www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Melodii cantate de noi


Stefan
 Share

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...
Guest rhcp_guitarist

e ok,hihi..de ce nu ca un chitarist sa nu cante si la chitara?!?!eu imi doream sa cant la tobe dar am ajuns la chitara :) (pt ca puteam face rost de chitara mult mai usor decat de niste tobe :) )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

am ascultat improvizatia aia peste child in time... nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar solo-ul ala este wank-areala la maxim.

 

schimbarile de viteza sunt neinspirate, partile care se vor emotionale suna ca si cum ar gresi mereu nota, asa ca ar incerca s-o dreaga cu un bend.

 

si peste toate, nu se potriveste deloc cu cursul cantecului.

tehnic nu e rau, dar am auzit si mult mai bine.

 

si sper sa nu ma luati cu "vai l-ai jignit pe zeul manu! sa te vad pe tine ca canti mai bine". nu trebuie sa fii bucatar sef ca sa iti dai parerea despre gustul unei mancari.

voi inregistra si eu ceva, macar sa am o contributie constructiva :)

Link to comment
Share on other sites

prowler probabil ca unii vad muzica intr-un fel si altii in altul. faptul ca pe tine nu te "excita" soloul acela nu il face mai putin valoros (ma rog aici valoros are diverse sensuri. Intelegeti voi ce vreti)

 

just my 2 eurocents

 

PS : asta e un flame inutil. Mai bine ne-am orienta sfaturile catre cei care abia incep sa cante . Cam asta e scopul threadului... :)

Link to comment
Share on other sites

Asteptam cu totii sa postati melodii inregistrate de voi, ca sa ne putem exprima parerea si ca sa ne putem da sfaturi unul altuia... nu fiti timizi... :)

 

Asta e piesa proprie.Mai trebuie sa adaug un bas,eventual.Am drepturi de autor :) asa ca nu furati! Sa imi ziceti ce parere aveti despre ea.

Link to comment
Share on other sites

Moisoiu frumoasa alegere(little wing) si compozitie :)

Faptul ca hihi nu iti aprecieaza munca nu trebuie sa te descurajeze :(

 

Am cateva intrebari si cateva sugestii...

Intrebari :

Cum ai inregistrat piesele? Ce efecte ai folosit ? Ce placa de sunet si ce soft?

Ce chitara se aude acolo ? (In profilul tau rubrica scule nu e completata :) )

 

Sugestii:

Poate ca o utilizare moderata a reverbului te-ar ajuta. Ar da un pus de profunzime avand in vedere ca momentan lipsesc basul / tobele.

 

Inceputul de la adi2 imi aduce aminte de acordurile ciudate de la Opeth.

Se vede ca adi2 e muncita dpdv compozitional . Bravo!

Mai asteptam si pe altii :)

Poate zilele astea imi iau si eu inima in dinti si pun ceva.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.