www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

vocali


Shadow
 Share

Recommended Posts

@Azraelle : Am ascultat 2 melodii si sa stii ca sunt f placut impresionat... Ar fi trebuit sa canti intr-o trupa deja... Ai urmat cumva vreun curs ceva de voce? Oricum per total este super si poate ar trebui sa te gandesti serios la asa ceva

 

Sincer imi pare rau ca nu sunt si eu mai "bun" la capitolul chitara ca, chiar te-as fi rugat sa inregistram niste piese ... Am mai incercat eu sa conving anumite fete dar n-am reusit asa ca m-am lasat pagubas.

 

P.S. Esti mai mare ca mine cu un an si cinci zile :) ...

 

Salutari

Link to comment
Share on other sites

Guest Azraelle

Multumesc pt aprecieri Stefan!!! pana acum nu , nu am facut absolut nimic serios in domeniu.....gen cursuri , activitate intr-o formatie , etc.....[si corul din clasele primare nu se pune:))] ..... :)

noroc! :)

Edited by Azraelle
Link to comment
Share on other sites

dragutz spyked ce ai postat......

Mai pun si eu doua coverele , desi calitatea inreg e calitativ destul de slaba, si durerea in gat+raceala sunt de-a dreptu adorabile!!!!!! :):)

 

Eu mi-am spus deja parerea ... esti foarte talentata si cu siguranta (dupa ce intri la facultate) ar fi bine sa-ti umpli timpul liber cu aceasta minunata ocupatie. Doamne ... poate trece pe aici si Luisa si poate iti da un sfat ceva ... sau ne da un sfat ... Vine? Sau nu vine?

 

Luuuisaaa Zaaan ... Luuuisaaa zzaannnn ...

Link to comment
Share on other sites

Mini demo raw black metal.

Eu voce (nasol ca a fost inreg cu mic de calc deci nu va asteptati la multe), eu un amic chitara, si drum machine, ca p0la tobe si bass:).

Enjoy.

P.S.: Are cam 2 ani demou. :)

P.P.S: Pot si voce curata cam 2 octave ;). nova.mp3

 

:):):(B);):o;);):o:o:D;););)

 

Frateeeeee chestia asta e pe bune ? Sau e doar vrajeala pentru forum ? Doamne, suna INFECT ! Scuza-ma ca iti zic, dar aia nu e voce. In primul rand ca nici nu se intelege ce zici, in al 2lea rand, am crezut ca face peak de la ceva cand a intrat vocea.

Poate ne mai pui un demo cu 2 octave. Asta in caz ca mai poti de gat :o:o

Link to comment
Share on other sites

Guest novakane

:):):):(B);):o;);):o:o:D;);)

 

Frateeeeee chestia asta e pe bune ? Sau e doar vrajeala pentru forum ? Doamne, suna INFECT ! Scuza-ma ca iti zic, dar aia nu e voce. In primul rand ca nici nu se intelege ce zici, in al 2lea rand, am crezut ca face peak de la ceva cand a intrat vocea.

Poate ne mai pui un demo cu 2 octave. Asta in caz ca mai poti de gat ;):o

 

hmmm... acest topic nu a fost format pentru a-si bate joc oamenii unii de altii, daca ai o parere o critica zici frumos nu iei la p***. nu iti place asta e, nu agreezi stilul asta e, dar nu lua oamenii la misto. ai incercat macar vreodata sa canti ceva death sau black, scream / grouch/ pitch? sau habar n-ai ce is alea. sau aaa, nu te tine gâtu presupun. well, incearca si dupa aia fa o critica.

merci frumos

la revedere.

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Azraelle, acum am ascultat noutatile...E aproape mai bine decat Dolores! :)

 

PS:mi se pare mie sau chiar canti peste negative? :)

Edited by Baumwolle
Link to comment
Share on other sites

Guest Azraelle

Baumwolle,ma bucur ca ti-au placut si acestea...Daca mai 'apare' ceva nou , voi mai posta aici. :)

Sunt acompaniata de un prieten , si a lui chitara acustica d-six :) !

 

 

Novakane , m-ai dus cu gandul la o combinatie intre Mayhem si Immortal cu a ta inregistrare... Pentru stilul asta , nu e deloc rau , mai ales ca stiu cate de ''simplu'' e sa poti 'baga' asa :) !!!

Edited by Azraelle
Link to comment
Share on other sites

Bre, iata o pesa cu mine si cu kitara, adik noi doi. :)

E facuta si cantata acu' vreo 15 ani cand aveam vreo 15 ani ! :) Asa ca... nu ma supar daca faceti mijto de mine ! Intre timp am mai evoluat deh, ca atunci aveam vocea in skimbare... :)

Puteti s-o considerati raritate. A fost scoasa de pe o caseta veche... si facuta mp3.

