www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

vocali


Shadow
 Share

Recommended Posts

Guest miriapod

hm nu suna chiar asa naspa :)

i enjoyed it, personal fav dintre piesele tale.. tobele mi se par ok, with a groovy feel.

e adevarat, instrumentalul nu e chiar potrivit -sau, mai bine zis, nu e ce te-ai astepta sa auzi- pentru stilul tau de interpretare, dar asta nu-i neaparat un lucru rau

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Am ascultat si eu piesa cu pricina...Suna tare dragut, e si printre preferatele mele. :) Felicitari, Randox! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest miriapod

daca nu vin la tine la cantare sa imi spui cutzu(miriapod),nu mai am ce sa le fac, asta e!

p.s. si care doamne iarta-ma e stilul meu de interpretare?

heh..vino, nu ma supar :)

vocea ta e, dupa cum cred ca ai observat si tu :) old sch00l trained. din care motiv se gandea si Catalin S. la 'un premier d-ala cu ecou gen baladele anilor 80 - Skid Row, Whitesnake, etc...'

.cred.

Link to comment
Share on other sites

vreau sa multumesc pe aceasta cale, familiei, prietenilor si lu' dan popi ca nu ma baga in seama, old scul inseamna baza lu niu skul care din pacate suna prost,

p.s.nu stiu cum trebe sa sune niu skul si sincer, nici nu ma intereseaza, muzica se face pe note, asta e greu si stiu (am sa vin miriapod sa bem un bem bem)

Link to comment
Share on other sites

Guest miriapod

hehe.. gustibus domnule :) totul se transforma

daca niu skul iti suna prost, mai bine sari peste partea cu concertul si vino direct la bem bem, if you get my grip

 

(si daca niu skul suna prost noi de ce ne mai chinuim cu cantatul.. element reactionar si daunator ce esti :) )

Link to comment
Share on other sites

Guest 9uitar

Sal. revin...

N-am sa comentez parerea nimanui legat de piesa mea. Este prima mea compozitie asa ca nu am nici o pretentie de la ea.

Ascult acum piesa Plouanoua2. Compozitia si vocea mi se par excelente. Insa sound-ul e slabut. Are o amprenta romaneasca in el, adica chitara nu prea are forta, iar toba suna cam sec. Nu pot sa aud basul pt ca am niste boxe mult prea mici sa mai redea si asa ceva. Oricum... am auzit multe trupe romanesti care au sound-ul asta.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest RipperC

Uite asa m-ati prins voi pe mine in toane bune in dimineata asta si m-am hotarat sa mai postez ceva din arhiva personala.

 

Cu dedicatie gherlelor, prietenilor polonezi care au facut negativul si pedalelor Zoom de doi lei:

Virus.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest RipperC

1. Ce-ai cu polonezii ? :)

2. La strofa "aduci" un pic cu Bruce Dickinson. :(

3. Maiden bre ? :)

 

1. Niste baieti faini polonezi au facut negativul (asa cum au putut si ei :))

2. Sencs.

3. Maiden bre B).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ma bag si eu cu ceva.......hmmmmm......nu aruncati cu pietre....vb cuiva......nici cu bate!

 

Cristina, atat cat ma pricep eu la genul asta zic ca ai voce foarte buna si ca o folosesti bine. Canti mai bine decat multe cantarete din genul asta muzical care au studiouri si productii "grele" in spate.

 

Bravo!!! :)

 

Uite asa m-ati prins voi pe mine in toane bune in dimineata asta si m-am hotarat sa mai postez ceva din arhiva personala.

 

 

Imi place cum ai cantat (ca de obicei) :)

(chitaristul din stanga are coarda G/Sol "putin" dezacordata)

Link to comment
Share on other sites

M-am gandit sa pun shi yo pe-aici vreo 2-3 inregistrari... nah...ashtept pareri...

 

Foarte, foarte misto! Bravo! :)

 

M-as baga la o chestie de gothic dar nu prea "face" nimeni ceva de genu....i-am ascultat pe cei de la Frozen Dusk.....si tipa (studenta la Conservator nu mi-a "zis" prea multe........)

Merci mult oricum ! :)

 

Nu ai de ce sa-mi multumesti.

Da, e clar ca te axezi pe Gothic. De trupa aceea nu am auzit insa am vazut multe trupe cu adevarat mari care in studio au canterete extraordinare si care live sunt ingrozitoare.

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Ma bag si eu cu ceva.......hmmmmm......nu aruncati cu pietre....vb cuiva......nici cu bate!

 

 

Mmm, some good ol' Nightwish... :)Carry on...

Link to comment
Share on other sites

Guest RipperC

Catalin, se referea la piesa mea :)

BTW, thanks a lot Killahead.

Edited by RipperC
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest rrina72
Culorile_Toamnei_done.mp3.....pentru ca asta este sectiunea celor care au ca instrument vocile lor.....asta ar fi o incercare...sunt mandra sa spun ca tot ce inseamna orchestratie si masterizare, este facut de fiul meu, la prima noastra incercare de a canta impreuna,anul trecut, cand avea 17 ani.stim care sunt "punctele slabe ",acum, cand fiecare a mai progresat.muzica si versurile imi apartin( initial o cantam la chitara).sper sa va placa :)
Link to comment
Share on other sites

Guest Voiko

Si eu am incercat ceva...Am incercat sa cant doua melodii de la Placebo...dar...ce sa faci cu un incepator si cu o pereche de casti si un microfon?Oricum...daca vreti...poate o sa le pun pe aici, sa imi spuneti si mie daca mai merita sa incerc, sau tb sa ma las de meserie:P

Ok...astept cu nerabdare un reply.

Link to comment
Share on other sites

Guest BitterSweet_Razorblade

Eu zic sa incerci. Si eu ma descurc cu acelasi echipament :)

Edited by BitterSweet_Razorblade
Link to comment
Share on other sites

Guest Dalia

Culorile_Toamnei_done.mp3.....pentru ca asta este sectiunea celor care au ca instrument vocile lor.....asta ar fi o incercare...sunt mandra sa spun ca tot ce inseamna orchestratie si masterizare, este facut de fiul meu, la prima noastra incercare de a canta impreuna,anul trecut, cand avea 17 ani.stim care sunt "punctele slabe ",acum, cand fiecare a mai progresat.muzica si versurile imi apartin( initial o cantam la chitara).sper sa va placa :)

 

 

:) LOVELY :)

 

 

c.f. comentariu sub:

http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=4271

Link to comment
Share on other sites

Guest songbird

Salutari!

 

M-am gandit sa postez si eu ceva pe aici, asteptand sa ma ascultati si sa ascult si eu parerile voastre.

 

"Le monde est stone" este o piesa cantata in original de Celine Dion

Le_monde_est_stone.mp3

 

"Soarele meu" este compozitie proprie, orchestrata de Gabriel Baruta... si inregistrata in 2002, cand aveam doar 14 ani :)

Alexandra_Ivan___Soarele_meu.mp3

 

P.S.: Rrina, felicitari tie & fiului tau pentru melodie. It has been a delight to listen to it!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest miriapod

felicitari alexandra, ai o voce foarte frumoasa, cristalina, lucrata. mi-a placut piesa ta. am aruncat un ochi si pe site, am vazut cu cata seriozitate te ocupi de muzica, printre cei mai seriosi de pe aici, si cate sacrificii a trebuit sa faci. Iti urez multa bafta in cariera :)

 

ah si rrina, scuze ca mi-a tot fost lene - voiam mai demult sa postez - lovely indeed

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.