iar eu nu am putut pleca la concert. Ce-i drept, acum vocea lui Rob e cam obosita :(, dar inca merita.

merita intr-adevar.. ia uitati-va aici la sfarsit ce ne chinuie omu' B)http://youtube.com/watch?v=VcPFgkGitqg staand by for exciter...staand by for exciter...staand by for exciter...STAAAND BY FOR EXCITEEEEEEEEEEEEEEEER :) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
Guest blackraven

Wohooooo... PRIEST PRIEST PRIEST!! Hel Fuckin Yeah, Baby! :)

 

De fapt, cred ca se observa si din semnatura ca imi plac Judas Priest. Melodii preferate.. ar fi Beyond the realms of death (nu a zis nimeni de ea p-acia, pacat), Blood red skies, Run of the Mill, Ram it down, Heavy metal, Painkiller (hehe), Victim of changes.. si sunt multe! :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.