2___catalin1___fara_efect.mp3

Link to comment
Share on other sites

Bravo Azraelle, misto cantat, pe bune. Incearca insa sa nu te limitezi la un singur gen/maniera (alt. rock), invata de pilda si cantece Portishead, sau Erykah Badu si invata sa canti in felul lor, cu inflexiunile si stilul corespunzator. Nu stiu daca ai observat, dar Cranberries nu sunt nici cea mai actuala, nici cea mai interesanta trupa cu un vocal feminin de la care poti lua exemplu. E mult mai important sa te indrepti spre zone din afara rockului, pt ca marile voci feminine acolo sunt. Parerea mea :)

Link to comment
Share on other sites

Bre, iata o pesa cu mine si cu kitara, adik noi doi. :)

E facuta si cantata acu' vreo 15 ani cand aveam vreo 15 ani ! :) Asa ca... nu ma supar daca faceti mijto de mine ! Intre timp am mai evoluat deh, ca atunci aveam vocea in skimbare... :)

Puteti s-o considerati raritate. A fost scoasa de pe o caseta veche... si facuta mp3.

Bravo tata ... oricum nu ai reusit sa ma iei ... iote daca nu ai apucat sa auzi ... fa si tu un calcul ...

 

http://forums.rgc.ro/index.php?act=Attach&type=post&id=2190

Link to comment
Share on other sites

Bravo tata ... oricum nu ai reusit sa ma iei ... iote daca nu ai apucat sa auzi ... fa si tu un calcul ...

BETOOOOOON !!!!! :)

De-abia astept sa-l inregistrez si eu pe-al meu cu... "Ebadiiii, ebadiiii...." adik din Psicile Aristocrate (Arisotcats)... "Everybody want to be a cat !" :)

Link to comment
Share on other sites

BETOOOOOON !!!!! :)

De-abia astept sa-l inregistrez si eu pe-al meu cu... "Ebadiiii, ebadiiii...." adik din Psicile Aristocrate (Arisotcats)... "Everybody want to be a cat !" :)

Abia astept sa te ascult ... :)

De la tine Catalin am pretentii mari de tot ... ai studii de specialitate in domeniul asta asa ca daca-ti faci timp te rog din suflet deschide un topic cu sfaturi pentru cei care vor sa invete sa cante ... as face-o eu dar nu stiu cu ce sa incep .. inca mai sper ca Luisa Zan te va acompania in acest demers si de ce nu, si altii .. hai frate sa facem ceva profesional aici ... o sa caut si eu ca nu mai stiu pe unde am pus o carte dedicata studiului vocii ... sper ca ma intelegi, nu ai nici-o obligatie .. dar ar fi tare frumos. Si hai cu pisicile alea ...

 

Va atentionez cu parere de rau ca orice topic neproductiv in cele din urma va ajunge pe undeva pe la Sandbox ... apoi gunoi .. apoi ... Nu este cazul celui de aici acum ... dar hai, sa va aud vocile, asa cum sunt ele ...

Link to comment
Share on other sites

Guest spyked88

ok michel, you asked for it :) . cei care se riscă să îşi zgârie urechile vor avea parte de o mică bucată din piesa Octavarium de la DT, bucată care se numeşte Full Circle. n-am prea reuşit să scot vocea în faţă cum trebuie (nu m-am mai complicat cu multitracking, am folosit direct audition, vocea + bt-ul de guitar pro rulând pe fundal), eram şi cam obosit (trasă a treia oară în decurs de câteva minute), oricum bucata asta e un exerciţiu foarte bun de respiraţie, mai puţin de tehnică şi atins nşpe octave. enjoy. :)

lucian_octavarium_full_circle.mp3

Link to comment
Share on other sites

ok michel, you asked for it :) . cei care se riscă să îşi zgârie urechile vor avea parte de o mică bucată din piesa Octavarium de la DT, bucată care se numeşte Full Circle. n-am prea reuşit să scot vocea în faţă cum trebuie (nu m-am mai complicat cu multitracking, am folosit direct audition, vocea + bt-ul de guitar pro rulând pe fundal), eram şi cam obosit (trasă a treia oară în decurs de câteva minute), oricum bucata asta e un exerciţiu foarte bun de respiraţie, mai puţin de tehnică şi atins nşpe octave. enjoy. :)

Doamne cum poate un om asa plapand si tanar sa aiba asa o voce .. sunt impresionat ... iti multumesc ca ti-ai facut curaj sa postezi si ca ai raspuns indemnului meu. Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Guest spyked88

sar'na azraelle, sar'na michel :) .

