www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

vocali


Shadow
 Share

Recommended Posts

.....in sf am prins si eu curaj sa bag si eu o mel aici .....desi inca mai am retineri...asa ca scuzati greselile...vocea ...chitara....si melodia B) ....oricum eu nu stiu "sa cant" corect...nu am luat lectii sau ceva...oricum..... (hope u don;t hav nightmares after listening) :):(

...adminii is rezerva dreptul de a sterge melodiile care suna d *** :):)

Stiu cam tarziu ... dar ... imi place! Bravo man! Canta cat mai mult poti tu cu vocea si nu o sa-ti para rau ... eu unul sunt cam satul de voci studiate pana la stadiul de pierdere a personalitatii .. cred, nu stiu, ca este vina profesorilor de canto (a unora) ... apoi Blues-ul cere o voce personala ... iar tu o ai.

Link to comment
Share on other sites

Stiu cam tarziu ... dar ... imi place! Bravo man! Canta cat mai mult poti tu cu vocea si nu o sa-ti para rau ... eu unul sunt cam satul de voci studiate pana la stadiul de pierdere a personalitatii .. cred, nu stiu, ca este vina profesorilor de canto (a unora) ... apoi Blues-ul cere o voce personala ... iar tu o ai.

 

 

...bai da stii sa le zici michel....ma uns p suflet...multam fain.... :):)

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Ai un timbru placut, insa calitatea inregistrarii nu este cea mai buna.Ar fi mers vocea mai tare un pic.Oricum, e bine!

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

"Time"...Frumoasa alegere.Pe fundal banuiesc ca e vajnicul Guitar Pro, nu?

 

Vocea ta suna bine, dar parca nu se potriveste cu melodia.Incearca sa canti un pic mai gros.

Link to comment
Share on other sites

Guest spyked88

da, guitar pro, niºte click-uri de mouse ºi alte chestii neinteresante :) . în privința grosimii vocii nu prea am ce face. am mai puține țigãri/zi fumate decât gilmour, ca sã zic aºa. sau altfel spus, ãsta-i timbrul meu:) .

Link to comment
Share on other sites

Guest kickasso

Salut tuturor.

Urmaresc forumul de ceva timp dar asta e totusi primul meu post.

N-am avut rabdare sa caut vreun program decent de inregistrat iar microfonul folosit e unul de casti , deci calitatea inregistrarii e proasta.E trasa din prima , azi am gasit negativul asta pe dc.

Cu scuzele de rigoare pentru cele citeva falsari ....here it is. :)

kickasso_peace_in_the_valley.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest Azraelle

hai c'o trantesc si'aci

:(B);):):)

...Foarte frumoasa !!! , Imi place mult atat melodia , cat mai ales cum ai pus-o tu in valoare!!! Timbru f placut !!! in ciuda calitatii inregistrarii , bonus : so pleasant feelings involved there... Ascult melodia asta de vre-o juma de ora si nu ma satur!!!

 

Bravo!!! :o:)

Link to comment
Share on other sites

Pt Burb: :) Ala esti tu???!!! :) Mooaaa, ce tare ai bagat! Sooper tare! Te-am poos in playlist! Tine-o tot aja si o sa ajungi departe! Felicitari inca o data!

Link to comment
Share on other sites

inregistrarile astea is mai vechi. foarte vechi. sunt trase cu un mic sennheiser, chitara e un ovation celebrity a unui prieten. le mai postez o data (cu oleaca de equalizing bagat acu in graba). nu-i mare branza, da in fine, am devenit si eu oficial "solist vocal" pe RGC :) . promit piese noi cat de curand.

Link to comment
Share on other sites

inregistrarile astea is mai vechi. foarte vechi. sunt trase cu un mic sennheiser, chitara e un ovation celebrity a unui prieten. le mai postez o data (cu oleaca de equalizing bagat acu in graba). nu-i mare branza, da in fine, am devenit si eu oficial "solist vocal" pe RGC :) . promit piese noi cat de curand.

Ia mai cauta tu niste piese prin sertar ca suna tare bine ... :) ... eu unul te numesc oficial solist vocal, fie si RGC ... la ce voci aud cateodata pe unele scene ceva mai inalte (pe la MTV de exemplu) cred ca sunt indreptatit sa fac asta ... ai un timbru foarte placut, sfatul meu este sa-l folosesti fara sa te lasi influentat de anumiti mari solisti vocali ... si asa cum ti-am mai spus .. lasa naiba Germania aia ... ca aici suntem in criza de talente ...

Link to comment
Share on other sites

Guest spyked88

... şi încă un pic de pink floyd. de data asta am avut un pic mai multă răbdare să editez track-urile, să adaug reverb-uri şi alte asemenea. backingul nu îmi place cum a ieşit, noroc că e backing şi nu iese în evidenţă :) .

lucian_breathe_mixdown.mp3

Edited by spyked88
Link to comment
Share on other sites

Guest RipperC

M-am hotarat eu intr-un sfarsit sa inregistrez si eu ceva acasa. Si cum negative nu aveam, am apelat la good ol' Guitar Pro 4. Apoi, folosindu-ma de un microfon de casti A4Tech (daca castile costa 150.000, va dati seama ce "calitate" are...) am tras vocea la (aproape) 2 piese:

 

Metal Gods a fost prima mea inregistrare ever. Mixul suge pentru ca inca nu le am cu chestiile astea, recomand casti pt o auditie ceva mai placuta.

