www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

vocali


Shadow
 Share

Recommended Posts

  • 1 month later...
Guest XLauraX
Ei hai ca ma bag si eu la una mica. :) Piesele sunt bune, cred eu... Just covers... Trase acasa cu un microfon de calculator de 12 roni (d'ala cu casti).

 

....si btw, caut trupa... ca m-am cam saturat sa cant in baie....

 

Superb :) !! Imi place foarte mult.. Canti extraordinar!!

 

 

As incerca si eu sa pun niste melodii, dar imi e cam :lol:, nu prea am incredere in mine :lol: .. Nu sunt compozitii proprii, dar m-ar interesa ce credeti despre timbru, despre vocea mea :) ..

Edited by XLauraX
Link to comment
Share on other sites

Guest XLauraX
As incerca si eu sa pun niste melodii, dar imi e cam :lol: , nu prea am incredere in mine :lol: .. Nu sunt compozitii proprii, dar m-ar interesa ce credeti despre timbru, despre vocea mea :) ..

 

Piesa Laurei Stoica: Nici o stea si piesa Madalinei Manole: Vreau sa te uit, cantate de mine :) .

Dumnezeu sa le ierte!

 

Sper sa va placa :) !

Laura____Vreau_sa_te_uit.mp3

Laura____Nici_o_stea.mp3

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Emil...

Hai ca pun si eu singura chestie p care o am :lol:

 

 

Va trebui sa ma plang de faptu' ca e taiata d la jumate d programu cu care am transformat-o in mp3 dar asta este :)

 

 

sper sa va placa..

Bucatica.mp3

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Uitati.....Ador 'intreruperile' si 'salturile' pe care un anume program de compresie le'a comis , involuntar...(gresala ireparabila) X-( ! Si chitara celui cu care am cantat e putin dezacordata , dar nah , e prima inreg tongue.gif.... scuze , scuze si iar scuze :"> .....La melodia compozitia mea e 'papat' un vers la un mom dat si se repeta altul! mad.giflaugh.gif

 

 

 

foarte misto timbrul , de ce nu faceti trupa?un mic sfat , sa intrebi pe cineva cum se face vibrato sau tremolo de exemplu unde canti ''urma loooooooor pe o sau in alte locuri' oricum e super vocea si alceva o demonstratie in ceea ce priveste diapazonul adica ambitusul vocei. se cere.

 

 

pentru Azraelle user_popup.png

Edited by aliorneicev
Link to comment
Share on other sites

Bunã! Nu-mi vine sã cred cã topicul existã din 2005 și l-am gãsit abia acum! biggrin.gif Am auzit multe voci plãcute pe aici respect.gif ...mi-am fãcut curaj, așa cã postez și eu o piesã...aștept sfaturi sau unsure.gif ... critici. Ms.

 

sa inteleg ca nu poti canta mai sus?

 

Hai ca pun si eu singura chestie p care o am biggrin.gif

 

 

Va trebui sa ma plang de faptu' ca e taiata d la jumate d programu cu care am transformat-o in mp3 dar asta este smile.gif

 

 

sper sa va placa..

 

misto voce, de unde ai cumparat-o?

Link to comment
Share on other sites

hmm. am mai gasit o vechitura..

 

misto voce si piesa , imi aminteste de Compact mai ales vocea. daca ai nevoie de trupa, noi suntem din targoviste 2 chitare bas toba si un vocal carenu stie piesele insa nu avem clapar deocamdata, nu am iesit insa iti trimitem niste demo uri daca te

intereseaza

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest thewickerman90

Salutare! M-am apucat recent de cantat cu vocea si tocmai am dat de topicu asta :) so... am zis sa pun si eu un mic demo de la Bon Jovi - Bed of roses (doar primu vers si refrenul). In principiu cant mai mult voce de trash/metal, dar in piesa asta am incercat sa fiu umpic mai soft. Hope you'll like it! Astept pareri! :lol:

bed of roses cipa remastered2.mp3

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest Emil...

sa inteleg ca nu poti canta mai sus?

 

 

 

misto voce, de unde ai cumparat-o?

 

 

 

pai n-am cumparat-o mi-a dat-o mami :D

 

vreau sa postez o inregistrare care ar trebui sa se numeasca "ASA NU"

 

 

 

Asta e o tentativa de-a mea de a inregistra ceva cu un microfon de calculator ( pret: 10 RON ) Microfonu de calc a inregistrat de la boxele in care e conectat amplificatoru ...Oricum in principiu nu dau vina p scule... sau dau...? nu stiu...spuneti ce poftiti

:D

Give me all your love-cover.mp3

Edited by Emil...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Se poate oare sa cintam in românã si sa sune *ca afara* ??? Asta nu reusesc trupele de la noi ! Si mai e ceva:cover in sus si cover in jos !

GROAZNIC ! de ce sa cinti o piesa de la altu ? altu ciya piesele mele ?

adevaru e ca nu-i usor http://muzicabuna.ro/underground/dan-tudor.html#post

FI-TI ORIGINALI FRATILOR !

DAN

Link to comment
Share on other sites

FI-Ti e originalul de la fiti.