 

totuşi sunt de acord cu michel în ceea ce priveşte faptul că lumea se cam fereşte să pună melodii sau să dea sfaturi în ceea ce priveşte vocea, eu unul aş fi bucuros să mai prind câte ceva meserie, mai ales că nu mă văd ducându-mă la profesor de muzică prea curând. chiar sunt atât de puţini oameni care dau din gură? :)

Edited by spyked88
Link to comment
Share on other sites

Guest mazdrunka

Salut!

daca va intereseaza niste exercitii sau tehnici vocale pentru incepatori, just ask!

pentru ce anume vreti si ce anume vreti.

sunt disponibila sa va dau cateva 'hinturi'. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Azraelle

Lucianaaa!!! bine ai revenit printre noi....happy happy joy joy...

sparg gheatza si cer primul sfat : ce ar trebui sa fac pt a putea canta mai 'jos' fara a suna aiurea? asta sa fie marea mea dilema...

am postat la topicul asta cateva melodii , si as fi deosebit de curioasa sa-ti aflu parerea!

 

multumesc,numai bine si noroc! :beer:

Link to comment
Share on other sites

luciana, daca ai ceva timp, eu iti propun chiar sa faci un topic separat de exercitii, tehnici, sfaturi, stiu si eu. p'aici lumea e cateodata mai rusinoasa sa intrebe, dar sunt multi care ar urma sau carora le'ar folosi foarte mult sfaturile tale!

Link to comment
Share on other sites

Salut!

daca va intereseaza niste exercitii sau tehnici vocale pentru incepatori, just ask!

pentru ce anume vreti si ce anume vreti.

sunt disponibila sa va dau cateva 'hinturi'. :)

Mi-am luat inima in dinti (bleah ce gust are) si am deschis un topic in care sa se discute doar despre acest lucru, tehnica vocala ... inca o data va rog sa postati acolo doar lucruri folositoare ... mazdrunka ... la naiba, nu pot sa-ti spun asa ... Luciana daca vrei poti incepe tu cu micile secrete ... sparge gheata te rog ca eu nu stiu cu ce ... nu-mi place pescuitul la copca :)

 

http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=1831

Link to comment
Share on other sites

Salut... indraznesc si eu (cu multe retineri totusi) sa postez o mica melodie (daca se poate numi asa)

Momentan nimeni nu s-a facut "de ras" aici, asa ca m-am hotarat ca sa fiu eu primu' :(

 

Protagonisti : eu - chitara , voce , versuri.

adobe audition (amicu meu de pahar) - editare audio :)

 

Astept multe rosii :)

 

P.S astept un titlu pt piesa. eu nu-s prea inspirat.

P.S 2 pt mine e distractiv , asa ca nu va asteptati la cine stie ce super mega extra voce :)

seara_iubirii2.mp3

Link to comment
Share on other sites

Salut... indraznesc si eu (cu multe retineri totusi) sa postez o mica melodie (daca se poate numi asa)

Momentan nimeni nu s-a facut "de ras" aici, asa ca m-am hotarat ca sa fiu eu primu' B)

 

Protagonisti : eu - chitara , voce , versuri.

adobe audition (amicu meu de pahar) - editare audio :(

 

Astept multe rosii :)

 

P.S astept un titlu pt piesa. eu nu-s prea inspirat.

P.S 2 pt mine e distractiv , asa ca nu va asteptati la cine stie ce super mega extra voce :)

Piesa imi place ... si tonul chitarii ... si cuvintele sunt inspirate. Vocea este placuta ... sigur, falsezi si nu canti cu prea mult curaj (cine vorbeste :) ) ... piesa nu este gata, dar banuiesc ca o termini tu pe la urma.

........................................

"Dar uite ... toamna a plecat

Si-a lasat in urma

Iarasi o furtuna

Dar uite .............." ;) frumos

Link to comment
Share on other sites

Nu-i frumos ...

Nimeni nu m-a invitat la acest subiect ! :)

Si observ cu bucurie in suflet o fata pe nume Azraelle care are voce :)

Deci va dati seama, o fata ... (stiu la ce va duce gandul ... la subiectul "femei chitariste" )

 

Am sa sparg gheata(poate timpanele) cu urmatoare voce:

Voce_Special_RGC_1.mp3

Link to comment
Share on other sites

Nu-i frumos ...

Nimeni nu m-a invitat la acest subiect ! :)

Si observ cu bucurie in suflet o fata pe nume Azraelle care are voce :)

Deci va dati seama, o fata ... (stiu la ce va duce gandul ... la subiectul "femei chitariste" )

 

Am sa sparg gheata(poate timpanele) cu urmatoare voce:

eeee .. pai daca ai inceput cu genul asta de voci si cu dedicatii uite aici pe colegul nostru RipperClone de la HB ... :)

RGC.mp3

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.