 

The Trooper nu am apucat sa o termin pt ca au venit ai mie acasa :) . De mentionat ca la ora inregistrarii asteia eram racit mort.

 

P.S. Efectul de pe voce este un Studio Reverb (large) iar pe refrenul de la Trooper am adaugat si un chorus (care zic eu e o proasta alegere :)). Realizez ca sunt inca greseli (destule) insa nici conditiile de care dispun nu-s grozave.

RipperClone___Metal_Gods.mp3

RipperClone___The_Trooper__Inc_.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest spyked88

postez şi eu ceva un picuţ agresiv. ah, ştiu că o dau pe alături şi cu notele şi cu dicţia uneori şi n-am nici o scuză pentru asta. se putea şi mai bine. cu toate astea n-am de gând să mai încerc foarte curând aşa ceva fiindcă îmi cam oboseşte gâtul.

lucian_welcome_home_sanitarium.mp3

Link to comment
Share on other sites

M-am hotarat eu intr-un sfarsit sa inregistrez si eu ceva acasa. Si cum negative nu aveam, am apelat la good ol' Guitar Pro 4. Apoi, folosindu-ma de un microfon de casti A4Tech (daca castile costa 150.000, va dati seama ce "calitate" are...) am tras vocea la (aproape) 2 piese:

 

Metal Gods a fost prima mea inregistrare ever. Mixul suge pentru ca inca nu le am cu chestiile astea, recomand casti pt o auditie ceva mai placuta.

 

The Trooper nu am apucat sa o termin pt ca au venit ai mie acasa :) . De mentionat ca la ora inregistrarii asteia eram racit mort.

 

P.S. Efectul de pe voce este un Studio Reverb (large) iar pe refrenul de la Trooper am adaugat si un chorus (care zic eu e o proasta alegere :)). Realizez ca sunt inca greseli (destule) insa nici conditiile de care dispun nu-s grozave.

 

Nu stiu de ce dar vocea ta mie imi aminteste de solistul de la Trooper... :)

Oricum interesant modul in care incerci sa-l copiezi pe Ripper...

Edited by Steven
Link to comment
Share on other sites

Uitati.....Ador 'intreruperile' si 'salturile' pe care un anume program de compresie le'a comis , involuntar...(gresala ireparabila) X-( ! Si chitara celui cu care am cantat e putin dezacordata , dar nah , e prima inreg :).... scuze , scuze si iar scuze :"> .....La melodia compozitia mea e 'papat' un vers la un mom dat si se repeta altul! :):)

 

Azraelle sincer le-am ascultat vocea ta este grozava, nu zic ca nu mai trebuie lucrata, dar chiar suna bine, intonatie, timbru, cadenta super. Sincer imi pare rau ca mi-am lasat vocea sa leneveasca atat, dar ma apuc eu iara de cantat si curand vei asculta si song-urile mele. Imi place mult cum suna (chitara e cam aiurea un pic, dar per total e ok)

 

Mult succes.

 

hai c'o trantesc si'aci

 

 

E tare ciudata, se aude cam nasol, desi imi dau seama ca vocea ta suna bine si macar tu stii sa canti la chitara spre deosebire de mine si in felul asta iti poti lucra vocea. Per total e ok, desi inregistrarea e cam aiurea facuta.

 

Bravo

Link to comment
Share on other sites

Guest BitterSweet_Razorblade

Am si eu nevoie de some advice in problema : ce programe sunt bune pt a trage vocea. Eu am folosit doar jet audio 5 si ... ce sa zic ... oricat de tare as canta acolo tot se aude incet, avand in vdr faptul ca folosesc un microfon d calc care e 7 RON.... Umm ... please help... aa si vreau sa spun ca pentru coloana sonora dau la maxim boxele :) Nu stiu cum sa fac altfel...

Edited by BitterSweet_Razorblade
Link to comment
Share on other sites

Guest RipperC

Eheee, de cand nu mai e la Syntrillium..... Cale lunga frate! E Adobe de mult. A fost si Cool Edit Pro 2 intre timp.

 

Eu stiu ca se cheama Adobe Audition acum :) si ca a ajuns pe la versiunea v1.5

Link to comment
Share on other sites

Guest miriapod
:) nush, eu am un kit de cool edit pro pe un cd..de prin paleolitic.. si n-am mai facut update intre timp, habar n-am :) dar functioneaza bine :)
Link to comment
Share on other sites

Guest RipperC

Neavand eu ce face intr-o zi plictisitoare de Craciun ( :) ), m-am bagat sa inregistrez voce pe o melodie. Ce melodie sa fie insa? Ochii mi-au cazut pe Karaoke Album al celor de la Gamma Ray si am zis Space Eater sa fie (una dintre cele mai faine melodii ale lor). Negativul l-am luat de pe acel album, am folosit jucaria de A4Tech si uite cam ce a iesit:

 

Cosmin___Space_Eater.mp3

 

Craciun fericit si sa fiti iubiti :)

Edited by RipperC
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.