 

Nu poti fi original daca esti la fel cu ceilalti care sunt originali ca nici ceilalti care sunt originali nu sunt la fel cu tine care esti original.

 

Un lucru insa a remarcat bine dan: adevarul e ca nu-i usor.

 

 

Scuze de offtopic, dar fiind vorba de fix acest user, nu ma-m put-ut abti-ne!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest ShawtyD

Bottom of the Ocean COVER

Pray COVER

 

 

 

am 14 ani.:-s... nu sunt perfecte,dar inca lucrez la vocea mea..:-s,,Am vorbit cu cei de la TAXI , ei m-au trimis aici,si au spus ca sunt destul de buna.:-s..si sa continui ceea ce fac pentru ca am un viitor asigurat.:-s....parerea voastra?

Edited by ShawtyD
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 Bunã! Nu-mi vine sã cred cã topicul existã din 2005 și l-am gãsit abia acum! :lol: Am auzit multe voci plãcute pe aici :) ...mi-am fãcut curaj, așa cã postez și eu o piesã...aștept sfaturi sau :lol: ... critici. Ms.

deci.. NU! este foarte fals si te chinui sa faci niste chesti despre care habar n-ai.. parerea mea!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest Morrigan

Bottom of the Ocean COVER

Pray COVER

 

 

 

am 14 ani.:-s... nu sunt perfecte,dar inca lucrez la vocea mea..:-s,,Am vorbit cu cei de la TAXI , ei m-au trimis aici,si au spus ca sunt destul de buna.:-s..si sa continui ceea ce fac pentru ca am un viitor asigurat.:-s....parerea voastra?

 

Vestea buna e ca, avand 14 ani, ai timp sa-ti perfectionezi vocea, ai un timbru placut si observ ceva potential. Vestea proasta e ca ai de munca, si ti-as sugera sa incepi cu invatarea limbii in care intentionezi sa canti (engleza pentru exemplele date de tine). Si daca vrei sa fii luata in serios, incearca sa canti altceva decat Justin Bieber si Miley Cyrus, dar asta e o problema cu care te vei confrunta in mod constant, pe masura ce-ti largesti orizonturile muzicale.

 

Pe scurt: munca, munca si iar munca, din pacate nu exista vreo cale usoara si miraculoasa.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest Emil...

iar am inregistrat ceva... iar se mai intampla un cataclism..:D:D

 

 

 

Suna cam de cacao pt nu prea am scule dar... distrati-va :D

 

... hmmm eu n-am auzit ce parere are lumea... sau ce indicatii mi-ati da... dar mc oricum ca n-ati fost rai :)...

Link to comment
Share on other sites

Se poate oare sa cintam in română si sa sune *ca afara* ??? Asta nu reusesc trupele de la noi ! Si mai e ceva:cover in sus si cover in jos !

GROAZNIC ! de ce sa cinti o piesa de la altu ? altu ciya piesele mele ?

adevaru e ca nu-i usor http://muzicabuna.ro...tudor.html#post

FI-TI ORIGINALI FRATILOR !

DAN

[/quot

 

lasand fi-ti la ``oparte`` ,omul are dreptate.partea buna a lucrurilor e ca daca unii canta atat de horror cum am asculat pe cineva de mai sus inseamna ca ceilalti au mai multe sanse.

cum dracu sa sune bine cand canti cu o toba neamplificata,cu 2-3 combouri vai mama lor,o voce care nci macar eq nu are ca sa nu mai vorbim de efecte ca o dam in alta,si pe deasupra tipu din mijloc mai canta si fals???? aaa????

ps:omule sincer mai bine sa canti coveruri bine decat sa fii original si sa nu ai nimic de spus..inafara de asta sa ai si niste influente care suna pe langa..si asa mai departe.

hororistii de mai sus inafara de faptul ca au avut inconstienta sa se faca de ras pe youtube nu au idee nici macar cum tre sa arati cand le ``canti unora``...e tragicomic sa vezi niste tocilari puberi care gajaie chitarele mai ceva decat slayer si vocea suna ca balada ciobanasului cu 300 de oi.asta e tara astia sunt greierasii ...e bine ca diferenta inca o face calitatea indiferent sub ce forma.

Edited by victor_petrescu
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest motanica

am tot citit pe aici si m-am hotarat sa postez si eu ceva tot home made facut si cu mici greseli dar....sper sa va placa

Edited by motanica
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...
Guest bogdan rus

Trupa noua, cautam vocalist/vocalista in Cluj-Napoca pentru genuri muzicale precum red hot chili peppers, 3 doors down, the offspring, nirvana si altele....avem 2 chitari, bass, tobe, chiar si microfon pt vocal (practic avem toate dotarile necesare), avem nevoie doar de un vocalist bun.....pantru detalii te rog suna la 0766769233 intre orele 14:00-21:00

Inca nu dezvaluim numele trupei pt a nu fi preluat de altcineva.

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest adrianodisegnare

Mai postez inca o mel de la Bon Jovi - born to be my baby. Inregistrarea e mai veche dar am zis ca mere :) dedication is the key!

 

wow, si asta si Bed Of Roses.. suna absolut bestial

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 6 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.